dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Volby 2014

Škola alternativního typu na Praze 1?

Diskusní večer o záměru založit školská zařízení tohoto typu pořádá sdružení politických stran Liberálně ekologické strany, České pirátské strany a nezávislých kandidátů, v pondělí 29. září 

Pozvaní hosté budou s příchozími řešit odpovědi na následující otázky: Co vám může nabídnout Waldorfská pedagogika, intuitivní vzdělávání, lesní školky, svobodné učení, škola hrou? Proč je alternativní školství v roce 2014 stále jen alternativou? Jsou naše děti ve školách šťastné a rozvíjí svůj talent?

„Školství můžeme změnit, pokud otevřeme diskuzi, zvýšíme společenský zájem a společně iniciujeme vznik nových školek i škol. Vnímáme potřebu rodičů nejen z Prahy 1 mít v centru města alternativní školku a otevřít alternativní třídy při ZŠ Praha 1. Toto je náš první krok pro centrum města, pro Prahu 1,“ dodávají organizátoři.

Večerem provedou: Aneta Pavlová a Markéta Jíšová

Hosté:
• Anežka Janátová, psycholožka, věnující se pedagogické psychoterapeutické činnosti, přednáškám a vedení mezinárodních sympozií
• Hanka Mandlíková, ředitelka Waldorfské mateřské školy na Praze 3
• Ivana Malková, lektorka vědomé pedagogiky a systemických konstelací, spoluzakladatelka první soukromé školy
• Pavel Kraemer, učitel na Waldorfském lyceu v Praze
• Zdeněk Slejška, zakladatel EDU in : nezávislá organizace, která o problematice vzdělávání informuje nestranně a podporuje otevřený a věcný dialog
• Zástupci z waldorfské školy ZŠ Dědina a Lesní školky

Více informací na facebook.cz/praha1rodina.cz či na press@praha1rodina.cz.

Pondělí 29. září v 18 hodin, Kavárna v Divadle Na prádle, Besední 3, Praha 1 – Malá Strana.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru