Dnes Sobota - skorojasno 6°C
Zítra Neděle - polojasno 7°C
Sobota 27. 2. 2021
Svátek má Alexandr
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Škola z filmu Bota jménem Melichar má novou sportovní halu, stojí vedle zastaralé tělocvičny
Nová sportovní hala, napravo je dosavadní tělocvična. Foto(3x): Jan Puci

Škola z filmu Bota jménem Melichar má novou sportovní halu, stojí vedle zastaralé tělocvičny

Základní škola Bítovská v Praze 4 se může pochlubit novou multifunkční halou, kterou nechala nákladem 55,4 milionu korun postavit vedle dosavadní zastaralé a kapacitně již nedostačující tělocvičny čtvrtá městská část.

„Až se obnoví běžná výuka, budou učitelé moci do výuky zařadit florbal, basketbal, tenis či volejbal a hala bude sloužit určitě i v odpoledních hodinách zájmové činnosti dětí, popřípadě ve večerních hodinách sportující veřejnosti. Tohle už ale záleží na vedení školy,“ vyjmenovala možnosti nové haly starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), jež má na starost školství čtvrté městské části.

sportovni-hala-zs-bitovska-interier

Interiér nové haly

Sportovní hala byla největší investiční akcí uplynulého roku. „Předáváme do užívání krásnou, moderní a plně vybavenou sportovní halu se zázemím, šatnami a sprchami. Věřím, že se z ní budou radovat i žáci, až se vrátí do školy,“ uvedl radní Prahy 4 Filip Vácha (TOP 09), do jehož gesce spadají investice. Stavební práce trvaly rok, dokončeny byly v prosinci, hala je již po kolaudaci.

Novou halu přivítala i ředitelka ZŠ Bítovská Markéta Benešová, podle níž byla dosavadní tělocvična pro potřeby školy už malá. „Chtěla bych poděkovat městské části Praha 4, že pro naše děti vybudovala takto krásnou halu. Moc nám pomůže,“ prohlásila. Dosavadní tělocvična bude fungovat vedle nové haly nadále, díky čemuž nebudou muset za nepříznivého počasu sportovat žáci venku.

telocvicna-zs-bitovska

Interiér staré tělocvičny

Podle členky školské rady ZŠ Bítovská a předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva MČ Praha 4 Lucie Michkové (ODS) se kvalita tělesné výchovy v Bítovské podstatně zvýší. „Jsme rádi, že rostoucí počet dětí v naší oblíbené škole bude mít možnost sportovního vyžití v novém krásném prostoru a nebude se nadále muset střídat v dosavadní dnes už malé tělocvičně,“ uvedla Michková.

Michelskou základní školu, ve které před téměř čtyřiceti lety natáčel režisér Zdeněk troška film Bota jménem Melichar, navštěvuje za běžného stavu 540 žáků. V areálu školy jsou stále ještě zastřešené chodníky, i když už v ne takové míře, jako tomu bylo ve filmu.


V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

Včera v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

25. února 2021 v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

24. února 2021 ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Další články
Nahoru