Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Škola na Černém Mostě má novou kuchyň a jídelnu, zvýšila se kapacita
Zrekonstruovaná kuchyň. Foto: P14

Škola na Černém Mostě má novou kuchyň a jídelnu, zvýšila se kapacita

V ZŠ Bratří Venclíků na Černém Mostě skončila rekonstrukce kuchyně a jídelny, které už dávno nevyhovovaly standardům ani současným školním kapacitám. Nyní je všechno jinak. Celý prostor voní novotou a vaří se zde na novém moderním gastrozařízení.

Modernizace se dočkal celý gastroprovoz. Náklady byla celkem přes 68 milionů korun, přičemž 15 milionů z této částky pokryla dotace od magistrátu.

radnice Prahy 14 nechala rekonstruovat celou kuchyň, včetně elektroinstalace, vzduchotechniky, gastrozařízení a suterénního prostoru, ve kterém jsou zázemí pro personál, vzduchotechnika a sklady.

Instalován byl takzvaný lapol, tedy lapač tuku zabraňující úniku tuků a olejů z kuchyňských provozů do kanalizace. Úpravou kuchyně a výdejny došlo k navýšení kapacity ze 700 na 900 jídel denně.

„Jsem moc ráda, že se nám tuto letošní nejvýznamnější školní investici podařilo dokončit podle plánu. Nebylo to jednoduché, a to nejen pro nás, ale i pro vedení školy a školní personál,“ uvedla 1. místostarostka Prahy 14 Mária Ševčíková (ANO), která má v městské části na starosti mimo jiné i rozpočet a investice.


Autor: red

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru