Dnes Sobota - zatazeno 18°C
Zítra Neděle - skorojasno 18°C
Sobota 23. 9. 2023
Svátek má Berta
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

„Základním školám zoufale chybí školní psychologové. To se ukázalo nejen v době po covidu. O to víc si vážím práce mé předchůdkyně Jany Černochové, která se již před lety zasadila o to, že každá z našich základních škol na Dvojce má svého školního psychologa na plný úvazek. Bohužel přibývá dětí s psychickými problémy a tito odborníci jsou často první, kdo problém odhalí a pracují s ním. Za to jim patří náš velký dík,“ řekla starostka Udženija, která setkání se školními psychology iniciovala.

Zajímala se o jejich každodenní zkušenosti z praxe i spolupráci v rámci jednotlivých škol. Zjišťovala jejich potřeby a konzultovala s nimi i další problematiku, se kterou by mohla pomoci z pozice náměstkyně primátora, kde má v gesci sociální věci a zdravotnictví.

Praha 2 byla vůbec první městskou částí, která se zřizováním pozice školního psychologa ve školách a s jeho financováním v roce 2008 začala. Tuto praxi se postupně podařilo rozšířit i do dalších škol, a v roce 2015 už byl školní psycholog ve všech deseti základních školách, které městská část Praha 2 zřizuje. Nejprve na poloviční úvazek a od roku 2016 na úvazek celý. Radnice Prahy 2 má pro tento účel vyčleněno v letošním rozpočtu 5,82 milionů korun.

„V Praze 2 jsme nechtěli spoléhat a čekat na peníze ze strukturálních fondů, ale rozhodli jsme se potřebnou péči zajistit z vlastního rozpočtu. Jsem přesvědčena o tom, že to bylo správné rozhodnutí, jedná se o účelně vynaložené prostředky. Práce psychologa na základních školách je rok od roku potřebnější. V dnešní složité době by tak přítomnost školního psychologa na základních školách už měla být samozřejmostí,“ dodala Jana Černochová (ODS, ministryně obrany a zároveň radní Prahy 2 pro oblast školství, která myšlenku, že každá základní škola by měla mít svého psychologa, městské části prosadila.


Autor: TZ, red

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

21. září 2023 ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru