dnes
Středa - skorojasno
23°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
22°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
17°C
Škola v Praze 12 bude uzavřená kvůli covidu
ZŠ v Mráčkově ulici. Foto: Facebook

Škola v Praze 12 bude uzavřená kvůli covidu

V Základní škole profesora Švejcara v Praze 12 bude začátek školního roku posunutý. Důvodem je nákaza covidem-19, která se potvrdila u dvou členů pedagogického sboru. Učitelé budou pravděpodobně 14 dní v karanténě, napsal na webu školy ředitel Ondřej Lněnička.

„Nejpravděpodobnější scénář je ten, že celý pedagogický sbor bude umístěn do karantény a začátek školního roku tak bude posunut," uvedl ředitel. Nevyloučil ale, že povinné opatření se bude týkat jen části pedagogického sboru.

Škola bude podle ředitele uzavřena v úterý 1. září. Další postup se upřesní podle závěrů krajské hygienické stanice.

Zřizovatelem školy v Mráčkově ulici je městská část Praha 12. V roce 2018 měla škola 26 tříd a navštěvovalo ji 643 žáků. Výuku zajišťuje asi 40 pedagogů.

V úterý 1. září začne ve školách v Česku nový školní rok s přísnějšími hygienickými pravidly proti šíření koronaviru. Některé školy už oznámily, že se kvůli karanténě neotevřou a výuka začne na dálku. Podle nedělního vyjádření ministra školství Roberta Plagy (za ANO) je takových škol do deseti.

Kvůli nákaze koronavirem zústanou zavřené například i dvě základní školy ve Zlínském kraji kvůli covidu-19 mezi zaměstnanci. Podle médií neotevře ani sportovní gymnázium v Kladně či základní škola v Pečkách na Kolínsku.

Do lavic by mělo letos poprvé usednout 107 800 prvňáčků. Celkem by do základních a středních škol mělo přijít 1,4 milionu žáků.


O opatřeních v boji s koronavirem rozhodl krizový štáb Prahy 6

Včera ve 23:05

Mateřské školky a základní školy v Praze 6 dostanou od městské části roušky a respirátory, radnice také zajistí testování pedagogů a dezinfikování vnitřních prostor škol a školek. Přistoupilo se rovněž k dezinfikování veřejných prostor a usiluje se o zřízení nových odběrových míst pro veřejnost....

Výdej dezinfekce veřejnosti na farmářských trzích pokračuje

Včera ve 22:07

Odbor bezpečnosti a krizového řízení městské části Praha 8 pokračuje ve výdeji dezinfekce veřejnosti. Zájemci, kteří mají trvalé bydliště v Praze 8 nebo podnikatelé s provozovnou v Praze 8 opět mohou získat 1 litr dezinfekce u stánku na farmářských trzích v Bohnicích, Ládví, Karlíně a nově také...

Praha 5 mění úřední hodiny podatelny

21. září 2020 ve 14:34

Od 22. září dochází ke změně úředních hodin na podatelně úřadu Prahy 5 na Nám. 14. října 1381/4 z důvodu přechodu na mimořádný režim.

Praha 8 dnes vydává dezinfekci na farmářských trzích

21. září 2020 v 09:56

Praha 8 připravila výdej dezinfekce veřejnosti. Zájemci, kteří mají trvalé bydliště v Praze 8 nebo podnikatelé s provozovnou v Praze 8 mohou získat 1 litr dezinfekce na farmářských trzích v Karlíně až do 19 hodin.

Další články
Nahoru