Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 15°C
Středa 29. 5. 2024
Svátek má Maxmilián a Maxim
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Škola v Praze 7 má novou moderní kuchyň a větší jídelnu
Zrekonstruovaná kuchyň a jídelna v ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí. Foto: P7

Škola v Praze 7 má novou moderní kuchyň a větší jídelnu

ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí Holešovicích prošla v posledních letech velkými proměnami. V rámci rozsáhlé rekonstrukce zde došlo k rozšíření o šest nových tříd pro 150 žáků. V letošním roce na tyto úpravy navázala rozsáhlá rekonstrukce a modernizace gastroprovozu a zvýšení kapacity jídelny. Informoval o tom mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš.

„S ohledem na výrazně větší kapacitu školy bylo letos zapotřebí provést navazující modernizaci kuchyně a rozšíření jídelny, aby měly všechny děti, učitelé, paní kuchařky a další školní zaměstnanci odpovídající moderní zázemí pro kvalitní stravování,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 Sobě). 

Stavební práce probíhaly v letošním roce ve čtyřech etapách, které byly naplánovány tak, aby mohl zůstat zachován provoz výdejny jídla a školní jídelny.

„Došlo k navýšení kapacity gastroprovozu ze stávajících 450 jídel na 600 porcí a kapacity jídelny z 86 míst na 122, což je pro provoz školy klíčové. Zároveň proběhla kompletní renovace kuchyně, včetně zařízení moderním vybavením,“ popsala radní Prahy 7 pro oblast školství a vzdělávání Hana Šišková (Praha 7 Sobě).   

V rámci rekonstrukce gastroprovozu došlo k dispozičním úpravám jídelny a jejímu rozšíření
o část přístupové chodby a bývalého skladu. Zároveň zde proběhla výměna rozvodů, rekonstrukce podlah, realizace podhledů, obkladů, výmalby a renovace oken a dveří. Úprav se dočkaly také skladovací prostory a technické zázemí, včetně nového umístění lapače tuku.

Součástí projektu byla také kompletní dodávka vybavení pro gastroprovoz, která zahrnuje chladicí boxy na skladování potravin a moderní zařízení k přípravě jídel a mytí nádobí. 

„Pro zajištění rychlého a plynulého výdeje potřebného množství jídel je klíčová kapacita mytí bílého nádobí. Proto je pro nás velice důležitá moderní, rychlá a provozně úsporná myčka s posuvným pásem a sušičkou. Pracovnice jídelny si pak velmi pochvalují také myčku na černé nádobí, která jim výrazně usnadňuje náročné čištění hrnců a pekáčů,“ doplnil ředitel školy Jan Rychtr.   

Náklady na rekonstrukci jídelny, kuchyně, technického zázemí a skladů a kompletní vybavení gastroprovozu vyšly na 31,7 milionu korun včetně DPH. Na realizaci projektu byla využita dotace hlavního města ve výši 24 milionů korun.


Autor: Jan Puci

Konal se již desátý ročník mezinárodního sympozia

Dnes v 07:55

V uplynulém týdnu se ve dnech 23. a 24. května již podesáté setkali odborníci z celého světa k diskusi nad tématy udržitelného konceptu dopravy, kvality života a dalších oblastí spojených s chytrými městy. Konalo se sympozium Smart Cities Symposium Prague 2024 (SCSP).

Dotační program Prahy 15 pro sociální oblast

Dnes v 07:07

Praha 15 vyhlásila dotační program pod názvem „MČ Praha 15 pro sociální oblast 2024“. Dotace se vztahuje na pomoc dětem a mládeži, pomoc seniorům, pomoc osobám se zdravotním postižením a ostatní služby a činnosti v oblasti sociální prevence.

Na Žižkově srazila tramvaj muže, přebíhal přes koleje

27. května 2024 ve 21:06

V pondělí krátce před třináctou hodinou v Seifertově ulici poblíž fotbalového stadionu klubu Viktoria Žižkov došlo k dopravní nehodě. Zhruba šedesátiletý muž přebíhal přes koleje a srazila ho tramvaj. Podle záchranářů utrpěl úraz hlavy a další poranění.

Další články
Nahoru