dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Sklepáci vyrábí v La Fabrice Kafku. Kolorují hudbou, aromatizují zápasem, pepří humorem
V představení uvidí diváci i Davida Vávru. Foto: archiv

Sklepáci vyrábí v La Fabrice Kafku. Kolorují hudbou, aromatizují zápasem, pepří humorem

Herci divadla Sklep napsali a hrají už ve čtvrtek 19. března v holešovické La Fabrice představení z díla i života Franze Kafky s názvem Piš, Kafka, Piš.

Jak se asi tvářil Franz Kafka, když psal slavnou povídku Proměna? A co si myslel o hlavním hrdinovi Řehoři Samsovi? Herci divadla Sklep Monika Načeva, Jan Slovák, David Vávra a Lenka Vychodilová vidí Franze Kafku jinak než jako smutného vizionáře existenciálních průšvihů lidstva.

Čtveřice autorů, herců, je provázána letitým členstvím v divadle Sklep. Kafkou byla oslovena před domkem v Plané nad Lužnicí, kde Kafka též kdysi pobýval.

Inspirováni jeho známými i neznámými díly, milostnou korespondencí a deníky vytvářejí Sklepáci originální spektákl energického švihu. „Kolorováno výjimečnou hudební stopou, aromatizováno fyzickým zápasem, pepřeno humorem,“ podotýkají k hodinu a čtvrt trvajícímu představení.

Samo představení vznikalo během zimy a jara roku 2004 v pražských kavárnách, v divadle na Dobešce, v rodinných domcích vísek Žalov a Vysoký Újezd a ve víkendovém stavení ve Štítném. 

Piš, Kafka, Piš – čtvrtek 19. března v 19.30 hodin / La Fabrika (Komunardů 1001/30, Praha 7)
Vstupné: 350 korun / studentské 250 korun (omezený počet)


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru