dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Skauti si připomněli Jaroslava Foglara
Foto: MČ Praha 3

Skauti si připomněli Jaroslava Foglara

Odkaz Jaroslava Foglara byl tématem adventního večera pod názvem Vánoce (nejen) s Rychlými šípy, který se konal ve středu v Informačním centru Praha 3. Kromě díla legendárního spisovatele a skautského vůdce si na akci jeho příznivci připomněli i zrod kultovního kresleného seriálu Rychlé šípy před 77 lety. Programu se zúčastnil také nejstarší český skaut, 98letý Eduard Marek.

V průběhu komponovaného večera převzali rovněž zástupci českého skautingu figurky Rychlých šípů ze Žižkovského betléma.

Starostka Vladislava Hujová při předání figurek starostovi českých skautů Josefu Výprachtickému uvedla, že Jaroslav Foglar bydlel v Křišťanově ulici na Žižkově a je ráda, že se skauti scházejí právě na Praze 3, kde tento významný spisovatel žil.

Foglarovy Rychlé šípy začaly vycházet 17. 12. 1938 jako kreslený seriál časopisu Mladý hlasatel a dokázaly ovlivnit generace čtenářů. Podle starosty Junáka Josefa Výprachtického inspirovaly hodně kluků, aby se stali skauty.

Akce si nenechal ujít ani bývalý člen Foglarova oddílu Dvojka, spisovatel a historik Jaroslav Čvančara, který zdůraznil význam skautingu. „Spoustu věcí jsem si z něho odnesl do života, za hlavní považuji to, že podaná ruka platila jako slib, že se plnilo dané slovo,“ uvedl rodák ze Žižkova a člen správní rady Skautské nadace Jaroslava Foglara.


Další články
Nahoru