Dnes Neděle - obcasny-dest 5°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 8°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Školáky oblíbená pěšina přes soukromý pozemek v Praze 11 se kvůli výstavbě uzavřela
Pěšina, po které už nejde chodit. Foto: P11

Školáky oblíbená pěšina přes soukromý pozemek v Praze 11 se kvůli výstavbě uzavřela

Pěší propojení mezi ulicemi Blažimská, Divišovská a Mírového hnutí u bazénu Jedenáctka vodní svět je uzavřené. Děti z této lokality tak mají cestu do ZŠ Donovalská o půl kilometru delší. Obchozí trasa je pro občany sice delší, ale bezpečnější. Pěšina byla podle odborníků nejen nebezpečná, ale přes soukromé pozemky i nelegální. Praha 11 o tom informovala na sociálních sítích.

„Společnost Skanska začala na soukromých pozemcích stavět svůj developerský projekt a tím se uzavřel nelegální průchod místních obyvatel skrz staveniště směrem ke stanici MHD, či základní škole Donovalská. Pěšinu nejde zlegalizovat, protože je v soukromých rukou – a obchozí trasa existuje. Zákon je v tomto směru nekompromisní. Délka stavebních prací je zatím určena na dva roky,“ vysvětlil radní pro dopravu Libor Vrkoč (HPP 11).

Jednání o kratší cestě k zastávce MHD a dětí do školy se ale nezastavila. „Probíhá jednání se zástupcem investora o řešení situace s cílem vybudovat dočasný chodník a umožnit průchod územím do doby, než bude vybudována nová komunikace a chodníky kolmo na ulici Blažimská. Výsledek vidím v horizontu týdnů,“ shrnul radní pro majetek a investice a bývalý starosta Prahy 11 Jiří Dohnal (Piráti).


Autor: red

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru