Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 19°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Školní jídelny Prahy 1 mají týden mezinárodní kuchyně
Školní jídelna Zlatnická tento týden servíruje italskou kuchyni. Foto: Jan Puci

Školní jídelny Prahy 1 mají týden mezinárodní kuchyně

Celý tento týden se mohou děti i dospělí návštěvníci školních jídelen zřizovaných Prahou 1 těšit na speciality mezinárodní kuchyně. Děti ze ZŠ Jiřího Gutha-Jarkovského, která má česko-italský program, i studenti zdejšího gymnázia si budou až do pátku užívat nefalšovanou italskou kuchyni.

Italské rissoto s mořskými plody, těstoviny na všechny možné způsoby, gnocchi, saláty i pravé italské polévky a ve všem čerstvé suroviny – rajčata a další zelenina, kuřecí maso, žampiony, parmazán, piniové oříšky, mozzarella, bazalka a samozřejmě italský olivový olej. A jako dezert na závěr se pak bude servírovat panna cotta. 

A jak se vše daří, se postupně do všech jídelen tento týden chodí dívat například 1. místostarosta David Bodeček (nez./klub Piráti a občané z Prahy 1) David Bodeček, jeho předchůdkyně a zastupitelka Eva Špačková (ODS), anebo vedoucí školského odboru Pavel Štursa. 

„Je to skvělé a já chválím personál našich jídelen za kreativitu i nasazení při sestavování jídelníčků a zajišťování surovin. A rád si také vyposlechnu reakce ´deváťáků´ na našem dalším společném setkání,“ uvedl Bodeček. 

„Vadí mi, že ve školních jídelnách se tvoří dlouhé fronty, žáci pak mají na jídlo jen pár minut. Chodí sem totiž i hodně středoškoláků. Je potřeba, aby se magistrát, který je zřizovatelem středních škol, finančně podílel, abychom mohli kapacitu jídelen navyšovat a tím zvýšit i komfort strávníků,“ dodal. 

„Jsem ráda, že pokračuje tento projekt, který jsme si vyzkoušeli letos na začátku školního roku. Inspiruje to ke kreativitě ředitelek a ředitelů škol a dětem to ukazuje, že se mohou stravovat zdravě a chutně,“ sdělila Špačková.


Autor: puc

Sobota u řeky: Život na Vltavě a rybářské řemeslo

Dnes ve 14:58

Rodinný den plný tradičních řemesel v malebném prostředí Podskalské celnice na Výtoni v Praze 2 v sobotu 15. června.

Den otevřených dveří Prakab a festival KoresponDance

Dnes v 09:21

Společnost Prakab zve na Den otevřených dveří a druhý den festivalu KoresponDance.

MINT Market léto

Dnes v 07:32

Sháníte nové šaty na léto, kabelku k vodě nebo nové náušnice? Přijďte v neděli 16. června od 10 do 18 hodin na MINT Market na Rašínovo nábřeží. Svou tvorbu zde představí více než 130 tvůrců a designérů z celé republiky i zahraničí.

Třicet let Prahy 15: Výstava končí příští týden

Včera v 19:26

Už jen do 20. června je k vidění výstava v parku v Holoubkovské ulici k 30. výročí patnácté městské části.

PesFest 2024 v parku Na Pankráci

Včera v 11:22

Jedenáctý ročník festivalu pro psa a jeho rodinu PesFest v neděli 16. června v parku Na Pankráci v Praze 4

ZŠ Křimická přijme zaměstnance

Včera v 09:24

Základní škola Křimická v Horních Měcholupech nabízí místo paní učitelce nebo panu učiteli 1. stupně. Nabízí možnost ubytování a třídnický příplatek 3 000 korun. Informovala o tom Praha 15 na svém facebookovém profilu. „Těšíme se také na asistenty/ky pedagoga,“ uvedla. Více informací lze získat na...

Cyklojízda s průvodcem Prahy 10: Záběhlice

Včera v 08:17

V úterý 18. června od 18 hodin objedete zajímavá místa Zahradního města a přilehlého okolí Vršovic. Na trase je 10 zastavení s krátkým výkladem. Maximální délka trasy 10 km, dle domluvy s účastníky akce.

Zahradnictví Ďáblice slaví 100 let

Včera v 07:20

V letošním roce slaví Zahradnictví Ďáblice 100 let od svého založení a v průběhu celého roku pořádá různé akce, při kterých zve i do jeho zázemí a arboreta.

Festival jak víno v Praze 3

Včera v 07:19

Farmářský trh na Jiřáku se v sobotu 15. června od 10 hodin podruhé promění na trh vína, pozvaní jsou vinaři z Francie, Gruzie, Portugalska, Itálie, ale i z Mělníka a stálice z jižní Moravy jako vinařství Volařík a další.

Nahlédněte do útrob muzea i po setmění. Muzejní noc v Národním zemědělském muzeu

Včera v 07:01

Co vše ukrývá muzeum? Jak to vypadá v muzejním podzemí a jaký je pohled na Prahu ze střechy při západu slunce? To za běžného dne nepoznáte. V rámci Pražské muzejní noci to ale možné bude – Národní zemědělské muzeum pro návštěvníky připravilo noční ponor do hlubin i historie muzea, komentovanou...

Komentovaná prohlídka výstavy o Františku Pláničkovi

10. června 2024 ve 12:16

Autorská komentovaná prohlídka výstavy o brankářské legendě Františku Pláničkovi, který žil v nedaleké ulici Sasankova se koná 25. června v 17:30. Výstavou vás provede spoluautor výstavy Vladimír Zápotocký.

Devětkrát s devítkou: Art kvartet

10. června 2024 v 11:51

Čtvrtý koncert z cyklu koncertů Prahy 9 se koná 12. června. V Parku Přátelství na Proseku uslyšíte Art kvartet.

Další články
Nahoru