Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Školce v Královicích se po rekonstrukci navýšila kapacita, využívají ji děti z Uhříněvsi
Zrekonstruovaná budova školky v Královicích. Foto: P22

Školce v Královicích se po rekonstrukci navýšila kapacita, využívají ji děti z Uhříněvsi

Praha 22 ode dneška spravuje v blízkých Královicích budovu školky, která během léta prošla rekonstrukcí a navýšila svou kapacitu o 25 míst. Informoval o tom starosta dvaadvacáté městské části Tomáš Kaněra (ANO).

„Získat takovou krásnou školku za pár měsíců, je trochu zázrak. Ale i na zázrak musíte být připravení a jít mu vstříc. Když se proto majitel objektu, pan Král, dozvěděl, jak zoufale hledáme místo pro další školkovou třídu, zašel za mnou a nabídnul mi, zda bychom nechtěli převzít část objektu v Královicích. Byl to jako dar z nebe a neváhal jsem ani vteřinu," uvedl Kaněra.

V budově už dříve přebývala dětská skupina, proto se prostory nemusely přestavovat, ale stačilo je rekonstruovat a zajistit kvalitní vybavení kuchyně, prostory pro spaní a novou umývárnu.

Zařízení bude v gesci ředitelky Renaty Pecákové z blízké MŠ Sluneční, která byla dnes mezi slavnostními hosty společně s Jiřím Röslerem z odboru realizace staveb nebo Vladimírem Štíbrem ze správy majetku Prahy 22.

„Objekt sice neleží přímo v Uhříněvsi, ale je rozhodně blíže a snáze dostupný, než vozit děti do říčanských nebo pražských školek,“ sdělil starosta.

Školka je umístěna necelé dva kilometry od Uhříněvse, poblíž královické gotické tvrze. Přímo naproti je pískovcová zvonička z roku 1887, střechu objektu, o který se školka dělí se stomatologickou ordinací, stíní rozsochaté stromy. K objektu školky přiléhá velká zahrada.


Autor: Hla

PVK oslaví světový den vody

Dnes v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

Dnes v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

Dnes v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

Včera ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

Včera ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Praha 1: Protipovodňové cvičení na ochranu Žofína

Včera v 08:16

Praha 1 a Jednotka SDH Praha 1 zvou na protipovodňové cvičení ochrany Žofína.

Smetana Party na piazzettě

Včera v 07:57

Na piazzettě Národního Divadla se bude 2. března slavit 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Z Národního divadla na velkoplošnou obrazovku bude živě přenášen slavnostní koncert Smetana Gala.

Exkurze na Bubenečské nádraží

Včera v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Praha 4: Setkání na téma výstavby linky metra D

Včera v 06:48

Ve středu 28. února proběhne veřejné setkání na téma výstavby linky metra D a k tomu navázanému rozvoji Dolní Krče.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

20 dní v Mariupolu

26. února 2024 v 10:26

Dokumentární snímek 20 dní v Mariupolu (UA, EN, CZ, EN), který můžete vidět 29. února v Kině 35, byl je nominovaný na Oscara. Po filmu následuje diskuse s odborníky.

Čištění šachet na Vojířově rybníčku

26. února 2024 v 09:54

V týdnu do 26. února proběhne čištění dvou stávajících betonových šachet na Vojířově rybníčku na Petříně.

Další články
Nahoru