Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - oblacno 12°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Školáci z Prahy 4 už potřinácté obdarovali dětské centrum při krčské nemocnici
Darované věci zaplnily celou místnost. Centru je předala místostarostka Michalcová (vlevo), vedle ní stojí mluvčí FTN Petr Sulek a ředitelka centra Jaroslava Lukešová. Foto: P4

Školáci z Prahy 4 už potřinácté obdarovali dětské centrum při krčské nemocnici

Už třináctý ročník sbírky s názvem „Děti dětem“, organizované Prahou 4 v mateřských a základních školách zřizovaných čtvrtou městskou částí, zajistil pro Dětské centrum při Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) potřebné věci v odhadované hodnotě 450 000 korun. Celkem se do sbírky zapojily děti ze sedmnácti mateřských a osmnácti základních škol a také ze Střední školy managementu a služeb. Informovala o tom 1. místostarostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO), která za městskou část dary centru předala. 

„Letos jsme váhali, jestli sbírku dělat, protože finanční situace lidí se zhoršuje. Nakonec jsme to zkusili, nechtěli jsme však nikoho nutit. Během deseti dnů se nashromáždilo tolik věcí, že to překonalo všechny předešlé ročníky. To jsme nečekali,“ uvedla Michalcová.

„Centru jsem předala sto dvacet krabic a krabiček, dvacet pytlů, dvacet tašek a třicet balení plen. Tento projekt učí děti od útlého věku myslet na druhé a v rámci svých možností pomáhat. Děkuji všem, kteří se do sbírky zapojili, ať už organizačně či jako dárci,“ dodala.

Děti, rodiče  i zaměstnanci škol společně během sbírky shromáždili nebo zakoupili například dětské toaletní potřeby, pleny, vlhčené ubrousky, prací a čistící prostředky, dětskou výživu, potřeby pro maminky či baterie do hraček. Centrum každý rok školám předem sdělí, jaký typ věcí potřebuje.

„Je to skvělá akce! Děkujeme dětem i rodičům, že na nás přes těžkou dobu nezapomněli a pomáhají nám. Darované věci nám vydrží minimálně půl roku,“ ocenila ředitelka Dětského centra Jaroslava Lukešová.

ZŠ Školní navíc poslala centru 10 tisíc korun a ZŠ Jitřní 15 tisíc. Peníze budou využity na přípravu vánočního kulturního představení pro děti. „Spolupráce s Prahou 4 je pravidelná, jsme moc rádi, že městská část na naše centrum myslí. Je to pro něj velká pomoc. Za nemocnici děkuji Praze 4, že pomáhá,“ sdělil mluvčí FTN Petr Sulek.

Centrum poskytuje komplexní zdravotní, výchovnou a sociální péči dětem jakkoliv ohroženým ve vývoji, včetně pomoci jejich rodinám, dětem ohroženým prostředím, dětem s postižením, kojícím matkám, těhotným i nezletilým, kteří se akutně ocitli v krizové situaci.


Autor: Jan Puci

Krčská nemocnice zrušila zákaz návštěv vyhlášený kvůli chřipce

Včera v 06:22

Fakultní Thomayerova nemocnice v Praze (FTN) ve čtvrtek 29. února zrušila zákaz návštěv vyhlášený kvůli epidemii respiračních nemocí. Důvodem je pokles onemocnění, o čemž informuje pražská hygienická stanice. I přesto však platí dodržování základních hygienických pravidel při pobytu v nemocnici....

Baráčníci zvou na ples

28. února 2024 v 10:23

Obec baráčníků pořádá 8. března již dvanáctý reprezentační ples. 

Patnáctá sezona Trhů na Kulaťáku začíná v sobotu 2. března

28. února 2024 v 09:58

Dejvické trhy na Kulaťáku v roce 2010 odstartovaly boom novodobých tržišť po českých městech. Letos oslaví 15. sezonu. Organizátoři se zaměří zejména na sezónní akce, rozšíření cateringu i oddychové zóny. Návštěvníci budou mít možnost nakupovat každou sobotu od 8 do...

Potravinová banka na Novoměstské radnici pokračuje

26. února 2024 v 07:38

Pravidelný výdej pomoci z Potravinové banky probíhá každé pondělí od 9 do 12 hodin. V přízemí nádvoří Novoměstské radnice se otevírá výdejní okénko občanům Prahy 1 a Prahy 2 a vydává potravinovou pomoc a základní hygienu.

Nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku se osvědčila

24. února 2024 v 10:13

Od října minulého roku, kdy byla z iniciativy hlavního města otevřena nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku, bylo v této ordinaci ošetřeno celkem 1 750 pacientů, z toho 1 600 dospělých a 150 dětí. Městská poliklinika Spálená pak zaznamenala za loňský rok úctyhodných 21 351 ošetřených...

Do projektu Mládež v kraji se zapojila Praha 10

23. února 2024 v 07:15

Praha 10 se zapojila do projektu Mládež v kraji. Jeho prostřednictvím bude možné finančně podpořit veřejně prospěšné projekty mladých lidí.

Další články
Nahoru