dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražský život

Školka ve Vladivostocké má nový pavilon pro 56 dětí

Kapacitu mateřské školky ve Vladivostocké ulici ve Vršovicích se místní radnici podařilo zvýšit o 56 míst na celkových 168. „Dosáhli jsme toho přístavbou nového pavilonu, na němž práce započaly počátkem srpna. Budova byla tento týden zkolaudována a začne sloužit dětem,“ uvedl starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.)

Nový objekt školky ve Vladivostocké má dvě nadzemní podlaží, kde jsou umístěna oddělení dětí a jedno provozní podzemní podlaží, částečně zapuštěné do terénu, zaujímá zhruba polovinu velikosti zastavěné plochy. Přístavba částí přiléhá k západní stěně stávající budovy, část budovy, kde jsou umístěny místnosti určené k pobytu dětí, je vysunuta jižním směrem do zahrady.

prah-10-skolka-nahled Hlavní vstup je řešen bezbariérově, do 2. nadzemního podlaží je přístup zajištěn schodištěm a rovněž výtahem s úpravou pro imobilní osoby. Součástí projektu je rovněž malé parkoviště a obnova zeleně.  Obě nadzemní podlaží jsou postavena z kontejnerových modulů. Obvodové stěny přístavby jsou opatřeny zateplovacím systémem s omítkou. Náklady na výstavbu dosáhly 21,2 miliónu korun bez DPH.


Další články
Nahoru