Dnes Úterý - zatazeno 15°C
Zítra Středa - obcasny-dest 14°C
Úterý 28. 9. 2021
Svátek má Václav, státní svátek
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.

Škola tance roztančila Žofín

Občané Prahy 1 využili v neděli 30. září příležitost naladit se na plesovou sezónu v sále Paláce Žofín. Městská část Praha 1 se starostou Oldřichem Lomeckým pro ně zorganizovala taneční odpoledne s názvem Hvězdy září v září. V rámci setkání proběhla mimo jiné speciální skupinová výuka pro širokou veřejnost.  

Návštěvníci si pod vedením profesionálních lektorů ze Školy tance pro všechny vyzkoušeli vybraný standardní a latinskoamerický tanec a osvojili si několik figur, které se běžně tančí jak v populárním pořadu StarDance, tak na tanečních soutěžích.

Součástí odpoledne bylo dále unikátní pásmo ukázek nazvané Tanec generací, při němž předvedli své umění finalisté mistrovství ČR ve všech věkových kategoriích. Cílem akce bylo přiblížit svět tance občanům Prahy 1 a ukázat, že tento sport je pro každého a není na něj nikdy příliš brzy ani příliš pozdě.

 


Před strážníky si klekl a prosil

Dnes ve 12:44

Drogy a několik zákazů řízení nebyly žádnou překážkou pro 42letého muže, který znovu usedl do auta. Pro svoji záchranu si neváhal před strážníky kleknout a prosit je, když neuspěl, chtěl si ublížit. Skončil s pouty na rukou.

Na Veselské ulici došlo ke změně dopravního omezení

Dnes ve 12:13

Technická správa komunikací (TSK) pokračuje druhou etapou stavebních prací na komunikaci Veselská.

Na Ministerstvu zdravotnictví probíhá Den otevřených dveří

Dnes v 09:10

Dnes do 16 hodin se na Ministerstvu zdravotnictví koná den otevřených dveří. Na zájemce čekají komentované prohlídky s průvodcem. Uvidíte i zachovanou koupelnu ministra zdravotnictví ze 30. let či původní protiatomový kryt.

Prosecká zastaveníčka uvedou Fiori Musicali

Dnes v 07:38

Cyklus komorních koncertů v Praze 9 v Parku Přátelství pokračuje dnešním koncertem. Dvanáctý ročník Proseckých zastaveníček se koná s podporou deváté městské části.

Praha 9 připomene rodinu Piskáčkových

Dnes v 07:29

Nová vysočanská ulice nese název po odbojářské rodině. Piskáčkovi poskytli velmi účinnou pomoc výsadku Anthropoid, kterou celá rodina zaplatila svými životy.

Podzimní koncert na Nuselské radnici: Dvořákovo klavírní kvarteto

Dnes v 07:22

Dvořákovo klavírní kvarteto zahraje na Nuselské radnici 14. října od 17 hodin.

Kluziště v Praze 8 budou

Dnes v 06:48

Milovníci bruslení se po loňské pauze způsobené koronavirem opět mohou těšit na fungování tří kluzišť na území Prahy 8. Zabruslíte si tradičně u ZŠ Glowackého, v areálu Koupaliště Ládví a nově poblíž Löwitova mlýna u Libeňského zámku.

Praha 6: Vernisáž výstavy Miloše Šejna Po-otevřeno

Včera v 10:24

Vernisáž samostatné výstavy Miloše Šejna, která si klade za cíl prozkoumat mnohovrstevnatou historii místa jak vlastní Oranžérie, tak celého komplexu zahrad Břevnovského kláštera, ale i existenci samotného kláštera a přilehlých prostor, přímo nabitých otázkami typu Bílá hora, obora Hvězda a konec...

Výstavu Literatura proti režimu najdete na radnici

Včera v 07:18

Ve foyer Úřadu MČ Praha 4 v ulici Antala Staška 2059/80b bude v říjnu k vidění zajímavá výstava s názvem Literatura proti režimu. Představena bude česká literatura a kultura v 70. a 80. letech 20. století, ale i zničené knihy z let 1969/1970.

Povídání s cestovatelem Jiřím Jůzlem na radnici

Včera v 07:07

Pro milovníky přírody je připraveno cestopisné povídání s trampem, vodákem a cestovatelem Jiřím Jůzlem.

Ceny Prahy 1 osobnostem za přínos pro demokracii a za celoživotní práci pro druhé

Včera v 06:55

Slavnostní předání Cen Prahy 1 se uskuteční dne 4. října od 17 hodin na Staroměstské radnici v prostorách Brožíkovy síně.

Den zdraví na Poliklinice Parník

26. září 2021 ve 13:54

Ve čtvrtek 14. října se ve vestibulu Polikliniky Parník v ulici Generála Janouška 17 koná od 7 do 12 hodin Den zdraví 2021.

Další krátké zprávy
Nahoru