dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Zpravodajství

Skatepark Vysočany: Grand Opening

Městská část Praha 9 a Mystic Constructions zvou na Grand Opening Skatepark Vysočany, který se koná ve středu 29. dubna v 16 hodin v novém skateparku MČ Prahy 9 Vysočanech. V rámci oficiálního uvedení skateparku do provozu proběhne skateboardová exhibice a best trick contest na vybraných překážkách.

Hlavními hvězdami bude Maxim Habanec mistr ČR ve skateboardingu, vítěz Světového poháru ve skateboardingu Mystic Sk8 Cup 2010 a oficiální jezdec značky Red Bull a Martin Pek, loňský vítěz Světového poháru ve skateboardingu Mystic Sk8 Cup 2014.

Hned potom bude následovat  Best trick contest (závod o provedení nejlepšího triku) na předem vybraných překážkách. Ten je určen pro všechny, kteří budou mít chuť se zúčastnit. 

Nový skatepark byl navržen podle současného celosvětového trendu, takzvaných street plaz, které jsou zaneseny přímo do stávajících veřejných parků určených pro relaxaci a odpočinek. Tím, že je navíc celá stavba z betonu, je jí předurčena dlouhodobá životnost a minimální náklady na údržbu nebo opravy. 

Současné místo bylo vybráno záměrně vzhledem k jeho výborné poloze a zcela novému využití. Dříve byla plocha, kde se současný skatepark nachází, značně zarostlá náletovou vegetací a velmi nevzhledná. Vybudováním skateparku došlo k zásadnímu zkultivování dané lokality, která je dobře dostupná jak z Proseku díky napojené stezce, tak i ze samotných Vysočan.


Další články
Nahoru