Dnes Neděle - zatazeno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Školská zařízení v Praze 5 finišují s přípravou na nový školní rok

Nové fasády, vylepšení technického zázemí, ale i úplně nové učebny. Školy na pětce v polovině prázdnin dokončují plánovanou modernizaci budov.

„Školy o prázdninách nezahálejí. Většina plánovaných úprav je v plném proudu nebo těsně před dokončením. Cílem je lepší komfort jak pro žáky, tak pro pedagogický sbor. Doufejme, že nás čeká standardní školní rok bez distanční výuky, máme ve výuce co dohánět,“ říká starostka Renáta Zajíčková (ODS).

Zateplení, nová okna a vzduchotechnika se připravuje v ŽS Nepomucká. Rovněž zateplení a nová okna dostala i mateřinka Nad Palatou (Pod Lipkami). V ZŠ Grafická roste úplně nová polytechnická učebna, která žákům umožní získat poznatky a dovednosti z různých technických oborů. Mateřská škola Kořenského se dočká potřebného nového sociálního zařízení, waldorfská škola v Jinonicích dostává novou fasádu a moderní kotelnu. Výměna oken probíhá také v ZŠ U Santošky.

„Drobnějších vylepšení a modernizací je pak ještě mnohem víc. Chceme, aby naše školy byly moderní a odpovídaly standardům vzdělání v 21. století. K tomu jsme se zavázali i v dokumentu Strategie rozvoje 2030+,“ dodává Zajíčková.


Autor: TZ, red

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Další články
Nahoru