Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Šišce už jsou tři měsíce, překonání kritického období je na dobré cestě
Šiška si už pochutnává na speciální krmné kaši stejně jako její rodiče. Foto Miroslav Bobek / Zoo Praha

Šišce už jsou tři měsíce, překonání kritického období je na dobré cestě

Luskouní samičce Šišce v Zoo Praha je čtvrt roku. Zatímco stále pije mateřské mléko, už pomalu přechází i na stravu svých rodičů. Překonání dalšího kritického období prvního luskouního mláděte v Evropě je proto na dobré cestě. Sdělil to ředitel zahrady Miroslav Bobek.

„Šišce jsou právě tři měsíce, váží přes kilogram, a nejenže sní celou svou porci kaše, ale ještě chodí dojídat po mámě,“ sdělil Bobek.

Podle něj tým chovatelů stále konzultuje odchov s odborníky z Taipei Zoo, odkud rodiče Šišky – pár luskounů krátkoocasých, samice Run Hou Tang a samec Guo Bao – dorazili do Zoo Praha loni v dubnu.

Šiška dostává stejně jako její rodiče speciální kaši, jejímž základem jsou larvy včelích trubců.

„Reaguje už i na samotnou vůni kaše při ranním krmení. Na kamerách sledujeme, že jí jazyk vystřeluje z tlamičky ještě před probuzením,“ dodal chovatel David Vala.


Autor: Lucie Rychlá

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

Dnes v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Další články
Nahoru