Dnes Středa - zatazeno 21°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 17°C
Středa 20. 10. 2021
Svátek má Vendelín
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Škola z filmu Bota jménem Melichar má novou sportovní halu, stojí vedle zastaralé tělocvičny
Nová sportovní hala, napravo je dosavadní tělocvična. Foto(3x): Jan Puci

Škola z filmu Bota jménem Melichar má novou sportovní halu, stojí vedle zastaralé tělocvičny

Základní škola Bítovská v Praze 4 se může pochlubit novou multifunkční halou, kterou nechala nákladem 55,4 milionu korun postavit vedle dosavadní zastaralé a kapacitně již nedostačující tělocvičny čtvrtá městská část.

„Až se obnoví běžná výuka, budou učitelé moci do výuky zařadit florbal, basketbal, tenis či volejbal a hala bude sloužit určitě i v odpoledních hodinách zájmové činnosti dětí, popřípadě ve večerních hodinách sportující veřejnosti. Tohle už ale záleží na vedení školy,“ vyjmenovala možnosti nové haly starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), jež má na starost školství čtvrté městské části.

sportovni-hala-zs-bitovska-interier

Interiér nové haly

Sportovní hala byla největší investiční akcí uplynulého roku. „Předáváme do užívání krásnou, moderní a plně vybavenou sportovní halu se zázemím, šatnami a sprchami. Věřím, že se z ní budou radovat i žáci, až se vrátí do školy,“ uvedl radní Prahy 4 Filip Vácha (TOP 09), do jehož gesce spadají investice. Stavební práce trvaly rok, dokončeny byly v prosinci, hala je již po kolaudaci.

Novou halu přivítala i ředitelka ZŠ Bítovská Markéta Benešová, podle níž byla dosavadní tělocvična pro potřeby školy už malá. „Chtěla bych poděkovat městské části Praha 4, že pro naše děti vybudovala takto krásnou halu. Moc nám pomůže,“ prohlásila. Dosavadní tělocvična bude fungovat vedle nové haly nadále, díky čemuž nebudou muset za nepříznivého počasu sportovat žáci venku.

telocvicna-zs-bitovska

Interiér staré tělocvičny

Podle členky školské rady ZŠ Bítovská a předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva MČ Praha 4 Lucie Michkové (ODS) se kvalita tělesné výchovy v Bítovské podstatně zvýší. „Jsme rádi, že rostoucí počet dětí v naší oblíbené škole bude mít možnost sportovního vyžití v novém krásném prostoru a nebude se nadále muset střídat v dosavadní dnes už malé tělocvičně,“ uvedla Michková.

Michelskou základní školu, ve které před téměř čtyřiceti lety natáčel režisér Zdeněk troška film Bota jménem Melichar, navštěvuje za běžného stavu 540 žáků. V areálu školy jsou stále ještě zastřešené chodníky, i když už v ne takové míře, jako tomu bylo ve filmu.


Autor: red

Praha podpoří integraci mladých lidí z dětských domovů

Dnes v 10:54

Rada hl. m. Prahy schválila finanční podporu projektu Patron – podpora sociální integrace dospívajících z dětských domovů organizace Liga otevřených mužů ve výši 199,8 tisíc korun. 

Výstavba Kampusu Albertov v Praze 2 byla zahájena

18. října 2021 ve 20:56

Poklepáním základního kamene byla v pondělí 18. října slavnostně zahájena výstavba Kampusu Albertov. Ten bude určen pro výuková a vědecká centra pracoviště Matematicko-fyzikální, Přírodovědecké a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Další články
Nahoru