dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Pražské krimi

Pro skandinávské studenty jsou prázdniny v Praze velká párty, Švéd se málem udusil zvratky

S ohledem na příjezd severských studentů do metropole na prázdniny provedla pražská policie bezpečnostní opatření. To bylo zaměřené na kontrolu vybraných restaurací, barů a diskoték v úzkém centru metropole. Noc na dnešek byla první, která „patřila“ skandinávským studentům. Zábava se jim ne úplně vyvedla.

Policisté během noci v zhruba deseti zábavních podnicích zkontrolovali téměř stovku dánských a švédských studentů. Ve dvanácti případech zjistili, že tito mladí lidé konzumovali alkohol.

„Mezi mimořádné události noci na dnešek řadíme situaci, ke které došlo na Václavském náměstí u jedné z tamních diskoték. Z té vynesli osmnáctiletého Švéda, kterému jsme museli poskytnout neodkladnou pomoc v podobě termofólie a uložení do stabilizované polohy, neboť hrozilo, že by se mohl udusit zvratky. Notně podroušeného hocha jsme následně předali do péče záchranářů,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Další mimořádná událost se odehrála v půl třetí ráno, opět na Václavském náměstí. Tam tři Švédi (17, 17, 18) napadli devatenáctiletého Dána. „Nejprve jsme tuto událost prošetřovali pro podezření z trestného činu výtržnictví. Po zjištění všech okolností a skutečností jsme situaci překvalifikovali, kdy jí momentálně prošetřujeme pro podezření z trestného činu poškození cizí věci,“ dodal Tomáš Hulan.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru