dnes
Neděle - oblacno
10°C
zítra
Pondělí - skorojasno
4°C
pozítří
Úterý - prehanky-snih
5°C
Škody způsobené větrnou bouří na nádražních budovách v Praze jsou přes 700 tisíc korun
Železniční stanice Praha-Radotín. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Škody způsobené větrnou bouří na nádražních budovách v Praze jsou přes 700 tisíc korun

V souvislosti s bouří Sabine, která zasáhla většinu území České republiky na počátku minulého týdne, zaznamenala Správa železnic celkem 296 událostí, z nichž byly některé i v Praze.

„V Praze-Běchovicích došlo k poničení střechy výpravní budovy. K poničení střešní krytiny došlo také v Praze-Zbraslav, kde je škoda také na oplechování atiky,“ uvedla mluvčí Správy železnic Nela Friebová. Atika je dekorativní architektonický prvek, který prodlužuje fasádu budovy.

Ke škodám došlo také na železničních budovách v Praze-Radotíně a také v obci Jeneč za západními hranicemi metropole. Celková výše škod je 719 000 korun.

Z téměř tří stovek událostí, které musely být v Česku na začátku minulého týdne řešeny na železnici kvůli silnému větru, došlo v 192 případech k zastavení provozu, v drtivé většině kvůli popadaným stromům na trati.

Pouze v osmi případech došlo k najetí vlaku do stromu. Celkové škody se vyšplhaly na necelých devět milionů korun. Nejhorší situace byla v Jihočeském a Plzeňském kraji.

Kromě pražských výpravních budov utrpěly během bouře Sabine šrám také budovy v Turnově, Liberci, či Újezdci u Luhačovic. Většinou se jednalo o částečně poničené střechy.


Poslanecký klub ODS si zvolil vedení

24. října 2017 v 15:41

Občanští demokraté dnes na prvním zasedání poslaneckého klubu v novém složení zvolili vedení.

Jak zastavit v metropoli úbytek voličů? Pražská TOP 09 musí rychle najít kandidáta na primátora

22. října 2017 v 11:04

Ačkoli voliči v Praze zachránili účinkování TOP 09 v Poslanecké sněmovně i na další čtyři roky, přesto má pražská buňka strany o čem přemýšlet. Od voleb v roce 2013 ztratila v metropoli desítky tisíc voličů. Příští rok se konají komunální volby a pravicová strana by v pražském zastupitelstvu...

U volebního štábu SPD proběhla demonstrace proti volebnímu úspěchu krajní pravice

22. října 2017 v 09:20

V sobotu 21. října krátce po vyhlášení výsledků voleb do Poslanecké sněmovny proběhla u volebního štábu čtvrté nejsilnější strany SPD – Tomio Okamura spontánní demonstrace.

Volby do Sněmovny se v Praze 10 uskuteční ve 109 okrscích. Informuje o nich aplikace

20. října 2017 v 11:14

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se konají dnes od 14 do 22 hodin a a zítra od 8 do 14 hodin. Na území Prahy 10  je vytvořeno celkem 109 volebních okrsků s čísly 10002 až 10109. 

Další články
Nahoru