dnes
Pátek - zatazeno
3°C
zítra
Sobota - oblacno
4°C
pozítří
Neděle - polojasno
2°C
Škola v Praze 12 bude uzavřená kvůli covidu
ZŠ v Mráčkově ulici. Foto: Facebook

Škola v Praze 12 bude uzavřená kvůli covidu

V Základní škole profesora Švejcara v Praze 12 bude začátek školního roku posunutý. Důvodem je nákaza covidem-19, která se potvrdila u dvou členů pedagogického sboru. Učitelé budou pravděpodobně 14 dní v karanténě, napsal na webu školy ředitel Ondřej Lněnička.

„Nejpravděpodobnější scénář je ten, že celý pedagogický sbor bude umístěn do karantény a začátek školního roku tak bude posunut," uvedl ředitel. Nevyloučil ale, že povinné opatření se bude týkat jen části pedagogického sboru.

Škola bude podle ředitele uzavřena v úterý 1. září. Další postup se upřesní podle závěrů krajské hygienické stanice.

Zřizovatelem školy v Mráčkově ulici je městská část Praha 12. V roce 2018 měla škola 26 tříd a navštěvovalo ji 643 žáků. Výuku zajišťuje asi 40 pedagogů.

V úterý 1. září začne ve školách v Česku nový školní rok s přísnějšími hygienickými pravidly proti šíření koronaviru. Některé školy už oznámily, že se kvůli karanténě neotevřou a výuka začne na dálku. Podle nedělního vyjádření ministra školství Roberta Plagy (za ANO) je takových škol do deseti.

Kvůli nákaze koronavirem zústanou zavřené například i dvě základní školy ve Zlínském kraji kvůli covidu-19 mezi zaměstnanci. Podle médií neotevře ani sportovní gymnázium v Kladně či základní škola v Pečkách na Kolínsku.

Do lavic by mělo letos poprvé usednout 107 800 prvňáčků. Celkem by do základních a středních škol mělo přijít 1,4 milionu žáků.


Praha 3 rozšiřuje úřední hodiny

Včera v 11:47

Praha 3 se na mimořádném zasedání usnesla o rozšíření úředních hodin radnice po dobu trvání nouzového stavu. Cílem je zajištění poskytnutí služeb úřadu všem klientům za bezpečných a důstojných podmínek.

V Praze se otevírá Honorární konzulát Islandu

Včera v 09:14

V úterý 1. prosince oficiálně otevírá Honorární konzulát Islandu v Praze. Honorární konzulkou je advokátka Klára Dvořáková z kanceláře Holubová advokáti, jediná oficiální zástupkyně Islandu v České republice.

Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

25. listopadu 2020 ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Zasedání zastupitelstva. Praha 6 zveřejnila program

25. listopadu 2020 v 16:29

V pátek 27. listopadu se od 10 hodin koná v kongresovém sálu Orea Hotelu Pyramida patnácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.  

Vaříme za vás. Kampaň má pomoci pražským restauracím

25. listopadu 2020 ve 13:18

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací (AHR ČR) a Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR) připravil kampaň s názvem Vaříme za vás na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a...

Sněmovna se rozsvítí červeně

25. listopadu 2020 ve 13:13

Dnes se rozsvítí budova Poslanecké sněmovny červeným světlem. Stane se tak u příležitosti tzv. „Červené středy“ – mezinárodního dne lidí pronásledovaných pro svou víru.

Další články
Nahoru