Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Skladové vozy - jistota a rychlá mobilita
Ilustrační foto: autopodbaba.cz

Skladové vozy - jistota a rychlá mobilita

Pokud dnes budete chtít koupit nové auto podle svých představ, může se vám klidně stát, že na něj kvůli různým komplikacím od problémů s čipy po problémy s lodní dopravu z Asie budete klidně i více než rok. Pokud však potřebujete auto hned, můžou pro vás být vhodným řešením tzv. skladové vozy. Některé automobilky jich i v dnešní době mají dostatek, takže si v pohodě vyberete ten pravý.

Problémy s výrobou nových automobilů

V loňském roce se automobilový průmysl potýkal se spoustou covidových opatření, která zasáhly celý trh a některé problémy se projevují až do dnešní doby. Určitě jste zaznamenali např. v médiích hodně probíraný problém s čipy, bez kterých dnešní automobily nefungují.

Koupit nový vůz dle vlastní specifikace je dnes tak trochu sázka do loterie. Na druhou stranu nastaly docela žně pro prodejce ojetých automobilů. Ne každý, má ale v autobazary a ojeté vozy důvěru. Naštěstí je tu ještě třetí možnost v podobě koupě skladových vozů. 

Skladový vůz je nové auto, na které nemusíte čekat

Skladové vozy jsou zcela nová auta, která nedávno vyjela z výrobní linky, která mají ve své nabídce autosalony, takže na ně nemusíte čekat. Jedinou jejich nevýhodou je, že už si u nich nemůžete moc hrát se specifikací.

Pokud má autosalon poslední model v červené barvě, nemůžete si vymýšlet, že byste ho raději koupili v bílé barvě. Tedy vlastně ano, ale opět jsme u nejistého termínu dodání vozu.

Podívejte se například na skladové vozy Škoda, kterých je relativně dostatek. Je jen na vás, zda si vyberete nové elektrické SUV Škoda ENYAQ iV, Škoda SUPERB iV nebo dáte přednost kombíku Škoda OCTAVIA.

Jak je to se zárukou?

Záruka se samozřejmě i u skladových vozů počítá až od chvíle, kdy dojde k předání vozu, nedochází tedy k žádnému krácení záruky o dobu, kdy auto stálo u prodejce.

Pokud se vám některý ze skladových vozů zalíbí, můžete v něm jet klidně už zítra ráno do práce. Jen se připravte na závistivý pohled kolegy, který si nové auto objednal už před půl rokem, ale stále je nucený jezdit v plechovce z roku 2000, protože stále čeká na dodání.


Autor: TZ

Další zastávky v Praze 4 získají nové přístřešky

25. ledna 2023 ve 12:25

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v Praze 4 v obměně přístřešků na tramvajových zastávkách. Během uplynulého víkendu byla vyměněna zastávka Palouček na Táborské ve směru k Nuselské radnici a příští víkend, 28. ledna, přijde na řadu zastávka ve směru Pražské...

TSK využila teplého počasí. Za první lednové týdny opravila přes sedm a půl tisíce výtluků

23. ledna 2023 v 10:55

Mrazivé počasí v první polovině prosince s následnou rychlou oblevou poškodilo na řadě míst vozovky tak, že by bez provizorní opravy musela být snižována rychlost nebo jinak omezována doprava, a to zejména na hlavních tazích, kde jezdí i MHD.

Samoobslužné bezhotovostní jízdenkové terminály jsou v provozu ve všech autobusech DPP

23. ledna 2023 v 10:14

Cestující na všech městských linkách provozovaných Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) si mohou zakoupit jízdenky bezhotovostně prostřednictvím samoobslužných terminálů. DPP jich od podzimu nainstaloval 1200 kusů do všech svých autobusů, elektrobusů a trolejbusů. 

Zlíchovský tunel bude ve středu uzavřen

22. ledna 2023 v 11:53

Od 25. ledna do 26. ledna bude v noci od 23 do 5 hodin uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Nehoda auta, tramvaje a sypače zablokovala Argentinskou

21. ledna 2023 ve 21:43

V sobotu 21. ledna po 13 hodině zasahovali hasiči u nehody osobního automobilu, tramvaje a posypového vozu v Argentinské ulici. Událost se obešla bez zranění a hasiči na místě provedli protipožární opatření.

Další články
Nahoru