Dnes Pátek - mlha 17°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Sobota 8. 10. 2022
Svátek má Věra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Školce v Královicích se po rekonstrukci navýšila kapacita, využívají ji děti z Uhříněvsi
Zrekonstruovaná budova školky v Královicích. Foto: P22

Školce v Královicích se po rekonstrukci navýšila kapacita, využívají ji děti z Uhříněvsi

Praha 22 ode dneška spravuje v blízkých Královicích budovu školky, která během léta prošla rekonstrukcí a navýšila svou kapacitu o 25 míst. Informoval o tom starosta dvaadvacáté městské části Tomáš Kaněra (ANO).

„Získat takovou krásnou školku za pár měsíců, je trochu zázrak. Ale i na zázrak musíte být připravení a jít mu vstříc. Když se proto majitel objektu, pan Král, dozvěděl, jak zoufale hledáme místo pro další školkovou třídu, zašel za mnou a nabídnul mi, zda bychom nechtěli převzít část objektu v Královicích. Byl to jako dar z nebe a neváhal jsem ani vteřinu," uvedl Kaněra.

V budově už dříve přebývala dětská skupina, proto se prostory nemusely přestavovat, ale stačilo je rekonstruovat a zajistit kvalitní vybavení kuchyně, prostory pro spaní a novou umývárnu.

Zařízení bude v gesci ředitelky Renaty Pecákové z blízké MŠ Sluneční, která byla dnes mezi slavnostními hosty společně s Jiřím Röslerem z odboru realizace staveb nebo Vladimírem Štíbrem ze správy majetku Prahy 22.

„Objekt sice neleží přímo v Uhříněvsi, ale je rozhodně blíže a snáze dostupný, než vozit děti do říčanských nebo pražských školek,“ sdělil starosta.

Školka je umístěna necelé dva kilometry od Uhříněvse, poblíž královické gotické tvrze. Přímo naproti je pískovcová zvonička z roku 1887, střechu objektu, o který se školka dělí se stomatologickou ordinací, stíní rozsochaté stromy. K objektu školky přiléhá velká zahrada.


Autor: Hla

Polívkování a Street food festival na Smíchovské náplavce

Včera ve 12:16

V sobotu 8. října se na Smíchovské náplavce koná Street food festival Polívkování. Zahřejí vás nejen polévky tuzemské, jako například bramboračka, kulajda, zelňačka, čočková, dýňová, prdelačka, knedlíčková, dršťková či poctivé vývary, tak i polévky z celého světa, jako ruský boršč, mexické...

Praha 13: Rybářské závody v Třebonicích

Včera v 11:45

Pro vyznavače šupin a ploutví se konají rybářské závady v Třebonicích.

Festival Das Filmfest zve na nejaktuálnější filmy z Německa, Rakouska a Švýcarska

Včera v 10:53

Za dva týdny v Praze odstartuje 16. ročník festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest, který opět nabídne pestrý výběr cenami ověnčených a divácky úspěšných snímků od renomovaných tvůrců i debutantů. Němčina zazní na plátnech pražských kin Lucerna, Atlas a Ponrepo od 20. do...

Do kampaně 100 gramů pro přírodu se zapojila Praha 15

Včera v 10:17

Patnáctá městská část ve spolupráci se společností Remobil se zapojila do charitativně ekologického sběru starých a nepotřebných mobilních telefonů.

Pavilon goril prodlužuje návštěvní hodiny

Včera v 07:29

O nový pavilon goril – Rezervaci Dja – je mimořádný zájem. Na základě četných dotazů návštěvníků prodlužuje Zoo Praha otevírací dobu pavilonu o dvě hodiny. Od 7. října, tak mohou lidé probádat kamerunský prales a pozorovat gorily i po uzavření areálu zoo až do 20 hodin. Rozšířené návštěvní hodiny...

Hřiště na chodníku, obrázky v mapách i úklid. V Praze 13 se konal Ideathon

6. října 2022 v 10:41

V polovině září se uskutečnil v Praze 13 již šestý Ideathon. Osm tříčlenných týmů pracovalo na výzvách z oblasti školství, bezpečnosti, volnočasových aktivit a životního prostředí.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 41. týden

6. října 2022 v 09:35

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Konec vodníků na Střížkově aneb jak utopit doktora Maška

5. října 2022 ve 20:44

Spolek za veselejší Střížkov zve na oblíbenou kratochvíli Haló ven. Sraz místních i přespolních vodníků, podvodníků, hejkalů, skřítků, víl, divoženek a jiné havěti je v sobotu 22. října v 16 hodin v parku Václavka na Střížkově.

Oslava Dne stromů u Stodůleckého rybníka

5. října 2022 v 08:17

Oslavu Dne stromů v Centrálním parku, která bude zahájena společnou výsadbou vícekmeného javoru tatarského na loučce poblíž rybníka pořádá Praha 13 ve středu 12. října.

Dvojka sbírá staré mobily

5. října 2022 v 07:59

Radnice Prahy 2 ve spolupráci s neziskovou společností Remobil sbírá až do 21. října staré mobily pro následnou recyklaci. Deset korun za každý odevzdaný přístroj navíc pomůže Jedličkovu ústavu v Praze.

V poledne proběhne pravidelná zkouška sirén

5. října 2022 v 07:47

Ve středu 5. října se uskuteční na celém území Prahy pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění.

Praha 11 se zapojila do kampaně 100 gramů pro přírodu

4. října 2022 v 17:52

Kampaň na podporu recyklace mobilních telefonů k umožnění opětovného využití surovin. V rámci grantu hl. m. Prahy a ve spolupráci se společností Remobil se k ní od 3. do 21. října připojila jedenáctá městská část.

Další články
Nahoru