Dnes Sobota - jasno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 21°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Škola s výhledem
ZpravodajstvíKomerční sdělení
Školu najdete v Praze 1 na Alšově nábřeží 6. Foto: Archiv

Škola s výhledem

Chcete-li si vychutnat ten nejkrásnější pohled na Pražský hrad, určitě musíte navštívit VOŠZ a SZŠ na Alšově nábřeží. Školu s dlouholetou tradicí, která svým studentům nabízí atraktivní studium v rozmanitých zdravotně-technických oborech.

Žáci a studenti se seznamují s nejnovějšími vědeckými poznatky v nově upravených a moderně vybavených laboratořích, ve specializovaných učebnách i běžných třídách, kde je počítač i dataprojektor samozřejmostí. 

studenti-dipl-ocniho-optika-ve-svych-laboratorich-nahled Škola zastřešuje celkem 10 oborů vzdělávání. V současnosti se připravuje na „zkoušku dospělosti“ 115 žáků středoškolského studia v oborech asistent zubního technika, tento obor s tradicí již od školního roku 1948/1949, oční optik, laboratorní asistent a aplikovaná chemie.  

V prvním ročníku je letos otevřen obor požární ochrana, který bude v příštích letech pokračovat pravděpodobně obohacen o specializaci na chemickou prevenci.

pracoviste-pro-obor-dipl-dentalni-hygienistka-nahled Absolutoriem ukončené vyšší odborné studium letos v závěrečném třetím ročníku navštěvuje 84 studentů.

O obory diplomovaná dentální hygienistka, diplomovaný farmaceutický asitent, diplomovaný oční optik, diplomovaný zdravotní laborant a diplomovaný zubní technik  je tradičně vysoký zájem.

Absolventi nacházejí bezproblémově dobré uplatnění na trhu práce v soukromé i státní sféře.

„Alšák“ proslul nejen kvalitním vzděláním, ale i svými povinně školními i volnočasovými aktivitami zaměřenými na sportovní činnost.

Vycházky po staré Praze, vodácký oddíl, sportovní turnaje nebo Klub  mladého diváka

Pověstný je vodácký oddíl již řadu let působící pod hlavičkou KČT. Možná i proto je sport jako samozřejmost přijímán jak středoškolskými žáky, tak i studenty VOŠ. V plánu školy nechybí lyžařský výcvik, letní výcvikový kurz, volejbal, košíková, bruslení, florbal, hodiny plavání a školní sportovní turnaje. lyzarsky-kurs-krkonose-2-nahled

Mezi tradiční aktivity školy patří maturitní a absolventský ples, dny otevřených dveří s otevřeným vyučováním, které nabízejí  budoucím studentům možnost účastnit se i hodin v laboratořích.

Pro zájemce o kulturu na škole působí Klub mladého diváka, každý rok je připraveno několik přednášek na aktuální i historická témata, vycházek po staré Praze, exkurzí a zájezdů. 

pohled-z-okna-skoly-nahled Třebaže nezapomenutelný výhled z oken školy na panoráma Hradčan si v paměti odnáší každý návštěvník budovy na Alšově nábřeží, nekončí zde vzdělávací obzor studentů! VOŠ zprostředkovává studentům a učitelům diplomovaných oborů řadu zahraničních zkušeností. 

Poskytuje jim možnost prověřit a upevnit si v praxi již získané znalosti a dovednosti a dále je rozšířit pracovními stážemi. Již od roku 1998 se škola aktivně zapojuje do programů EU – Sokrates, Leonardo da Vinci, Erasmus a do programů ESF – JPD 3. Nejširší spolupráce je v Německu, nově by se měla realizovat i s Rakouskem a skandinávskými zeměmi. laborator-pro-vyuku-oboru-dipl-farmaceuticky-asistent-nahled Účastníci stáží budou mít možnost působit v zahraničních týmech, získat nejnovější informace a znalosti ve svém oboru, poznat nové trendy a postupy, seznámit se s novými materiály, technologiemi a mj. působit v multikulturním prostředí.

Pro další informace o škole, studijních oborech, požadavcích na přijetí a možnosti uplatnění absolventů doporučujeme navštívit dny otevřených dveří pro VOŠ.

 

Vše potřebné včetně fotodokumentace lze nalézt také na stránkách školy: http://www.szspraha1.cz/.


Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

29. září 2023 v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru