dnes
Neděle - obcasny-dest
12°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Škola s výhledem
ZpravodajstvíKomerční sdělení
Školu najdete v Praze 1 na Alšově nábřeží 6. Foto: Archiv

Škola s výhledem

Chcete-li si vychutnat ten nejkrásnější pohled na Pražský hrad, určitě musíte navštívit VOŠZ a SZŠ na Alšově nábřeží. Školu s dlouholetou tradicí, která svým studentům nabízí atraktivní studium v rozmanitých zdravotně-technických oborech.

Žáci a studenti se seznamují s nejnovějšími vědeckými poznatky v nově upravených a moderně vybavených laboratořích, ve specializovaných učebnách i běžných třídách, kde je počítač i dataprojektor samozřejmostí. 

studenti-dipl-ocniho-optika-ve-svych-laboratorich-nahled Škola zastřešuje celkem 10 oborů vzdělávání. V současnosti se připravuje na „zkoušku dospělosti“ 115 žáků středoškolského studia v oborech asistent zubního technika, tento obor s tradicí již od školního roku 1948/1949, oční optik, laboratorní asistent a aplikovaná chemie.  

V prvním ročníku je letos otevřen obor požární ochrana, který bude v příštích letech pokračovat pravděpodobně obohacen o specializaci na chemickou prevenci.

pracoviste-pro-obor-dipl-dentalni-hygienistka-nahled Absolutoriem ukončené vyšší odborné studium letos v závěrečném třetím ročníku navštěvuje 84 studentů.

O obory diplomovaná dentální hygienistka, diplomovaný farmaceutický asitent, diplomovaný oční optik, diplomovaný zdravotní laborant a diplomovaný zubní technik  je tradičně vysoký zájem.

Absolventi nacházejí bezproblémově dobré uplatnění na trhu práce v soukromé i státní sféře.

„Alšák“ proslul nejen kvalitním vzděláním, ale i svými povinně školními i volnočasovými aktivitami zaměřenými na sportovní činnost.

Vycházky po staré Praze, vodácký oddíl, sportovní turnaje nebo Klub  mladého diváka

Pověstný je vodácký oddíl již řadu let působící pod hlavičkou KČT. Možná i proto je sport jako samozřejmost přijímán jak středoškolskými žáky, tak i studenty VOŠ. V plánu školy nechybí lyžařský výcvik, letní výcvikový kurz, volejbal, košíková, bruslení, florbal, hodiny plavání a školní sportovní turnaje. lyzarsky-kurs-krkonose-2-nahled

Mezi tradiční aktivity školy patří maturitní a absolventský ples, dny otevřených dveří s otevřeným vyučováním, které nabízejí  budoucím studentům možnost účastnit se i hodin v laboratořích.

Pro zájemce o kulturu na škole působí Klub mladého diváka, každý rok je připraveno několik přednášek na aktuální i historická témata, vycházek po staré Praze, exkurzí a zájezdů. 

pohled-z-okna-skoly-nahled Třebaže nezapomenutelný výhled z oken školy na panoráma Hradčan si v paměti odnáší každý návštěvník budovy na Alšově nábřeží, nekončí zde vzdělávací obzor studentů! VOŠ zprostředkovává studentům a učitelům diplomovaných oborů řadu zahraničních zkušeností. 

Poskytuje jim možnost prověřit a upevnit si v praxi již získané znalosti a dovednosti a dále je rozšířit pracovními stážemi. Již od roku 1998 se škola aktivně zapojuje do programů EU – Sokrates, Leonardo da Vinci, Erasmus a do programů ESF – JPD 3. Nejširší spolupráce je v Německu, nově by se měla realizovat i s Rakouskem a skandinávskými zeměmi. laborator-pro-vyuku-oboru-dipl-farmaceuticky-asistent-nahled Účastníci stáží budou mít možnost působit v zahraničních týmech, získat nejnovější informace a znalosti ve svém oboru, poznat nové trendy a postupy, seznámit se s novými materiály, technologiemi a mj. působit v multikulturním prostředí.

Pro další informace o škole, studijních oborech, požadavcích na přijetí a možnosti uplatnění absolventů doporučujeme navštívit dny otevřených dveří pro VOŠ.

 

Vše potřebné včetně fotodokumentace lze nalézt také na stránkách školy: http://www.szspraha1.cz/.


Deváté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5

Včera ve 20:26

Starostka Praha 5 Renáta Zajíčková svolává 9. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 na úterý 25. února.

ODS: Předsedou Senátu se stal Miloš Vystrčil

19. února 2020 v 17:36

Novým předsedou horní komory Parlamentu ČR byl zvolen Miloš Vystrčil. V tajné volbě získal 52 ze 76 odevzdaných hlasů.  

ODS: Novým předsedou senátorského klubu byl zvolen Martin Červíček

19. února 2020 v 17:01

Senátorský klub ODS na středečním jednání zvolil novým předsedou senátora Martina Červíčka. Post prvního místopředsedy klubu bude zastávat Zdeněk Nytra.

Další články
Nahoru