Dnes Pondělí - jasno 24°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 8. 8. 2022
Svátek má Soběslav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Škola a školka Weberova v Košířích slaví čtyřicet pět let

Základní škola Weberova v blízkosti nemocnice Homolka oslavila společně s rodiči a pamětníky 45 let od jejího otevření. Žáci i rodiče připravili oslavu zaměřenou tematicky na kulturu z různých zemí světa a nezapomnělo se ani na Ukrajinu. Různorodá taneční vystoupení a scénky s bohatou kostýmní výpravou, drobné laskominy a domácí limonády na oslavě nechyběly.

Moderní škola uprostřed zeleně
Již v prvních plánech se počítalo zejména s tím, že škola bude sloužit sportovně nadaným dětem. Rekonstrukce budovy, kterou můžeme obdivovat dodnes, proběhla v prvním desetiletí nového tisíciletí. Při vstupu do areálu vás překvapí nejen svojí rozlohou, ale také zelení. Ke škole přiléhají sportovní hřiště, nabízí se zde řada možností, jak děti mohou zejména v letních měsících aktivně o přestávkách či jen tak v klidu odpočívat.

„Těší mi, že jsem ředitelem sportovní základní a mateřské školy, která se může pochlubit moderně vybavenými učebnami a také s kolektivem lidí, bez kterých by to především v těžkých chvílích, kdy probíhala online výuka a v době, kdy integrujeme ukrajinské děti, by to nešlo. Škola se plně soustřeďuje nejen na výuku dětí, ale také na výchovu a přípravu dětí ke sportu, umění, kultuře, zdravému životnímu stylu, úctě k okolí a k životnímu stylu a také k životu. Snažíme se také o systematické vytváření motivační atmosféry ve škole, můžeme se pochlubit až 95% úspěšností u přijímacího řízení na střední školy. K dobré vizitce školy patří i nespočet pohárů získaných ve sportovních soutěžích.“, řekl ředitel školy Karel Čermák.

Popřát přišla i starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková, která v projevu před zaplněným pódiem vystoupila s krátkým proslovem: „Pan ředitel má školu v srdci, je klidný a rozvážný, je skvělý organizátor a ředitel. Základní školu čeká modernizace bazénu, která by měla být zahájena příští rok. Navíc Praha 5 spustí pilotní program na fotovoltaiku v rámci udržitelného rozvoje. Bazén bude vyhříván elektrickými solárními panely.”

Na závěr starostka popřála velkolepou oslavu, prázdniny a poděkovala pedagogickému sboru a provozním zaměstnancům za přípravu akce.
Autor: Cen

Praha finalizuje přípravy na výstavbu lávky k železniční zastávce Rajská zahrada

Včera v 17:22

Praha připravuje stavbu nové lávky pro pěší, která propojí stanici Rajská zahrada s nově vybudovanou železniční zastávkou. Magistrát nyní vyhlásil výběrové řízení na zhotovitele lávky a technický dozor stavebníka. Veřejnost bude mít možnost zapojit se do procesu a rozhodnout o tom, jakou barvu...

Soutěž o pohlednici Jižního Města do konce srpna

Včera v 15:14

Jižní Město oslavilo 1. září loňského roku 50 let od svého vzniku. Vzhledem k opatřením spojeným s pandemií covid-19 však nebylo možné tohle kulaté výročí řádně oslavit, proto letos Praha 11 rozhodla, že k této příležitosti letos vznikne limitovaná série pohlednic s motivy Jižního Města. Na tvorbě...

Dvojka pro pejskaře. Brožura Prahy 2

Včera ve 12:57

V Praze 2 žije téměř dva tisíce psů. Kromě radosti, kterou pes přináší, sebou nese ale také občas pro majitele starost a hlavně zodpovědnost.

E-shop PID Lítačky s novým designem

Včera v 09:29

Od pondělí 1. srpna je uživatelům k dispozici nový e-shop PID Lítačky. Jeho grafický redesign společně s responzivním vzhledem nabízí přívětivější uživatelské rozhraní. Registrovaní uživatelé se na nový e-shop přihlásí se stejným přihlašovacím jménem a heslem, redesignem se pro ně nic...

Magistrát: Adaptační opatření chrání Pražany před dopady městského tepelného ostrova

Včera v 06:21

Českou republiku sužují extrémní vedra. Situace je o to vážnější ve velkých městech, kde vysoké teploty komplikují každodenní život. Výjimkou samozřejmě není ani tuzemská metropole Praha, která je vzhledem ke svému charakteru jednou z lokalit, kde jsou dopady efektu městského tepelného ostrova...

Újezd nad Lesy čeká příští týden výluka dodávek vody

6. srpna 2022 v 09:28

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 11: Přípravy na letošní slavnosti jsou v plném proudu

5. srpna 2022 v 08:26

Radnice připravuje letošní Dny Prahy 11. Oblíbený festival v okolí Chodovské tvrze se koná ve dnech 8.-10. září, a i letos nabídne kromě skvělé muziky a jídla také bohatý program pro děti.

Knihobudky v Praze 4 opět slouží čtenářům

4. srpna 2022 v 10:21

Veřejné venkovní knihovničky, knihobudky, opět slouží čtenářům z Prahy 4 ke sdílení knih. Po opravě se vrátily všechny na své původní místo.

Festival Sabor Latino Praha

3. srpna 2022 v 10:08

Sabor latino Praha je čtyřdenní přehlídka latinsko-americké kultury a gastronomie, která již sedmým rokem promění Náměstí Republiky před OC Palladium v Latinskou Ameriku.

Další články
Nahoru