Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - prehanky-snih 6°C
Pondělí 27. 3. 2023
Svátek má Dita
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Školce v Královicích se po rekonstrukci navýšila kapacita, využívají ji děti z Uhříněvsi
Zrekonstruovaná budova školky v Královicích. Foto: P22

Školce v Královicích se po rekonstrukci navýšila kapacita, využívají ji děti z Uhříněvsi

Praha 22 ode dneška spravuje v blízkých Královicích budovu školky, která během léta prošla rekonstrukcí a navýšila svou kapacitu o 25 míst. Informoval o tom starosta dvaadvacáté městské části Tomáš Kaněra (ANO).

„Získat takovou krásnou školku za pár měsíců, je trochu zázrak. Ale i na zázrak musíte být připravení a jít mu vstříc. Když se proto majitel objektu, pan Král, dozvěděl, jak zoufale hledáme místo pro další školkovou třídu, zašel za mnou a nabídnul mi, zda bychom nechtěli převzít část objektu v Královicích. Byl to jako dar z nebe a neváhal jsem ani vteřinu," uvedl Kaněra.

V budově už dříve přebývala dětská skupina, proto se prostory nemusely přestavovat, ale stačilo je rekonstruovat a zajistit kvalitní vybavení kuchyně, prostory pro spaní a novou umývárnu.

Zařízení bude v gesci ředitelky Renaty Pecákové z blízké MŠ Sluneční, která byla dnes mezi slavnostními hosty společně s Jiřím Röslerem z odboru realizace staveb nebo Vladimírem Štíbrem ze správy majetku Prahy 22.

„Objekt sice neleží přímo v Uhříněvsi, ale je rozhodně blíže a snáze dostupný, než vozit děti do říčanských nebo pražských školek,“ sdělil starosta.

Školka je umístěna necelé dva kilometry od Uhříněvse, poblíž královické gotické tvrze. Přímo naproti je pískovcová zvonička z roku 1887, střechu objektu, o který se školka dělí se stomatologickou ordinací, stíní rozsochaté stromy. K objektu školky přiléhá velká zahrada.


Autor: Hla

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

Dnes v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

V Praze 9 se bude podruhé uklízet

Dnes v 10:24

Minulý týden proběhla v Praze 9 akce Pojďme spolu Uklidit Devítku. Druhý termín úklidu se koná první dubnový den od 9 hodin. Sraz je u Holetu Ivka. Radnice dodá pytle a rukavice a odveze odpad.

Základní škola Norbertov má vlastní školní hřiště

Dnes v 09:23

Žáci ze základní školy Norbertov v Praze 6 se dočkali vlastního školního hřiště. Loni tato střešovická škola oslavila 130 let od svého založení, po celou dobu své historie však hřiště neměla. To se slavnostně otevřelo až minulý týden.

Praha 4: Blíží se termín splatnosti poplatku ze psů za rok 2023

Dnes v 08:52

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů na splatnost místního poplatku ze psů v roce 2023. Poplatek je splatný bez vyměření předem, složenky na místní poplatek se nerozesílají.

Radnice odstraní suché a poškozené dřeviny, nahrazeny budou novou výsadbou

Dnes v 08:23

V současném končícím období vegetačního klidu přistoupí radnice Prahy 11 k pěstebním opatřením zahrnujícím kácení zejména suchých a poškozených dřevin, které jsou na svých stanovištích neperspektivní a hlavně nebezpečné.

Výstavu Jen tak najdete na radnici do konce března

Včera v 07:52

Výstavu fotografií autorek Vlasty Vobecké, Slávky Matouškové a Zuzany Janečkové s názvem Jen tak najdete do konce měsíce na radnici Prahy 11.

Veletrh: Starožitnosti jako investice

24. března 2023 v 10:56

Asociace starožitníků pořádá na Novoměstské radnici v Praze 2 již 48. veletrh starožitností Antique. Ve dnech 20. – 23. dubna několik desítek starožitníků představí to nejzajímavější ze své nabídky.

Dvojka kulturní. Radnice spustila novou facebookovou stránku

24. března 2023 v 10:20

Hudba, divadlo, literatura, výtvarné umění. Nová facebooková stránka nabídne nejrůznější tipy, kam v Praze 2 vyrazit za kulturou.

V Praze 10 se budou uklízet veřejná prostranství

23. března 2023 ve 21:24

V letošním roce se v desáté městské části iniciativa „Společně ukliďme Prahu 10“ opět zapojuje do národních kampaní „Ukliďme Česko“ – www.uklidmecesko.cz a „Ukliďme svět“ – www.uklidmesvet.cz. Obě dobrovolnické kampaně se hlásí k čistotě přírody a dalších veřejných prostor mimo město i v něm....

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 13. týden

23. března 2023 v 19:30

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6: Oslavy Velikonoc v Písecké bráně

23. března 2023 v 19:13

Tradiční oslavy Velikonoc v Písecké bráně v Praze 6 začínají v neděli 26. března ve 14 hodin. Vystoupí dětský soubor Sedmihlásek, bude se upalovat Morana, uvidíte výstavu fotografií a těšte se na Velikonoční rej.

Pražský festival piva představí 50 pivovarů

23. března 2023 v 11:09

Ve dnech 31. března a 1. dubna se v areálu Pražské tržnice v Holešovicích v hale 13 a v přilehlém okolí koná Pražský festival piva.

Další články
Nahoru