Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Školská zařízení v Praze 5 finišují s přípravou na nový školní rok

Nové fasády, vylepšení technického zázemí, ale i úplně nové učebny. Školy na pětce v polovině prázdnin dokončují plánovanou modernizaci budov.

„Školy o prázdninách nezahálejí. Většina plánovaných úprav je v plném proudu nebo těsně před dokončením. Cílem je lepší komfort jak pro žáky, tak pro pedagogický sbor. Doufejme, že nás čeká standardní školní rok bez distanční výuky, máme ve výuce co dohánět,“ říká starostka Renáta Zajíčková (ODS).

Zateplení, nová okna a vzduchotechnika se připravuje v ŽS Nepomucká. Rovněž zateplení a nová okna dostala i mateřinka Nad Palatou (Pod Lipkami). V ZŠ Grafická roste úplně nová polytechnická učebna, která žákům umožní získat poznatky a dovednosti z různých technických oborů. Mateřská škola Kořenského se dočká potřebného nového sociálního zařízení, waldorfská škola v Jinonicích dostává novou fasádu a moderní kotelnu. Výměna oken probíhá také v ZŠ U Santošky.

„Drobnějších vylepšení a modernizací je pak ještě mnohem víc. Chceme, aby naše školy byly moderní a odpovídaly standardům vzdělání v 21. století. K tomu jsme se zavázali i v dokumentu Strategie rozvoje 2030+,“ dodává Zajíčková.


Autor: TZ, red

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Včera ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru