dnes
Čtvrtek - jasno
10°C
zítra
Pátek - jasno
9°C
pozítří
Sobota - jasno
7°C
Pražská politika

Školy dostanou do konce roku 300 milionů korun na zvýšení platů

Pražští zastupitelé včera schválili rozdělení první části finanční podpory z celkové částky 300 milionů korun pro školy a školská zařízení, které zřizuje hlavní město nebo jeho městské části. Peníze jsou určeny na krytí mzdových nákladů všech zaměstnanců, včetně nepedagogických pracovníků. Jejich rozdělení bude následně záležet na rozhodnutí jednotlivých ředitelů škol.

Vyčleněné prostředky poslouží především na dokrytí nenárokových složek platu, tedy osobního příplatku a odměn zaměstnanců škol. Je to způsob, jak alespoň mírně navýšit jejich platy mimo ministerský rozpočet, a ocenit tak jejich práci.
 
Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém jednání schválilo rozdělení 134 milionů korun pro školy zřizované Prahou a téměř 73 milionů korun pro zařízení zřizovaná městskými částmi. Tuto první část finančních prostředků dostanou školy do konce července.

Zbývající peníze budou rozděleny v souvislosti se zahájením školního roku letos na podzim. Celkem byla pro letošní rok školám a školským zařízením zřizovaným hlavním městem Prahou z rezervních prostředků vyčleněna částka 200 milionů a pro vzdělávací organizace zřizované městskými částmi dalších 100 milionů korun.
 


Nejdéle působící pražský starosta Žďárský byl opět zvolen

Dnes v 11:57

Pavel Ždárský (Kbely náš domov), který vede pražské Kbely už 21 let, byl včera opět zvolen starostou. Na ustavujícím zasedání o tom městské části dnes rozhodli v říjnu zvolení zastupitelé Prahy 19. Jeho uskupení získalo 11 křesel v patnáctičlenném zastupitelstvu.

Starostou Uhříněvsi byl zvolen Vojtěch Zelenka

Dnes v 11:54

Starostou pražské Uhříněvsi byl na včerejším prvním povolebním jednání zastupitelstva zvolen Vojtěch Zelenka ze STAN. Starostové a nezávislí se Svobodnými, kteří ve volbách kandidovali spolu, utvořili koalici s uskupením Praha 22 Naše město, které je složené z TOP 09, Pirátů a KDU-ČSL a...

Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na jednání pražského zastupitelstva bod týkající se dopravy. Neuspěl

Dnes v 10:16

Opoziční zastupitel Petr Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na dnešní ustavující zastupitelstvo bod, který by řešil dopravní priority v hlavním městě. 

Jaroslav Kubera zvolen předsedou Senátu

Včera ve 12:47

Senát na svém středečním ustavujícím zasedání zvolil svým předsedou Jaroslava Kuberu z ODS. Kubera obdržel ve 2. kole hlasy 46 senátorů. Hlavním úkolem Senátu je podle Kubery ochrana Ústavy, demokracie a svobody. Podle předsedy ODS Petra Fialy bude Kubera díky svým zkušenostem horní komoru...

Další články
Nahoru