Dnes Čtvrtek - skorojasno 3°C
Zítra Pátek - oblacno 6°C
Čtvrtek 21. 1. 2021
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Skauti z Prahy 8 získají novou klubovnu, výstavba bude dokončena příští rok na jaře
Takto bude vypadat klubovna skautů. Vizualizace(2x): P8

Skauti z Prahy 8 získají novou klubovnu, výstavba bude dokončena příští rok na jaře

Desítky skautů z Prahy 8 budou moci už za necelý rok využívat novou klubovnu. Staveniště v areálu Mateřské škole Dolákova bylo v těchto dnech předáno realizační firmě. Radnici osmé městské části se na realizaci podařilo získat dotaci od magistrátu.

„Plníme slib, klubovna byla jednou z priorit vedení radnice. Oddíl Stopaři získá krásné a inspirativní zázemí, navíc se povedlo využít prostor po nefunkční sauně,“ uved radní Prahy 8 Tomáš Hřebík (TOP 09 a STAN).

Kapacita klubovny bude 40 dětí ve věku 6 až 12 let a dva vedoucí. Nabídne vedle prostor k tvůrčím aktivitám rovněž sociální zázemí nebo kuchyňku. Koncepce byla od počátku řešena s vedením Skautů z Prahy 8. Patrová stavba podle projektu Atelieru Tecl je navržena s ohledem na využití objektu a okolní prostředí.

klubovna-skautu-praha-8-clanek Je zde použit industriální motiv budovy s doplňujícími dřevěnými prvky jak v exteriéru, tak v interiéru. Industriální řešení se objevuje zejména betonovým vzhledem fasády prvního nadzemního podlaží či železobetonovými stropy s přiznaným otiskem bednění v interiérech.

Podle místostarosty Prahy 8 Tomáše Tatranského (TOP 09 a STAN) budou po dokončení klubovny ideální podmínky pro nábor dalších malých skautů.

„Soustavně usilujeme o podporu volnočasových aktivit pro děti v naší městské části. A jsme moc rádi, kolik klubů, oddílů nebo kroužků u nás působí. Domnívám se, že jsme v tomto směru jedna z nejaktivnějších lokalit v Praze,“ uvedl.

Celkové náklady na výstavbu klubovny jsou 19,8 milionu korun, z toho je 55 procent pokryto z dotace od magistrátu a zbytek jde z vlastních zdrojů Prahy 8.


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

18. ledna 2021 ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

Další články
Nahoru