dnes
Úterý - jasno
23°C
zítra
Středa - prehanky-dest
21°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
23°C
Pražská politika

Školy dostanou do konce roku 300 milionů korun na zvýšení platů

Pražští zastupitelé včera schválili rozdělení první části finanční podpory z celkové částky 300 milionů korun pro školy a školská zařízení, které zřizuje hlavní město nebo jeho městské části. Peníze jsou určeny na krytí mzdových nákladů všech zaměstnanců, včetně nepedagogických pracovníků. Jejich rozdělení bude následně záležet na rozhodnutí jednotlivých ředitelů škol.

Vyčleněné prostředky poslouží především na dokrytí nenárokových složek platu, tedy osobního příplatku a odměn zaměstnanců škol. Je to způsob, jak alespoň mírně navýšit jejich platy mimo ministerský rozpočet, a ocenit tak jejich práci.
 
Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém jednání schválilo rozdělení 134 milionů korun pro školy zřizované Prahou a téměř 73 milionů korun pro zařízení zřizovaná městskými částmi. Tuto první část finančních prostředků dostanou školy do konce července.

Zbývající peníze budou rozděleny v souvislosti se zahájením školního roku letos na podzim. Celkem byla pro letošní rok školám a školským zařízením zřizovaným hlavním městem Prahou z rezervních prostředků vyčleněna částka 200 milionů a pro vzdělávací organizace zřizované městskými částmi dalších 100 milionů korun.
 


Kolínská vtipkuje: Začneme v deset. V deset dopoledne

17. května 2018 v 09:47

Jednání pražského zastupitelstva mělo začít dnes ráno v 9 hodin. Od včerejška se v médiích spekuluje, že by se mohla rozpadnout koalice ve složení ANO, ČSSD a Trojkoalice, protože by byly odvolány radní Trojkoalice Jana Plamínková a Petra Kolínská.

ODS Praha 5 míří na 21. pražský festival dračích lodí

11. května 2018 ve 21:37

Závody na otevřené prodloužené ozdobené kanoi s dračí hlavou o délce 12,5 metru získávají na stále větší popularitě. Letos se na nejstarší pražský festival dračích lodí ve Žlutých lázních, který startuje již zítra, chystá i tým ODS z Prahy 5, který si říká...

TOP 09 a STAN v Praze 3 podepíší volební memorandum v anglickém doubledeckeru

11. května 2018 v 18:25

K podpisu memoranda stran TOP 09 a STAN (TopSTAN) v Praze 3 o spolupráci pro podzimní komunální volby dojde v pravém anglickém doubledeckeru v pondělí 15. května mezi 16. a 17. hodinou před základní školou Duhová na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Hrušňová alej. Setkání se zástupci radnice Prahy 15

2. května 2018 ve 12:51

Chcete-li sdělit svůj názor k připravenému projektu v lokalitě hrušňová alej, přijměte pozvání na veřejné setkání se zástupci městské části. Setkání se koná v pondělí 7. května od 17 do 18 hodin v Mantovské ulici.

Další články
Nahoru