Dnes Úterý - zatazeno -5°C
Zítra Středa - obcasny-dest -3°C
Úterý 5. 12. 2023
Svátek má Jitka
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Školy a domy s pečovatelskou službou v Praze 7 prošly přes léto modernizací
V ZŠ Fr. Plamínkové probíhá rekonstrukce střechy. Foto: P7

Školy a domy s pečovatelskou službou v Praze 7 prošly přes léto modernizací

Základní a mateřské školy v Praze 7 procházejí velkými opravami a rekonstrukcemi. V osmi školských objektech proběhla také modernizace energetických provozů, díky které městská část uspoří nejméně 2,32 milionu korun ročně na nákladech za plyn, elektřinu a vodu. Informoval o tom starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 Sobě).

„Poslední dvě volební období se intenzivně věnujeme rekonstrukcím letitých budov našich škol a školek. Rozšiřujeme kapacity, vyměňujeme elektrorozvody, renovujeme kuchyně a jídelny, opravujeme střechy a zateplujeme fasády. Jsem rád, že se nám letos podařilo dotáhnout do konce několik dlouhodobých velkých projektů. Zároveň jsme teď přes léto zrealizovali modernizaci energetických provozů, která nám přinese výrazné úspory,“ uvedl Čižinský. 

V ZŠ Strossmayerovo náměstí a ZŠ Korunovační byla v létě dokončena závěrečná etapa kompletní rekonstrukce elektrorozvodů, renovací nyní procházejí také elektrorozvody v ZŠ Tusarova. 

V ZŠ Fr. Plamínkové probíhá rekonstrukce střechy. V ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí je dokončována rozsáhlá modernizace gastroprovozu, zároveň zde přes léto proběhly stavební úpravy dvou tříd a kabinetu. Rekonstrukce několika tříd se uskutečnila také v ZŠ Letohradská, ve FZŠ Umělecká proběhla přestavba kabinetů na novou třídu. 

„Děkuji všem ředitelům, učitelům a dalším školním zaměstnancům za velké nasazení a rodičům a dětem za trpělivost s pracemi, které je potřeba realizovat i během provozu škol. Děláme maximum pro to, aby práce do chodu školy zasahovaly co nejméně,“ řekla radní Prahy 7 pro oblast školství a vzdělávání Hana Šišková (Praha 7 Sobě). 

„Jsem moc ráda, že jsme do konce léta stihli dokončit dva velké projekty úprav mateřských škol, a sice rekonstrukci MŠ Janovského a zateplení školky na Ortenově náměstí. Aktuálně dokončujeme novou školkovou třídu pro 24 dětí v ulici Varhulíkové, která bude k dispozici na konci září,“ doplnila Šišková. 

Osm škol a tři domy s pečovatelskou službou přes léto navíc prošly modernizací, která Praze 7 umožní snížit náklady na plyn, elektřinu a vodu o 12 procent. což nyní představuje 2,32 milionu korun ročně. Jelikož se radnice rozhodla využít metodu energetických služeb se zárukou (EPC), jsou úspory smluvně garantovány na 12 let. 

„Během projektu ušetří městská část minimálně 28 milionů korun, a to v cenách referenčního roku 2019. Ve skutečnosti bude tato částka ale mnohem vyšší, protože ceny energií mezitím výrazně stouply,“ doplnil místostarosta Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš (Praha 7 Sobě), který má na starosti správu majetku městské části. 

Úspory budou podle něj generovat tři zrekonstruované plynové kotelny, nové LED osvětlení a modernizace systému měření a regulace. O 400 tisíc korun se sníží vodné a stočné díky instalaci WC stop a perlátorů.

Nejvýznamnější úsporu nákladů přinese instalace tzv. počítačového IRC systému (Individual Room Control, pozn. aut.) v šesti základních školách. Jeho úkolem je hlídat teplotu nastavenou dle využití daného prostoru.


Autor: Hla

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

Dnes v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

Dnes v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

3. prosince 2023 v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Další články
Nahoru