Dnes Pondělí - zatazeno -4°C
Zítra Úterý - oblacno 0°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Školní jídelny Prahy 1 mají týden mezinárodní kuchyně
Školní jídelna Zlatnická tento týden servíruje italskou kuchyni. Foto: Jan Puci

Školní jídelny Prahy 1 mají týden mezinárodní kuchyně

Celý tento týden se mohou děti i dospělí návštěvníci školních jídelen zřizovaných Prahou 1 těšit na speciality mezinárodní kuchyně. Děti ze ZŠ Jiřího Gutha-Jarkovského, která má česko-italský program, i studenti zdejšího gymnázia si budou až do pátku užívat nefalšovanou italskou kuchyni.

Italské rissoto s mořskými plody, těstoviny na všechny možné způsoby, gnocchi, saláty i pravé italské polévky a ve všem čerstvé suroviny – rajčata a další zelenina, kuřecí maso, žampiony, parmazán, piniové oříšky, mozzarella, bazalka a samozřejmě italský olivový olej. A jako dezert na závěr se pak bude servírovat panna cotta. 

A jak se vše daří, se postupně do všech jídelen tento týden chodí dívat například 1. místostarosta David Bodeček (nez./klub Piráti a občané z Prahy 1) David Bodeček, jeho předchůdkyně a zastupitelka Eva Špačková (ODS), anebo vedoucí školského odboru Pavel Štursa. 

„Je to skvělé a já chválím personál našich jídelen za kreativitu i nasazení při sestavování jídelníčků a zajišťování surovin. A rád si také vyposlechnu reakce ´deváťáků´ na našem dalším společném setkání,“ uvedl Bodeček. 

„Vadí mi, že ve školních jídelnách se tvoří dlouhé fronty, žáci pak mají na jídlo jen pár minut. Chodí sem totiž i hodně středoškoláků. Je potřeba, aby se magistrát, který je zřizovatelem středních škol, finančně podílel, abychom mohli kapacitu jídelen navyšovat a tím zvýšit i komfort strávníků,“ dodal. 

„Jsem ráda, že pokračuje tento projekt, který jsme si vyzkoušeli letos na začátku školního roku. Inspiruje to ke kreativitě ředitelek a ředitelů škol a dětem to ukazuje, že se mohou stravovat zdravě a chutně,“ sdělila Špačková.


Autor: puc

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

2. prosince 2023 v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

29. listopadu 2023 v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Další články
Nahoru