dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Pražská kultura

Skandinávský dům láká na festival Dny Severu

Multižánrový festival Dny Severu, jehož tématem je hudba v různých podobách, pořádá letos již posedmé Skandinávský dům. Hlavními hosty festivalu budu norský spisovatel Lars Saabye Christensen a švédská spisovatelka Katarina Bivaldová, kteří se představí na literární besedě 24. listopadu v Literární kavárně Řetězová. Besedu doplněnou o čtení ukázek bude moderovat Martin Severýn a bude tlumočena do češtiny.

Dny Severu budou pokračovat až do 2. prosince, návštěvníci festivalu se mohou těšit na hudebně-poetický večer, filmovou přednášku, program pro děti i několik filmových promítání.

Hudba bude slyšet i na filmovém plátně: na programu je norská filmová adaptace kultovního románu Larse Saabye Christensena Beatles o dospívání čtyř chlapců, kteří chtějí být právě jako slavná britská kapela, islandské drama Hlava plná metalu o dívce, která se snaží vyrovnat s tragickou smrtí bratra a zároveň se stát black metalovou hvězdou, švédský film Neplač pro mě, který je inspirován životem Håkana Hellströma, jedné z největších současných švédských rockových hvězd, a islandský hudební snímek Heima, který sleduje tour asi nejúspěšnější islandské kapely všech dob Sigur Rós.

Festival nabízí i promítání filmů v Kině Evald:

23. 11. 19:00 Film: Beatles

25. 11. 19:00 Film: Heima

1. 12. 19:00 Film: Hlava plná metalu

2. 12. 19:00 Film: Neplač pro mě

V úterý 29. listopadu můžete přijít na hudebně-poetický večer v kavárně Liberál, Heřmanova 6, Holešovice, od 19 hodin. Vystoupí Edith Södergran a Silvie Morasten, vstupné je dobrovolné.

Ve středu 30. listopadu se uskuteční v dejvické kavárně Potrvá Srbská 347/2 přednáška s názvem Vyšší moc filmu, která vám mimo jiné prozradí aktuální tendence v severské kinematografii.


Praha 5 zve na přednášku: Dotknout se nebe

Dnes v 15:20

Přednáška a show horolezce Marka Holečka, jednoho z nejlepších světových lezců ve středu 6. února v 17 hodin v zasedacím sále ZMČ P5, 6. patro, Štefánikova 236/13.

Koncert NiTrio. Baroko a klasicismus

Včera v 09:24

Cyklus koncertů komorní hudby Prahy 9 pokračuje na vysočanské radnici 24. ledna od 19 hodin vystoupením skupiny NiTrio.

Praha 8 zve do divadla: Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó

Včera v 07:21

Komorní hudební kabaret můžete vidět v pondělí 21. ledna od 19 hodin v Divadle Karla Hackera, Klapkova 26, Praha 8.  

Praha 15 zve na Zpívání v Karolíně

17. ledna 2019 ve 13:07

Zpívání v Karolíně dnes od 18 hodin. Hostivařský Session s Pavlem Roubalem, Rudou Sakalou, a bude i tajný host.

Vernisáž výstavy fotografií Jan Palach

16. ledna 2019 v 18:56

Praha 6 zve na slavnostní vernisáž a výstavu fotografií Jiřího Chocholáče „Jan Palach“

Slavíci, mořské víly a bolavé zuby

16. ledna 2019 v 11:24

Proč jsou Andersenovy pohádky tak znepokojivé? Skandinavistka a překladatelka Helena Březinová uvede v Praze první českou monografii věnovanou pohádkám Hanse Christiana Andersena.

Výstava fotografií Stanislava Pokorného

16. ledna 2019 v 09:13

Po více než 40 samostatných výstavách v tuzemsku a zahraničí a řadě výstav společných s dalšími autory představí fotograf Stanislav Pokorný svoji tvorbu také návštěvníkům pražské Nikon Photo Gallery.

Koncert Saxofon napříč žánry v Gröbeho vile

14. ledna 2019 v 17:45

Novou sezónu koncertů Tóny Vinohrad zahájilo 9. ledna Sax a piano duo, které tvoří saxofonista Roman Fojtíček a klavíristka Laura Mikel Vlková. Duo zkušených interpretů klasické hudby i pedagogů mělo na programu skladby renomovaných zahraničních i českých autorů, kteří komponovali pro saxofon, ale...

Další články
Nahoru