dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Školní jídelny budou soutěžit v přípravě středomořských jídel
Ilustrační foto: Gözde Otman / Freeimages

Školní jídelny budou soutěžit v přípravě středomořských jídel

Jedenáct základních a jedenáct mateřských škol z Prahy 4 přihlásilo letos své jídelny do třetího ročníku populární soutěže. Zápolit budou v přípravě středomořských pokrmů. Základní školy změří své síly v pondělí 14. listopadu od 13:45 do 16:00 hodin, mateřské školy pak ve stejném čase o dva dny později.

Kolbištěm bude zasedací místnost odboru školství v 6. patře úřadu městské části Praha 4 v ulici Antala Staška. Připravená jídla bude posuzovat odborná komise, v jejímž čele zasedne populární šéfkuchař Vítězslav Sedlák. Akce se koná pod záštitou Jaroslava Mítha (ODS), radního pro školství.

„Chceme popularizovat práci kuchařek ve školních jídelnách a ukázat, že i když jsou často svázány přísnými normami pro přípravu jídel pro děti, dokáží si s tím velmi dobře poradit a připravit výborné pokrmy,“ vysvětlil Jaroslav Míth.

Zdůraznil přitom, že jídla přihlášená do soutěže nebudou žádné „potěmkinovské vesničky“, tedy připravené pouze pro účely soutěže. „Musí je mít zařazené v den soutěže na  jídelníčku a běžně je vařit. To je základní podmínka,“ uvedl radní Míth.

Soutěž školních jídelen se bude konat v Praze 4 již potřetí a už si získala i velkou popularitu. Před dvěma lety se zápolilo v přípravě staročeských pokrmů z brambor, loni pak v netradičním použití plodů podzimu.

„Po vyhlášení výsledků uveřejňujeme recepty na všechna přihlášená jídla na webu městské části. Stávají se tak inspirací ke zpestření jídelníčku i pro širokou veřejnost,“ dodal Jaroslav Míth.

Vítězové letošního ročníku soutěže školních jídelen bodu známí 21. listopadu, kdy převezmou ocenění při slavnostním setkání ve společenském sále historické Nuselské radnice.


Další články
Nahoru