Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 19°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Skladové vozy - jistota a rychlá mobilita
Ilustrační foto: autopodbaba.cz

Skladové vozy - jistota a rychlá mobilita

Pokud dnes budete chtít koupit nové auto podle svých představ, může se vám klidně stát, že na něj kvůli různým komplikacím od problémů s čipy po problémy s lodní dopravu z Asie budete klidně i více než rok. Pokud však potřebujete auto hned, můžou pro vás být vhodným řešením tzv. skladové vozy. Některé automobilky jich i v dnešní době mají dostatek, takže si v pohodě vyberete ten pravý.

Problémy s výrobou nových automobilů

V loňském roce se automobilový průmysl potýkal se spoustou covidových opatření, která zasáhly celý trh a některé problémy se projevují až do dnešní doby. Určitě jste zaznamenali např. v médiích hodně probíraný problém s čipy, bez kterých dnešní automobily nefungují.

Koupit nový vůz dle vlastní specifikace je dnes tak trochu sázka do loterie. Na druhou stranu nastaly docela žně pro prodejce ojetých automobilů. Ne každý, má ale v autobazary a ojeté vozy důvěru. Naštěstí je tu ještě třetí možnost v podobě koupě skladových vozů. 

Skladový vůz je nové auto, na které nemusíte čekat

Skladové vozy jsou zcela nová auta, která nedávno vyjela z výrobní linky, která mají ve své nabídce autosalony, takže na ně nemusíte čekat. Jedinou jejich nevýhodou je, že už si u nich nemůžete moc hrát se specifikací.

Pokud má autosalon poslední model v červené barvě, nemůžete si vymýšlet, že byste ho raději koupili v bílé barvě. Tedy vlastně ano, ale opět jsme u nejistého termínu dodání vozu.

Podívejte se například na skladové vozy Škoda, kterých je relativně dostatek. Je jen na vás, zda si vyberete nové elektrické SUV Škoda ENYAQ iV, Škoda SUPERB iV nebo dáte přednost kombíku Škoda OCTAVIA.

Jak je to se zárukou?

Záruka se samozřejmě i u skladových vozů počítá až od chvíle, kdy dojde k předání vozu, nedochází tedy k žádnému krácení záruky o dobu, kdy auto stálo u prodejce.

Pokud se vám některý ze skladových vozů zalíbí, můžete v něm jet klidně už zítra ráno do práce. Jen se připravte na závistivý pohled kolegy, který si nové auto objednal už před půl rokem, ale stále je nucený jezdit v plechovce z roku 2000, protože stále čeká na dodání.


Autor: TZ

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Omezení provozu odboru dopravně správních agend Prahy 1

7. června 2024 v 08:25

Ve dnech 11 až 14. června a 17. až 18. června bude z důvodu stěhování pro veřejnost uzavřen odbor dopravně správních agend ÚMČ Praha 1 – výdejna parkovacích oprávnění a přestupkové pracoviště. Radnice o tom informuje na svých stránkách.

Parkování v Nových Butovicích za 50 korun

6. června 2024 v 07:53

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Práce na novém mostě omezí provoz v Praze 4

3. června 2024 v 11:09

Stavební práce na výstavbě nového mostu mezi Smíchovem a Podolím od začátku června do konce listopadu výrazně zkomplikují provoz nejen na Podolském nábřeží, ale také v Jeremenkově ulici a především na křižovatce Dvorce.

Na zastávce Branické náměstí je nový přístřešek

2. června 2024 v 16:43

V pátek začal cestujícím sloužit v Praze 4 nový přístřešek na autobusové zastávce Branické náměstí. Na sociálních sítích i tom informoval radní čtvrté městské části Tomáš Hrdinka (ANO).

Praha 6: Setkání na téma dopravy ve Vokovicích

1. června 2024 v 10:54

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve zájemce z řad veřejnosti na společné jednání na téma dopravy ve Vokovicích.

Další články
Nahoru