Dnes Sobota - jasno 28°C
Zítra Neděle - jasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Školáky oblíbená pěšina přes soukromý pozemek v Praze 11 se kvůli výstavbě uzavřela
Pěšina, po které už nejde chodit. Foto: P11

Školáky oblíbená pěšina přes soukromý pozemek v Praze 11 se kvůli výstavbě uzavřela

Pěší propojení mezi ulicemi Blažimská, Divišovská a Mírového hnutí u bazénu Jedenáctka vodní svět je uzavřené. Děti z této lokality tak mají cestu do ZŠ Donovalská o půl kilometru delší. Obchozí trasa je pro občany sice delší, ale bezpečnější. Pěšina byla podle odborníků nejen nebezpečná, ale přes soukromé pozemky i nelegální. Praha 11 o tom informovala na sociálních sítích.

„Společnost Skanska začala na soukromých pozemcích stavět svůj developerský projekt a tím se uzavřel nelegální průchod místních obyvatel skrz staveniště směrem ke stanici MHD, či základní škole Donovalská. Pěšinu nejde zlegalizovat, protože je v soukromých rukou – a obchozí trasa existuje. Zákon je v tomto směru nekompromisní. Délka stavebních prací je zatím určena na dva roky,“ vysvětlil radní pro dopravu Libor Vrkoč (HPP 11).

Jednání o kratší cestě k zastávce MHD a dětí do školy se ale nezastavila. „Probíhá jednání se zástupcem investora o řešení situace s cílem vybudovat dočasný chodník a umožnit průchod územím do doby, než bude vybudována nová komunikace a chodníky kolmo na ulici Blažimská. Výsledek vidím v horizontu týdnů,“ shrnul radní pro majetek a investice a bývalý starosta Prahy 11 Jiří Dohnal (Piráti).


Autor: red
Další články
Nahoru