dnes
Neděle - skorojasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
28°C
Pražská politika

Školy dostanou do konce roku 300 milionů korun na zvýšení platů

Pražští zastupitelé včera schválili rozdělení první části finanční podpory z celkové částky 300 milionů korun pro školy a školská zařízení, které zřizuje hlavní město nebo jeho městské části. Peníze jsou určeny na krytí mzdových nákladů všech zaměstnanců, včetně nepedagogických pracovníků. Jejich rozdělení bude následně záležet na rozhodnutí jednotlivých ředitelů škol.

Vyčleněné prostředky poslouží především na dokrytí nenárokových složek platu, tedy osobního příplatku a odměn zaměstnanců škol. Je to způsob, jak alespoň mírně navýšit jejich platy mimo ministerský rozpočet, a ocenit tak jejich práci.
 
Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém jednání schválilo rozdělení 134 milionů korun pro školy zřizované Prahou a téměř 73 milionů korun pro zařízení zřizovaná městskými částmi. Tuto první část finančních prostředků dostanou školy do konce července.

Zbývající peníze budou rozděleny v souvislosti se zahájením školního roku letos na podzim. Celkem byla pro letošní rok školám a školským zařízením zřizovaným hlavním městem Prahou z rezervních prostředků vyčleněna částka 200 milionů a pro vzdělávací organizace zřizované městskými částmi dalších 100 milionů korun.
 


Starosta Prahy 3 Bellu: Vítkov by měl být jedním z nejmodernějších parků metropole

26. července 2018 ve 23:52

„Vítkov je srdcem trojky, co se zeleně týče. Park první kategorie. Hlavní město by mělo ve spolupráci s Prahou 3 pracovat na tom, aby to byl jeden z nejmodernějších parků,“ uvedl starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS), který stojí v čele Koalice pro Prahu 3. Ta kandiduje v říjnových...

Další články
Nahoru