dnes
Úterý - obcasny-dest
10°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
11°C
Sjel na horském kole po eskalátorech v metru, se zraněnou páteří skončil v nemocnici
Cyklista na začátku sjezdu, který skončil ošklivým pádem. Foto: Policie ČR

Sjel na horském kole po eskalátorech v metru, se zraněnou páteří skončil v nemocnici

V úterý chvíli po půl osmé večer se rozhodl devětadvacetiletý muž pro sjezd na horském kole ve stanici metra Můstek. Konkrétně si vybral vypnuté eskalátory vedoucí na peron trasy A.

Z kamerových záběrů je zřejmé, že chvíli před sjezdem cyklista otálel, proč, to je záhadou. Spekulovat můžeme například o tom, že chtěl počkat, až bude na vedlejších, funkčních schodištích méně cestujících.

Nasnadě je ale také domněnka, že čekal, až někdo jiný zapne kameru, a jeho počínání zachytí pro zveřejnění na internetu. Všechny tyto možnosti budou policisté v rámci prošetřování celé události prověřovat.

„Poté následoval samotný sjezd značnou rychlostí dolů, který ale skončil pádem cyklisty. Je zřejmé, že bylo pouze dílem náhody, že devětadvacetiletému muži nikdo v závěru jízdy nevešel do cesty,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Při rychlosti, kterou cyklista po schodech jel, by mohl náhodný cestující utrpět při střetu s kolem zranění, možná dokonce s fatálními následky. Takto celá situace skončila „pouze“ zraněním jezdce samotného, kterého poté záchranáři převezli do nemocnice s podezřením na zlomeninu v oblasti páteře.


Další články
Nahoru