Dnes Neděle - zatazeno 18°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 21°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Škola na Černém Mostě má novou kuchyň a jídelnu, zvýšila se kapacita
Zrekonstruovaná kuchyň. Foto: P14

Škola na Černém Mostě má novou kuchyň a jídelnu, zvýšila se kapacita

V ZŠ Bratří Venclíků na Černém Mostě skončila rekonstrukce kuchyně a jídelny, které už dávno nevyhovovaly standardům ani současným školním kapacitám. Nyní je všechno jinak. Celý prostor voní novotou a vaří se zde na novém moderním gastrozařízení.

Modernizace se dočkal celý gastroprovoz. Náklady byla celkem přes 68 milionů korun, přičemž 15 milionů z této částky pokryla dotace od magistrátu.

radnice Prahy 14 nechala rekonstruovat celou kuchyň, včetně elektroinstalace, vzduchotechniky, gastrozařízení a suterénního prostoru, ve kterém jsou zázemí pro personál, vzduchotechnika a sklady.

Instalován byl takzvaný lapol, tedy lapač tuku zabraňující úniku tuků a olejů z kuchyňských provozů do kanalizace. Úpravou kuchyně a výdejny došlo k navýšení kapacity ze 700 na 900 jídel denně.

„Jsem moc ráda, že se nám tuto letošní nejvýznamnější školní investici podařilo dokončit podle plánu. Nebylo to jednoduché, a to nejen pro nás, ale i pro vedení školy a školní personál,“ uvedla 1. místostarostka Prahy 14 Mária Ševčíková (ANO), která má v městské části na starosti mimo jiné i rozpočet a investice.


Autor: red

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

Včera v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru