Dnes Středa - obcasny-dest 6°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 6°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražský život

Škola a školka Weberova v Košířích slaví čtyřicet pět let

Základní škola Weberova v blízkosti nemocnice Homolka oslavila společně s rodiči a pamětníky 45 let od jejího otevření. Žáci i rodiče připravili oslavu zaměřenou tematicky na kulturu z různých zemí světa a nezapomnělo se ani na Ukrajinu. Různorodá taneční vystoupení a scénky s bohatou kostýmní výpravou, drobné laskominy a domácí limonády na oslavě nechyběly.

Moderní škola uprostřed zeleně
Již v prvních plánech se počítalo zejména s tím, že škola bude sloužit sportovně nadaným dětem. Rekonstrukce budovy, kterou můžeme obdivovat dodnes, proběhla v prvním desetiletí nového tisíciletí. Při vstupu do areálu vás překvapí nejen svojí rozlohou, ale také zelení. Ke škole přiléhají sportovní hřiště, nabízí se zde řada možností, jak děti mohou zejména v letních měsících aktivně o přestávkách či jen tak v klidu odpočívat.

„Těší mi, že jsem ředitelem sportovní základní a mateřské školy, která se může pochlubit moderně vybavenými učebnami a také s kolektivem lidí, bez kterých by to především v těžkých chvílích, kdy probíhala online výuka a v době, kdy integrujeme ukrajinské děti, by to nešlo. Škola se plně soustřeďuje nejen na výuku dětí, ale také na výchovu a přípravu dětí ke sportu, umění, kultuře, zdravému životnímu stylu, úctě k okolí a k životnímu stylu a také k životu. Snažíme se také o systematické vytváření motivační atmosféry ve škole, můžeme se pochlubit až 95% úspěšností u přijímacího řízení na střední školy. K dobré vizitce školy patří i nespočet pohárů získaných ve sportovních soutěžích.“, řekl ředitel školy Karel Čermák.

Popřát přišla i starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková, která v projevu před zaplněným pódiem vystoupila s krátkým proslovem: „Pan ředitel má školu v srdci, je klidný a rozvážný, je skvělý organizátor a ředitel. Základní školu čeká modernizace bazénu, která by měla být zahájena příští rok. Navíc Praha 5 spustí pilotní program na fotovoltaiku v rámci udržitelného rozvoje. Bazén bude vyhříván elektrickými solárními panely.”

Na závěr starostka popřála velkolepou oslavu, prázdniny a poděkovala pedagogickému sboru a provozním zaměstnancům za přípravu akce.
Autor: Cen

Dětské skupiny v Praze 4 otevřou dveře veřejnosti

Včera ve 21:57

Informace o provozu dětských skupin Kotorská a Rabasova v Praze 4 mohou rodiče získat 8. a 9. března.

Praha 6: Využijte služeb poradenského místa ve Skleňáku zdarma

Včera v 17:21

Poradit nebo pomoci s tím, jak se vyrovnat s rostoucími životními náklady, potřebují v současné době i lidé, kteří to nikdy před tím nepotřebovali. Praha 6 pro ně připravila poradnu zdarma.

Zažijte Fakultu dopravní ČVUT v Praze na vlastní kůži

Včera v 16:43

Zažijte Fakultu dopravní (FD) ČVUT v Praze na vlastní kůži, to je vzkaz současných studentů fakulty směrem ke středoškolákům. Studenti pražské Dopravky hrají hlavní roli na připravovaném Dnu otevřených dveří, který se koná 3. února v budově Horská v Praze 2, od...

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

31. ledna 2023 v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

30. ledna 2023 ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

29. ledna 2023 v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 21. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Další články
Nahoru