Dnes Čtvrtek - jasno 1°C
Zítra Pátek - skorojasno 3°C
Čtvrtek 9. 2. 2023
Svátek má Apolena
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Školáci z Prahy 4 už podvanácté obdarovali dětské centrum při krčské nemocnici
Irena Michalcová (vpravo), Zdeněk Beneš a Jaroslava Lukešová. Foto: P4

Školáci z Prahy 4 už podvanácté obdarovali dětské centrum při krčské nemocnici

Už dvanáctý ročník sbírky s názvem „Děti dětem“, organizované Prahou 4 v mateřských a základních školách zřizovaných čtvrtou městskou částí, zajistil pro Dětské centrum při Fakultní Thomayerově nemocnici potřebné věci v odhadované hodnotě 400 000 korun. Celkem se do sbírky zapojily děti z 34 základních a mateřských škol.

„Děti z našich mateřských a základních škol spolu se svými rodiči a školami rozvíjejí za naší pomoci krásnou tradici, díky které vědí, co to znamená pomáhat a jakou to dělá radost jak obdarovaným, tak i jim samotným,“ uvedla 1. místostarostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO), jež výnos sbírky „Děti dětem“ tento týden ve čtvrtek osobně předala Dětskému centru při Thomayerově nemocnici.

Děti během sbírky za pomoci rodičů i zaměstnanců škol společně shromáždily nebo zakoupily například dětské toaletní potřeby, pleny, vlhčené ubrousky, dětskou výživu či baterie do hraček. „Je to skvělá akce! Děkujeme dětem i rodičům, že na nás přes těžkou dobu nezapomněli a pomáhají nám,“ ocenila ředitelka centra Jaroslava Lukešová.

Jak poznamenal ředitel Fakultní Thomayerovy nemocnice Zdeněk Beneš, provozovat uvedené zařízení je náročné. „Děláme to ale moc rádi. O to více si této sbírky vážíme. Je to pomoc, kterou naše Dětské centrum při péči o malé děti a jejich matky, jež nemají dobré zázemí a trápí je i jiné problémy, velmi ocení a s velikou radostí využije,“ uvedl Zdeněk Beneš.

Dětské centrum při Fakultní Thomayerově nemocnici poskytuje komplexní zdravotní, výchovnou a sociální péči dětem jakkoliv ohroženým ve vývoji, včetně pomoci jejich rodinám; dětem ohroženým prostředím, dětem s postižením, kojícím matkám, těhotným i nezletilým, které se akutně ocitly v krizové situaci.


Autor: red

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

7. února 2023 v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Další články
Nahoru