dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Škatulata s betonovými květníky Prahy 5 pokračují, stěhují se do různých částí města
Květníky ve Strakonické ulici. Foto: Jan Puci

Škatulata s betonovými květníky Prahy 5 pokračují, stěhují se do různých částí města

Ne všem stromům, které rostou v betonových květnících Praze 5, se daří. Občas lze narazit na pahýlek, který zrovna není dobrou reklamou na projekt „Snížení imisní zátěže ozeleněním ulic městské části Praha 5“, v rámci kterého byly kritizované obří nádoby na stromy a keře pořízeny.

Například ve Strakonické ulici nedaleko železničního mostu můžete narazit hned na několik uschlých stromů. Kolik jich ročně „odejde“ ve všech květnících? kvetniky-strakonicka-clanek-nahled „V průměru třicet. Nejen z důvodu uhynutí, ale i vandalismu a v některých případech odcizení,“ sdělila Marcela Žižková z tiskového oddělení Prahy 5.

Podle podmínek plnění projektu rostou v „betonových obrech“ platany, javory a jeřáby.

Server Pražský patriot včera upozornil na 15 květníků, které se válí na nevyužívané ploše ve vlastnictví Prahy 5 v Jinonicích. Památkáři měli s jejich původním umístěním problém, proto se nyní na radnici pětky řeší, kam s nimi. Budou vyprázdněny a pak zapůjčeny zájemcům, s kterými jsou uzavírány smlouvy o výpůjčce.

kvetinace-jinonice-claneka-2-nahled „Máme pět zájemců o květníky. Budou se stěhovat do různých částí Prahy,“ sdělila Žižková. Už v srpnu se jich bylo několik přemístěno k jižní straně Kongresového centra v Praze 4. Jak ukazuje „jinonický případ“, škatulata v rámci kontroverzního projektu páté městské části asi jen tak neskončí.


Další články
Nahoru