Dnes Pondělí - polojasno 18°C
Zítra Úterý - polojasno 13°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Škola z filmu Bota jménem Melichar má novou sportovní halu, stojí vedle zastaralé tělocvičny
Nová sportovní hala, napravo je dosavadní tělocvična. Foto(3x): Jan Puci

Škola z filmu Bota jménem Melichar má novou sportovní halu, stojí vedle zastaralé tělocvičny

Základní škola Bítovská v Praze 4 se může pochlubit novou multifunkční halou, kterou nechala nákladem 55,4 milionu korun postavit vedle dosavadní zastaralé a kapacitně již nedostačující tělocvičny čtvrtá městská část.

„Až se obnoví běžná výuka, budou učitelé moci do výuky zařadit florbal, basketbal, tenis či volejbal a hala bude sloužit určitě i v odpoledních hodinách zájmové činnosti dětí, popřípadě ve večerních hodinách sportující veřejnosti. Tohle už ale záleží na vedení školy,“ vyjmenovala možnosti nové haly starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), jež má na starost školství čtvrté městské části.

sportovni-hala-zs-bitovska-interier

Interiér nové haly

Sportovní hala byla největší investiční akcí uplynulého roku. „Předáváme do užívání krásnou, moderní a plně vybavenou sportovní halu se zázemím, šatnami a sprchami. Věřím, že se z ní budou radovat i žáci, až se vrátí do školy,“ uvedl radní Prahy 4 Filip Vácha (TOP 09), do jehož gesce spadají investice. Stavební práce trvaly rok, dokončeny byly v prosinci, hala je již po kolaudaci.

Novou halu přivítala i ředitelka ZŠ Bítovská Markéta Benešová, podle níž byla dosavadní tělocvična pro potřeby školy už malá. „Chtěla bych poděkovat městské části Praha 4, že pro naše děti vybudovala takto krásnou halu. Moc nám pomůže,“ prohlásila. Dosavadní tělocvična bude fungovat vedle nové haly nadále, díky čemuž nebudou muset za nepříznivého počasu sportovat žáci venku.

telocvicna-zs-bitovska

Interiér staré tělocvičny

Podle členky školské rady ZŠ Bítovská a předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva MČ Praha 4 Lucie Michkové (ODS) se kvalita tělesné výchovy v Bítovské podstatně zvýší. „Jsme rádi, že rostoucí počet dětí v naší oblíbené škole bude mít možnost sportovního vyžití v novém krásném prostoru a nebude se nadále muset střídat v dosavadní dnes už malé tělocvičně,“ uvedla Michková.

Michelskou základní školu, ve které před téměř čtyřiceti lety natáčel režisér Zdeněk troška film Bota jménem Melichar, navštěvuje za běžného stavu 540 žáků. V areálu školy jsou stále ještě zastřešené chodníky, i když už v ne takové míře, jako tomu bylo ve filmu.


Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

Včera v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

8. května 2021 v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

Další články
Nahoru