Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Škola v Praze 7 má novou moderní kuchyň a větší jídelnu
Zrekonstruovaná kuchyň a jídelna v ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí. Foto: P7

Škola v Praze 7 má novou moderní kuchyň a větší jídelnu

ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí Holešovicích prošla v posledních letech velkými proměnami. V rámci rozsáhlé rekonstrukce zde došlo k rozšíření o šest nových tříd pro 150 žáků. V letošním roce na tyto úpravy navázala rozsáhlá rekonstrukce a modernizace gastroprovozu a zvýšení kapacity jídelny. Informoval o tom mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš.

„S ohledem na výrazně větší kapacitu školy bylo letos zapotřebí provést navazující modernizaci kuchyně a rozšíření jídelny, aby měly všechny děti, učitelé, paní kuchařky a další školní zaměstnanci odpovídající moderní zázemí pro kvalitní stravování,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 Sobě). 

Stavební práce probíhaly v letošním roce ve čtyřech etapách, které byly naplánovány tak, aby mohl zůstat zachován provoz výdejny jídla a školní jídelny.

„Došlo k navýšení kapacity gastroprovozu ze stávajících 450 jídel na 600 porcí a kapacity jídelny z 86 míst na 122, což je pro provoz školy klíčové. Zároveň proběhla kompletní renovace kuchyně, včetně zařízení moderním vybavením,“ popsala radní Prahy 7 pro oblast školství a vzdělávání Hana Šišková (Praha 7 Sobě).   

V rámci rekonstrukce gastroprovozu došlo k dispozičním úpravám jídelny a jejímu rozšíření
o část přístupové chodby a bývalého skladu. Zároveň zde proběhla výměna rozvodů, rekonstrukce podlah, realizace podhledů, obkladů, výmalby a renovace oken a dveří. Úprav se dočkaly také skladovací prostory a technické zázemí, včetně nového umístění lapače tuku.

Součástí projektu byla také kompletní dodávka vybavení pro gastroprovoz, která zahrnuje chladicí boxy na skladování potravin a moderní zařízení k přípravě jídel a mytí nádobí. 

„Pro zajištění rychlého a plynulého výdeje potřebného množství jídel je klíčová kapacita mytí bílého nádobí. Proto je pro nás velice důležitá moderní, rychlá a provozně úsporná myčka s posuvným pásem a sušičkou. Pracovnice jídelny si pak velmi pochvalují také myčku na černé nádobí, která jim výrazně usnadňuje náročné čištění hrnců a pekáčů,“ doplnil ředitel školy Jan Rychtr.   

Náklady na rekonstrukci jídelny, kuchyně, technického zázemí a skladů a kompletní vybavení gastroprovozu vyšly na 31,7 milionu korun včetně DPH. Na realizaci projektu byla využita dotace hlavního města ve výši 24 milionů korun.


Autor: Jan Puci

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Dnes v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru