Dnes Středa - oblacno -2°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest -2°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Škola s výhledem
ZpravodajstvíKomerční sdělení
Školu najdete v Praze 1 na Alšově nábřeží 6. Foto: Archiv

Škola s výhledem

Chcete-li si vychutnat ten nejkrásnější pohled na Pražský hrad, určitě musíte navštívit VOŠZ a SZŠ na Alšově nábřeží. Školu s dlouholetou tradicí, která svým studentům nabízí atraktivní studium v rozmanitých zdravotně-technických oborech.

Žáci a studenti se seznamují s nejnovějšími vědeckými poznatky v nově upravených a moderně vybavených laboratořích, ve specializovaných učebnách i běžných třídách, kde je počítač i dataprojektor samozřejmostí. 

studenti-dipl-ocniho-optika-ve-svych-laboratorich-nahled Škola zastřešuje celkem 10 oborů vzdělávání. V současnosti se připravuje na „zkoušku dospělosti“ 115 žáků středoškolského studia v oborech asistent zubního technika, tento obor s tradicí již od školního roku 1948/1949, oční optik, laboratorní asistent a aplikovaná chemie.  

V prvním ročníku je letos otevřen obor požární ochrana, který bude v příštích letech pokračovat pravděpodobně obohacen o specializaci na chemickou prevenci.

pracoviste-pro-obor-dipl-dentalni-hygienistka-nahled Absolutoriem ukončené vyšší odborné studium letos v závěrečném třetím ročníku navštěvuje 84 studentů.

O obory diplomovaná dentální hygienistka, diplomovaný farmaceutický asitent, diplomovaný oční optik, diplomovaný zdravotní laborant a diplomovaný zubní technik  je tradičně vysoký zájem.

Absolventi nacházejí bezproblémově dobré uplatnění na trhu práce v soukromé i státní sféře.

„Alšák“ proslul nejen kvalitním vzděláním, ale i svými povinně školními i volnočasovými aktivitami zaměřenými na sportovní činnost.

Vycházky po staré Praze, vodácký oddíl, sportovní turnaje nebo Klub  mladého diváka

Pověstný je vodácký oddíl již řadu let působící pod hlavičkou KČT. Možná i proto je sport jako samozřejmost přijímán jak středoškolskými žáky, tak i studenty VOŠ. V plánu školy nechybí lyžařský výcvik, letní výcvikový kurz, volejbal, košíková, bruslení, florbal, hodiny plavání a školní sportovní turnaje. lyzarsky-kurs-krkonose-2-nahled

Mezi tradiční aktivity školy patří maturitní a absolventský ples, dny otevřených dveří s otevřeným vyučováním, které nabízejí  budoucím studentům možnost účastnit se i hodin v laboratořích.

Pro zájemce o kulturu na škole působí Klub mladého diváka, každý rok je připraveno několik přednášek na aktuální i historická témata, vycházek po staré Praze, exkurzí a zájezdů. 

pohled-z-okna-skoly-nahled Třebaže nezapomenutelný výhled z oken školy na panoráma Hradčan si v paměti odnáší každý návštěvník budovy na Alšově nábřeží, nekončí zde vzdělávací obzor studentů! VOŠ zprostředkovává studentům a učitelům diplomovaných oborů řadu zahraničních zkušeností. 

Poskytuje jim možnost prověřit a upevnit si v praxi již získané znalosti a dovednosti a dále je rozšířit pracovními stážemi. Již od roku 1998 se škola aktivně zapojuje do programů EU – Sokrates, Leonardo da Vinci, Erasmus a do programů ESF – JPD 3. Nejširší spolupráce je v Německu, nově by se měla realizovat i s Rakouskem a skandinávskými zeměmi. laborator-pro-vyuku-oboru-dipl-farmaceuticky-asistent-nahled Účastníci stáží budou mít možnost působit v zahraničních týmech, získat nejnovější informace a znalosti ve svém oboru, poznat nové trendy a postupy, seznámit se s novými materiály, technologiemi a mj. působit v multikulturním prostředí.

Pro další informace o škole, studijních oborech, požadavcích na přijetí a možnosti uplatnění absolventů doporučujeme navštívit dny otevřených dveří pro VOŠ.

 

Vše potřebné včetně fotodokumentace lze nalézt také na stránkách školy: http://www.szspraha1.cz/.


Pátá a šestá městská část startují spolupráci v oblasti mobility

Včera ve 20:19

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková a místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek se sešli, aby si předali zkušenosti mezi radnicemi a nastartovali spolupráci.

Tři významné vzpomínkové akce připomenou Den památky obětí holocaustu

Včera v 16:12

Vzhledem k aktuální nepříznivé epidemiologické situaci a s ohledem na krizové opatření Vlády ČR proběhnou zítra akce v online prostoru.

Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards

Včera v 15:35

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval a až do konce letošního března mohou lidé na webuwww.adapterraawards.cz přihlašovat již hotové projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize.

Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

25. ledna 2021 v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

25. ledna 2021 v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Další články
Nahoru