dnes
Pátek - zatazeno
3°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
2°C
Pražská kultura

Skandinávský dům láká na festival Dny Severu

Multižánrový festival Dny Severu, jehož tématem je hudba v různých podobách, pořádá letos již posedmé Skandinávský dům. Hlavními hosty festivalu budu norský spisovatel Lars Saabye Christensen a švédská spisovatelka Katarina Bivaldová, kteří se představí na literární besedě 24. listopadu v Literární kavárně Řetězová. Besedu doplněnou o čtení ukázek bude moderovat Martin Severýn a bude tlumočena do češtiny.

Dny Severu budou pokračovat až do 2. prosince, návštěvníci festivalu se mohou těšit na hudebně-poetický večer, filmovou přednášku, program pro děti i několik filmových promítání.

Hudba bude slyšet i na filmovém plátně: na programu je norská filmová adaptace kultovního románu Larse Saabye Christensena Beatles o dospívání čtyř chlapců, kteří chtějí být právě jako slavná britská kapela, islandské drama Hlava plná metalu o dívce, která se snaží vyrovnat s tragickou smrtí bratra a zároveň se stát black metalovou hvězdou, švédský film Neplač pro mě, který je inspirován životem Håkana Hellströma, jedné z největších současných švédských rockových hvězd, a islandský hudební snímek Heima, který sleduje tour asi nejúspěšnější islandské kapely všech dob Sigur Rós.

Festival nabízí i promítání filmů v Kině Evald:

23. 11. 19:00 Film: Beatles

25. 11. 19:00 Film: Heima

1. 12. 19:00 Film: Hlava plná metalu

2. 12. 19:00 Film: Neplač pro mě

V úterý 29. listopadu můžete přijít na hudebně-poetický večer v kavárně Liberál, Heřmanova 6, Holešovice, od 19 hodin. Vystoupí Edith Södergran a Silvie Morasten, vstupné je dobrovolné.

Ve středu 30. listopadu se uskuteční v dejvické kavárně Potrvá Srbská 347/2 přednáška s názvem Vyšší moc filmu, která vám mimo jiné prozradí aktuální tendence v severské kinematografii.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru