dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Sjela pražského primátora: Podle ní přilévá olej do ohně, je zmatený a myslí, že se Putin chytá za hlavu
Zastupitelka KSČM Marta Semelová. Foto: archiv

Sjela pražského primátora: Podle ní přilévá olej do ohně, je zmatený a myslí, že se Putin chytá za hlavu

Marta Semelová, členka Zastupitelstva hl. m. Prahy za KSČM, evidentně nemůže pražskému primátorovi Tomáši Hudečkovi z TOP 09 přijít na jméno. Už k minulosti si nebrala servítky, nyní ho zepsula za aktuální kroky a vyjádření v zahraniční politice.

Komentář Marty Semelové:

Jako slon v porcelánu se chová dosavadní primátor hlavního města Prahy Tomáš Hudeček v zahraniční politice. V době, kdy je na místě zklidnění situace na Ukrajině, zahájení jednání zúčastněných stran a maximální úsilí o mírové řešení konfliktu, hraje si na politika „světového“ formátu a svým chováním jen přilévá olej do ohně. Jednou jede na Ukrajinu osobně podpořit ozbrojence, poté vyvěsí na budovu pražského magistrátu ukrajinskou vlajku a nyní pozastavuje partnerství mezi hlavními městy Prahou a Moskvou. Toto pozastavení, podle jeho slov, „potrvá do doby, dokud Rusko nezastaví agresi“. K tomu vyzval i další metropole. Poněkud zmatený primátor, hltající neseriózní a neobjektivní informace našich médií, je očividně přesvědčen, že se teď Putin chytá za hlavu v zoufalství, co si po hrozbě páně Hudečka počne. Bylo by to vše úsměvné, kdyby se nejednalo o člověka toho času v primátorském křesle. V této pozici by však měl mít na mysli mnohem širší souvislosti. Za dobu trvání bojů zahynulo 2500 lidí, přičemž víc jak polovina připadá na civilisty. V oblasti bojů žijí skoro 4 milióny lidí, 340 tisíc jich před válkou uprchlo. Pro ně všechny, i pro okolní svět, je nejdůležitější život v míru, bez obav z fašizujících tendencí, ze zabíjení a vraždění. Bez vměšování USA, které usilují o posunutí vlivu NATO co nejblíže k hranicím Ruska, bez hloupých výroků a činů válečných štváčů, kteří napjatou situaci ještě zhoršují. Jako primátor by si měl uvědomit, že konflikt nemá vojenské řešení, ale pouze mírové. A k tomuto řešení by měl přispívat. Svým vystupováním, svým chováním i konkrétními opatřeními. Těmi však určitě nejsou ani zmíněné počiny, ani bleskové povolení udělené magistrátem nátlakové akci na pražském Staroměstském náměstí pro skupinu aktivistů v režii protiruské hysterie. Tento tzv. „pražský majdan“ na Staroměstském náměstí i požadavky, které odtud zaznívají, jednoznačně odmítám.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru