Dnes Úterý - jasno 10°C
Zítra Středa - polojasno 8°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Škodu 1,5 milionu korun způsobil noční požár skladu na Žižkově
Skladované věci poškodily zplodiny hoření. Foto: Jan Kostík / GŘ HZS ČR

Škodu 1,5 milionu korun způsobil noční požár skladu na Žižkově

Noční požár skladu s nábytkem a starožitnostmi na Žižkově způsobil škodu zhruba 1,5 milionu korun. Na místě zasahovalo 12 jednotek hasičů a chemická služba. Vyhlášen byl třetí stupeň poplachu ze čtyř, tedy druhý nejzávažnější. Nikdo nebyl zraněn.

Operační středisko pražských hasičů přijalo hlášení o požáru skladu v ulici Jana Želivského na Žižkově v Praze 3 včera večer.

„Hlášení bylo přijato ve 22:02 hodin. Postupně bylo na místo vysláno pět profesionálních jednotek, z toho jedna jednotka hasičů Správy železnic, chemická služba z Petřin na výměnu dýchacích přístrojů a sedm jednotek sboru dobrovolných hasičů,“ uvedla mluvčí hasičů Kateřina Suchánská.

První jednotka byla na místě za sedm minut od ohlášení a bylo zjištěno, že se jedná o požár ve skladu o rozměru 30 krát 40 metrů.  Uvnitř byl nábytek a další věci. 

„Zásah byl komplikovaný členitostí objektu a jeho silným zakouřením v počáteční fázi požáru,“ sdělila Suchánská.

Lokalizace byla ohlášena ve 23:37 hod, hasičům se podařilo zabránit dalšímu šíření plamenů na nezasaženou část objektu o rozměru 150 krát 30 metrů, přesto byla škoda vzniklá převážně zplodinami hoření vyčíslena předběžně na 1,5 milionu korun.

Na místě byla preventivně také záchranná služba a Policie ČR regulující dopravu. Příčina požáru se vyšetřuje.


Autor: red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru