dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Jedovatý pavouk z Afriky vyděsil skladníky
Jedovatý pavouk přicestoval do Prahy až z Afriky. Foto: MP Praha

Jedovatý pavouk z Afriky vyděsil skladníky

Dnes ráno přivolali vyděšení skladníci supermarketu ve Vršovicích pracovníky odchytové služby městské policie. Lekli se jedovatého pavouka. Ten neklade pavučiny, ale skáče na kořist. Dalším dnešním nalezencem je tříletá samice králíka, která čeká, kdo se jí ujme. 

Velký pavouk vylezl z bedny s banány dovezenými z Ghany. Pracovník útulku po příjezdu do skladu zvíře odchytil a převezl do útulku v Dolních Měcholupech.

„Zde ošetřovatelé zjistili, že se jedná o jedovatého pavouka z rodu Heteropoda, který však není smrtelně jedovatý. Tento druh je zajímavý tím, že neklade pavučiny a loví nezvyklým způsobem – skokem na kořist,“ sdělil Jan Čihák z Městské policie hl. m. Prahy.

Králík čeká na nového majitele

Další ranní nalezenec byl možná stejně vyděšený a vyčerpaný jako pavouk – cestovatel, ale rozhodně nebyl jedovatý. Před vchodem dolnoměcholupského útulku někdo nechal přepravní box s králíkem.   kralik

Vedle byla ještě taška s krmivem, napajedlem a vložená cedulka s nápisem „adoptujte očkovaná“.

Ošetřovatelé následně zjistili, že se jedná asi o tříletou samici. Zvíře je nyní umístěno v povinné karanténě a poté bude čekat na nového majitele.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru