Dnes Sobota - zatazeno 17°C
Zítra Neděle - polojasno 16°C
Sobota 18. 9. 2021
Svátek má Kryštof
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Školská zařízení v Praze 5 finišují s přípravou na nový školní rok

Nové fasády, vylepšení technického zázemí, ale i úplně nové učebny. Školy na pětce v polovině prázdnin dokončují plánovanou modernizaci budov.

„Školy o prázdninách nezahálejí. Většina plánovaných úprav je v plném proudu nebo těsně před dokončením. Cílem je lepší komfort jak pro žáky, tak pro pedagogický sbor. Doufejme, že nás čeká standardní školní rok bez distanční výuky, máme ve výuce co dohánět,“ říká starostka Renáta Zajíčková (ODS).

Zateplení, nová okna a vzduchotechnika se připravuje v ŽS Nepomucká. Rovněž zateplení a nová okna dostala i mateřinka Nad Palatou (Pod Lipkami). V ZŠ Grafická roste úplně nová polytechnická učebna, která žákům umožní získat poznatky a dovednosti z různých technických oborů. Mateřská škola Kořenského se dočká potřebného nového sociálního zařízení, waldorfská škola v Jinonicích dostává novou fasádu a moderní kotelnu. Výměna oken probíhá také v ZŠ U Santošky.

„Drobnějších vylepšení a modernizací je pak ještě mnohem víc. Chceme, aby naše školy byly moderní a odpovídaly standardům vzdělání v 21. století. K tomu jsme se zavázali i v dokumentu Strategie rozvoje 2030+,“ dodává Zajíčková.


Autor: TZ, red

V Praze 2 se přednášelo o obětech trestných činů

Včera ve 13:59

Ve středu 15. září proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí Praha 2 – městská část vlídná k obětem zaměřená na práva a ochranu obětí.

Disident Simon Cheng vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3

15. září 2021 v 08:02

Na pozvání radnice Prahy 3 přiletěl do České republiky hongkongský prodemokratický aktivista Simon Cheng. S poselstvím o nebezpečí čínského komunismu a apelem na přijetí Magnitského zákona vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3. V následujících dnech jej čekají debaty s veřejností, studenty, setkání...

Byt v centru Prahy byl pronajímán v rozporu s kolaudací, potvrdil magistrát

13. září 2021 ve 22:58

Odbor stavebního řádu Magistrátu hl. m. Prahy (MHMP) se postavil za stanovisko stavebního úřadu Prahy 1, podle kterého byl byt v Růžové ulici v Praze 1 krátkodobě pronajímán v rozporu s účelem vymezeným kolaudačním rozhodnutím.

Další články
Nahoru