Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - bourky 17°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Škola z filmu Bota jménem Melichar má novou sportovní halu, stojí vedle zastaralé tělocvičny
Nová sportovní hala, napravo je dosavadní tělocvična. Foto(3x): Jan Puci

Škola z filmu Bota jménem Melichar má novou sportovní halu, stojí vedle zastaralé tělocvičny

Základní škola Bítovská v Praze 4 se může pochlubit novou multifunkční halou, kterou nechala nákladem 55,4 milionu korun postavit vedle dosavadní zastaralé a kapacitně již nedostačující tělocvičny čtvrtá městská část.

„Až se obnoví běžná výuka, budou učitelé moci do výuky zařadit florbal, basketbal, tenis či volejbal a hala bude sloužit určitě i v odpoledních hodinách zájmové činnosti dětí, popřípadě ve večerních hodinách sportující veřejnosti. Tohle už ale záleží na vedení školy,“ vyjmenovala možnosti nové haly starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), jež má na starost školství čtvrté městské části.

sportovni-hala-zs-bitovska-interier

Interiér nové haly

Sportovní hala byla největší investiční akcí uplynulého roku. „Předáváme do užívání krásnou, moderní a plně vybavenou sportovní halu se zázemím, šatnami a sprchami. Věřím, že se z ní budou radovat i žáci, až se vrátí do školy,“ uvedl radní Prahy 4 Filip Vácha (TOP 09), do jehož gesce spadají investice. Stavební práce trvaly rok, dokončeny byly v prosinci, hala je již po kolaudaci.

Novou halu přivítala i ředitelka ZŠ Bítovská Markéta Benešová, podle níž byla dosavadní tělocvična pro potřeby školy už malá. „Chtěla bych poděkovat městské části Praha 4, že pro naše děti vybudovala takto krásnou halu. Moc nám pomůže,“ prohlásila. Dosavadní tělocvična bude fungovat vedle nové haly nadále, díky čemuž nebudou muset za nepříznivého počasu sportovat žáci venku.

telocvicna-zs-bitovska

Interiér staré tělocvičny

Podle členky školské rady ZŠ Bítovská a předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva MČ Praha 4 Lucie Michkové (ODS) se kvalita tělesné výchovy v Bítovské podstatně zvýší. „Jsme rádi, že rostoucí počet dětí v naší oblíbené škole bude mít možnost sportovního vyžití v novém krásném prostoru a nebude se nadále muset střídat v dosavadní dnes už malé tělocvičně,“ uvedla Michková.

Michelskou základní školu, ve které před téměř čtyřiceti lety natáčel režisér Zdeněk troška film Bota jménem Melichar, navštěvuje za běžného stavu 540 žáků. V areálu školy jsou stále ještě zastřešené chodníky, i když už v ne takové míře, jako tomu bylo ve filmu.


Autor: red

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru