Dnes Čtvrtek - skorojasno 12°C
Zítra Pátek - skorojasno 13°C
Čtvrtek 1. 6. 2023
Svátek má Laura
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Školka Mydlinky v Praze 12 bude stát 129 milionů korun. Předražené, kritizovala opozice
Plánovaná podoba mateřské školy. Vizualizace: kancelář LOXIA

Školka Mydlinky v Praze 12 bude stát 129 milionů korun. Předražené, kritizovala opozice

Za výstavbu mateřské školy (MŠ) Mydlinky pro 112 dětí zaplatí Praha 12 asi 129 milionů korun. Budovu, která by měla mít nízkou spotřebou energie, postaví firmy Geosan Group a NEPRO stavební. Vyplývá to ze smlouvy mezi Prahou 12 a zhotovitelem a z usnesení radních. Novostavba je letošní největší investiční akcí dvanácté městské části. Otevření školky se plánuje na rok 2023. Podle některých opozičních zastupitelů je projekt předražený, kritizovali ho už dříve.

Ve školce, jejíž podobu navrhla architektonická kancelář Loxia, budou čtyři třídy, jídelna a zázemí. Stát bude na pozemcích mezi ulicemi K Beránku, Dolnocholupická a Lešetínská. Podle radního pro školství Petra Prchala (TOP 09) tak MŠ bude v oblasti, kde dosud žádná školka není.

Záměr výstavby MŠ Mydlinky schválila rada městské části v roce 2019. Důvodem zřízení nové MŠ je podle radnice demografický vývoj v městské části a bytová výstavba v Čechově čtvrti.

V těsném sousedství připravované MŠ vznikly v minulých letech nové ulice Rorýsova a Zlochova, kde se postavily domy se zhruba 570 byty. Další byty se nyní staví.

Praha 12 vyhlásila tendr na stavbu školky poprvé v první polovině roku 2021 s předpokládanou hodnotou zakázky asi 76,8 milionu bez DPH. Vítěze soutěže tehdy radnice nevybrala a soutěž zrušila, protože nabídky výrazně převyšovaly předpokládanou cenu.

Projekt následně doznal změn a Praha 12 vypsala novou veřejnou zakázku v prosinci 2021, přičemž odhadovaná cena byla asi 79,9 milionu bez DPH. Nabídky podalo pět firem a soutěž vyhrálo konsorcium firem Geosan a NEPRO s nejnižší nabídnutou cenou.

Novostavbu čtyřtřídní školky za zhruba 100 milionů korun označili za „předraženou" už dříve opoziční zastupitelé Zdeněk Boublík (Změna pro Prahu 12) a Lenka Vedralová (ANO). Ta navrhla, že by měla být nová školka v Čechově čtvrti postavená jako kontejnerový dům.

V Praze 12 tvoří koalici zástupci Pirátů, ODS, TOP 09 a Zelených, starostou je Jan Adamec (Piráti). Praha 12, kde žije 56 617 obyvatel, zahrnuje celá katastrální území Cholupic, Kamýku, Komořan, Modřan a Točné.


Autor: ČTK

Praha 4: Zapojte se do diskuse o rozvoji městské části

Dnes v 07:42

V červnu se v Praze 4 uskuteční několik veřejných akcí, do kterých se může zapojit veřejnost. Mluvit se bude o ulicích Pujmanové, Podolí, sídlišti Antala Staška a Zátišském potoku, jejich plánovaných proměnách a rozvoji městské části, které Prahu 4 čekají.

Praha 1 pokračuje v dopravně-bezpečnostních akcích

30. května 2023 ve 23:11

Minulý týden ve čtvrtek se uskutečnila v pořadí již čtvrtá dopravně-bezpečnostní akce a tentokrát se městští strážníci a představitelé radnice Vojtěch Ryvola(ANO) a Giancarlo Lamberti (TOP 09) zaměřili na neukázněné řidiče v ulicích Perlová a Rytířská, do kterých platí zákaz vjezdu s výjimkou...

Praha 1: Volná pracovní místa v Oddělení sociální péče a služeb

30. května 2023 ve 22:27

Praha 1 hledá Sociálního pracovníka/ci na Oddělení sociální péče a služeb odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Další články
Nahoru