dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Skål! Do Prahy přijedou opět tisíce skandinávských studentů potrápit svá játra
Skandinávský dvojitý kloping. Ilustrační foto: archiv

Skål! Do Prahy přijedou opět tisíce skandinávských studentů potrápit svá játra

V únoru do Prahy opět dorazí studenti ze severu Evropy. Dva týdny od 8. února bude v metropoli 3000 mladých Dánů, Norů, Švédů a Nizozemců. Na prázdniny do Prahy přijeli studenti i v předchozích dvou letech, například loni jich bylo 10 000.

Policie se na příjezd těchto turistů připravuje, chystá opatření zejména na Václavském náměstí. Na pomoc jim opět přijedou dánští policisté, podrobnosti policie oznámí příští týden.

Loni v únoru přicestovalo do Prahy na výlet zhruba 10 000 mladých Dánů a Švédů. Přivezly je převážně cestovní kanceláře. Policie během jejich pobytu zjistila 284 studentů, kteří byli opilí a bylo jim méně než 18 let.

Nejvíce naměřili u jednoho z nich 3,17 promile. Další potíže způsobili v hotelu City Centre, kde měli švédští studenti pronajatý pokoj. Požár, který způsobil nedopalek cigarety, tehdy napáchal škodu za milion korun.

 

V roce 2013, kdy přijeli poprvé, způsobili studenti z Dánska řadu výtržností. Po těchto zkušenostech, kdy řada Seveřanů například ničila vybavení hotelů, si pražští policisté na základě mezinárodní dohody pozvali čtyři kolegy z Dánska, kteří měli na starost vyjednávání s krajany v české metropoli.


Další články
Nahoru