Dnes Sobota - oblacno 23°C
Zítra Neděle - polojasno 25°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doprava

Školní ulice i v Praze 7

Praha 7 se připojuje k projektu školních ulic, který již úspěšně otestovaly další obce i pražské městské části. Od začátku školního roku se před třemi základními a třemi mateřskými školami budou před zahájením vyučování na krátkou dobu uzavírat části ulic pro všechna motorová vozidla. Bezprostřední okolí škol tak zůstane bezpečné pro všechny děti i rodiče, ať už dorazí pěšky, na kole, skejtu či koloběžce. 

Projekt školních ulic startuje od 4. září. Zapojily se do něj ZŠ Fr. Plamínkové, FZŠ Umělecká, ZŠ a MŠ Letohradská, MŠ Kostelní a MŠ U Studánky.

Co je školní ulice
Jednoduché dopravní opatření platné po krátkou dobu ve dnech školní výuky. Konkrétně jde o zákaz vjezdu motorových vozidel přímo před školu od 7 do 8 hodin, u některých škol, kde začíná výuka později do 8:3o. Vozidla parkující v dané oblasti samozřejmě mohou i v době uzavírky z ulice odjet. Cílem tohoto opatření je zklidnit prostor před školou v době příchodu dětí, minimalizovat rizika dopravních nehod a také omezit zplodiny z výfuků v bezprostřední blízkosti škol.

„Před koncem školního roku proběhla mezi žáky a rodiči dotčených škol anketa zjištující, jak se děti do školy dopravují, jaké vnímají překážky a rizika a jaká opatření by uvítaly. Podle očekávání se potvrdily předpoklady, že drtivá většina dětí dochází pěšky, za rizikové považuje přechody, na kterých není dostatečně zajištěná možnost rozhlédnout se, což často způsobují nesprávně zaparkovaná vozidla, a zvýšený pohyb aut přímo před vchodem do školy,“ řekla místostarostka Prahy 7 Hana Šišková, do jejíž gesce patří školství a vzdělávání.

Omezení vjezdu aut před školy nebude jediné opatření, které má pomoci situaci zlepšit. Praha 7 se bude nadále věnovat zvyšování bezpečnosti u přechodů, zejména pak na hlavních ulicích, kde je třeba rozhledové úhly chránit instalací antiparkovacích sloupků.

Praha 7 není první městská část, kde jsou školní ulice zavedeny – radnice čerpá ze zkušeností z podobných projektů v Praze 6 či Praze 20 a na dalších místech v tuzemsku i zahraničí. Veškerá dopravní opatření budou zajištěna kromě změny dopravního značení také přítomností strážníků městské policie, kteří budou dohlížet na dodržování pravidel a bezpečnost provozu.


Autoři: Cen, red

K Ladronce vede lepší cesta

21. června 2024 ve 12:49

Od usedlosti Ladronka k nedávno realizovanému přejezdu pro cyklisty přes Podbělohorskou do ulice Nad Motolskou nemocnicí už dojedou všichni inlinisté a cyklisté po nové cestě.

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Další články
Nahoru