dnes
Čtvrtek - polojasno
30°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
30°C
pozítří
Sobota - bourky
22°C
Skauti z Prahy 8 získají novou klubovnu, výstavba bude dokončena příští rok na jaře
Takto bude vypadat klubovna skautů. Vizualizace(2x): P8

Skauti z Prahy 8 získají novou klubovnu, výstavba bude dokončena příští rok na jaře

Desítky skautů z Prahy 8 budou moci už za necelý rok využívat novou klubovnu. Staveniště v areálu Mateřské škole Dolákova bylo v těchto dnech předáno realizační firmě. Radnici osmé městské části se na realizaci podařilo získat dotaci od magistrátu.

„Plníme slib, klubovna byla jednou z priorit vedení radnice. Oddíl Stopaři získá krásné a inspirativní zázemí, navíc se povedlo využít prostor po nefunkční sauně,“ uved radní Prahy 8 Tomáš Hřebík (TOP 09 a STAN).

Kapacita klubovny bude 40 dětí ve věku 6 až 12 let a dva vedoucí. Nabídne vedle prostor k tvůrčím aktivitám rovněž sociální zázemí nebo kuchyňku. Koncepce byla od počátku řešena s vedením Skautů z Prahy 8. Patrová stavba podle projektu Atelieru Tecl je navržena s ohledem na využití objektu a okolní prostředí.

klubovna-skautu-praha-8-clanek Je zde použit industriální motiv budovy s doplňujícími dřevěnými prvky jak v exteriéru, tak v interiéru. Industriální řešení se objevuje zejména betonovým vzhledem fasády prvního nadzemního podlaží či železobetonovými stropy s přiznaným otiskem bednění v interiérech.

Podle místostarosty Prahy 8 Tomáše Tatranského (TOP 09 a STAN) budou po dokončení klubovny ideální podmínky pro nábor dalších malých skautů.

„Soustavně usilujeme o podporu volnočasových aktivit pro děti v naší městské části. A jsme moc rádi, kolik klubů, oddílů nebo kroužků u nás působí. Domnívám se, že jsme v tomto směru jedna z nejaktivnějších lokalit v Praze,“ uvedl.

Celkové náklady na výstavbu klubovny jsou 19,8 milionu korun, z toho je 55 procent pokryto z dotace od magistrátu a zbytek jde z vlastních zdrojů Prahy 8.


Tragická nehoda na Pražském okruhu

11. srpna 2020 v 15:17

Dva mladí muži dnes zemřeli dopoledne při dopravní nehodě na Pražském okruhu. K tragédii došlo kolem půl jedenácté na 60. kilometru ve směru na Běchovice. Nákladní auto se srazilo s dodávkou, ve které zůstali muži zaklíněni. Pražský okruh byl u Běchovic neprůjezdný, policie dopravu...

Dotazník: Průzkum spokojenosti občanů Prahy 9

10. srpna 2020 v 16:54

Praha 9 v současné době zpracovává Strategický plán rozvoje. Na základě tohoto dokumentu chce vypracovat podklady pro rozhodnutí, jakým směrem se bude rozvoj Devítky ubírat v následujících letech. 

Zdravotnický materiál do Libanonu

10. srpna 2020 v 16:11

Ochranné rukavice, ústenky, respirátory, jednorázové jehly, obinadla, ochranné overaly a další zdravotnické pomůcky poslali dnes zástupci Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) do libanonského Bejrútu.

Život v Praze 13. Radnice zve na veřejné forum

10. srpna 2020 ve 13:25

Praha 13 zve na veřejnost: Přijďte diskutovat se zastupiteli a vedoucími odborů o tématech, která se týkají třinácté městské části.

V Počernicích praskl přivaděč vody, do jámy se propadla dvě auta

8. srpna 2020 v 19:43

Více než sto let starý přivaděč z káranské vodárny do Prahy dnes ráno prasknul v Dolních Počernicích. Vytvořila se kaverna, do které se propadly dvě zaparkovaná auta. Dodávky do Prahy nebyly omezeny, z Káraného vedou do metropole další dva přivaděče. Oprava potrvá do 18. srpna. Auta vytáhnula...

Další články
Nahoru