Dnes Pátek - zatazeno 26°C
Zítra Sobota - oblacno 22°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Školní obědy pro děti Prahy 4

I letos se školy zřizované Prahou 4 starají, aby školní obědy dostaly opravdu všechny děti, tedy i ty ze sociálně slabých rodin.

„Mateřské a základní školy jsou zapojeny do Operačního programu Potravinové a materiální pomoci a většina základních škol také využívá projekt dotovaných obědů organizace Women for women s názvem Obědy pro děti. V tomto školním roce díky tomu získalo podporu zhruba 120 dětí v mateřských školách a žáků základních škol,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011), do jejíž gesce školství spadá.

Do projektu Školní obědy dostupné pro každé dítě se v rámci OP Potravinové a materiální pomoci pro školní rok 2022/2023, která byla prodloužena, zapojují následující školy:Základní škola, Praha 4, Jílovská 1100
Základní škola, Praha 4, Táborská 45
Škola Kavčí hory – Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb, Praha 4, K Sídlišti 840
Základní škola, Praha 4, Poláčkova 1067
Spořilovská mateřská škola, Praha 4, Jihozápadní 4
Mateřská škola, Praha 4, Na Zvoničce 13

Projekt je určen pro děti ze sociálně slabých rodin ve věku od 3 do 15 let, navštěvující danou základní nebo mateřskou školu či víceleté gymnázium a nacházející se v hmotné nouzi.

Další možností jsou dotované obědy pro žáky ze sociálně a ekonomicky slabých rodin prostřednictvím organizace Women for women, (projekt Obědy pro děti). V současné době tento projekt využívá cca 100 žáků ZŠ, nově je hrazeno stravné i pro 16 ukrajinských strávníků.

Pro 80 ukrajinských žáků, kteří v důsledku války na Ukrajině navštěvují školy zřizované MČ Praha 4, bylo v dubnu hrazeno stravné prostřednictvím soukromých sponzorů, rodičů žáků škol nebo Klubů přátel škol.


Autor: Alo

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru