Dnes Úterý - zatazeno 22°C
Zítra Středa - obcasny-dest 21°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

„Základním školám zoufale chybí školní psychologové. To se ukázalo nejen v době po covidu. O to víc si vážím práce mé předchůdkyně Jany Černochové, která se již před lety zasadila o to, že každá z našich základních škol na Dvojce má svého školního psychologa na plný úvazek. Bohužel přibývá dětí s psychickými problémy a tito odborníci jsou často první, kdo problém odhalí a pracují s ním. Za to jim patří náš velký dík,“ řekla starostka Udženija, která setkání se školními psychology iniciovala.

Zajímala se o jejich každodenní zkušenosti z praxe i spolupráci v rámci jednotlivých škol. Zjišťovala jejich potřeby a konzultovala s nimi i další problematiku, se kterou by mohla pomoci z pozice náměstkyně primátora, kde má v gesci sociální věci a zdravotnictví.

Praha 2 byla vůbec první městskou částí, která se zřizováním pozice školního psychologa ve školách a s jeho financováním v roce 2008 začala. Tuto praxi se postupně podařilo rozšířit i do dalších škol, a v roce 2015 už byl školní psycholog ve všech deseti základních školách, které městská část Praha 2 zřizuje. Nejprve na poloviční úvazek a od roku 2016 na úvazek celý. Radnice Prahy 2 má pro tento účel vyčleněno v letošním rozpočtu 5,82 milionů korun.

„V Praze 2 jsme nechtěli spoléhat a čekat na peníze ze strukturálních fondů, ale rozhodli jsme se potřebnou péči zajistit z vlastního rozpočtu. Jsem přesvědčena o tom, že to bylo správné rozhodnutí, jedná se o účelně vynaložené prostředky. Práce psychologa na základních školách je rok od roku potřebnější. V dnešní složité době by tak přítomnost školního psychologa na základních školách už měla být samozřejmostí,“ dodala Jana Černochová (ODS, ministryně obrany a zároveň radní Prahy 2 pro oblast školství, která myšlenku, že každá základní škola by měla mít svého psychologa, městské části prosadila.


Autor: TZ, red

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

Včera ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

Včera v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

V bytě na sídlišti Antala Staška byla nalezena mrtvá žena

19. května 2024 ve 22:37

V neděli odpoledne bylo v bytě v krčské ulici Fillova na sídlišti Antala Staška nalezeno tělo mrtvé dvaatřicetileté ženy. Policisté zjišťují, za jakých okolností k tragédii došlo. Přesnou příčinu určí pitva. Podle serveru aktu.cz je příčinou smrti nešťastná...

Festival otevřených budov zaznamenal více než 103 tisíc návštěv

19. května 2024 ve 21:26

Prezidentská rezidence, Lobkowiczký palác, Nová Oranžerie na Pražském hradě od Evy Jiřičné, Goethe institut na nábřeží, vinohradská Čapkova vila, Clam-Gallasův palác na Starém Městě, budova bývalých Elektrických podniků Praha – dnes Bubenská 1 na Vltavské či nově zrekonstruované prostory Fantovy...

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

19. května 2024 v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

19. května 2024 v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Očkování zvířat osob bez domova

18. května 2024 v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Další články
Nahoru