Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Škola v Praze 7 má novou moderní kuchyň a větší jídelnu
Zrekonstruovaná kuchyň a jídelna v ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí. Foto: P7

Škola v Praze 7 má novou moderní kuchyň a větší jídelnu

ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí Holešovicích prošla v posledních letech velkými proměnami. V rámci rozsáhlé rekonstrukce zde došlo k rozšíření o šest nových tříd pro 150 žáků. V letošním roce na tyto úpravy navázala rozsáhlá rekonstrukce a modernizace gastroprovozu a zvýšení kapacity jídelny. Informoval o tom mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš.

„S ohledem na výrazně větší kapacitu školy bylo letos zapotřebí provést navazující modernizaci kuchyně a rozšíření jídelny, aby měly všechny děti, učitelé, paní kuchařky a další školní zaměstnanci odpovídající moderní zázemí pro kvalitní stravování,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 Sobě). 

Stavební práce probíhaly v letošním roce ve čtyřech etapách, které byly naplánovány tak, aby mohl zůstat zachován provoz výdejny jídla a školní jídelny.

„Došlo k navýšení kapacity gastroprovozu ze stávajících 450 jídel na 600 porcí a kapacity jídelny z 86 míst na 122, což je pro provoz školy klíčové. Zároveň proběhla kompletní renovace kuchyně, včetně zařízení moderním vybavením,“ popsala radní Prahy 7 pro oblast školství a vzdělávání Hana Šišková (Praha 7 Sobě).   

V rámci rekonstrukce gastroprovozu došlo k dispozičním úpravám jídelny a jejímu rozšíření
o část přístupové chodby a bývalého skladu. Zároveň zde proběhla výměna rozvodů, rekonstrukce podlah, realizace podhledů, obkladů, výmalby a renovace oken a dveří. Úprav se dočkaly také skladovací prostory a technické zázemí, včetně nového umístění lapače tuku.

Součástí projektu byla také kompletní dodávka vybavení pro gastroprovoz, která zahrnuje chladicí boxy na skladování potravin a moderní zařízení k přípravě jídel a mytí nádobí. 

„Pro zajištění rychlého a plynulého výdeje potřebného množství jídel je klíčová kapacita mytí bílého nádobí. Proto je pro nás velice důležitá moderní, rychlá a provozně úsporná myčka s posuvným pásem a sušičkou. Pracovnice jídelny si pak velmi pochvalují také myčku na černé nádobí, která jim výrazně usnadňuje náročné čištění hrnců a pekáčů,“ doplnil ředitel školy Jan Rychtr.   

Náklady na rekonstrukci jídelny, kuchyně, technického zázemí a skladů a kompletní vybavení gastroprovozu vyšly na 31,7 milionu korun včetně DPH. Na realizaci projektu byla využita dotace hlavního města ve výši 24 milionů korun.


Autor: Jan Puci

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

Včera v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

Včera v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

Včera v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

3. února 2023 v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

2. února 2023 ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru