dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská doprava

Široký, nadměrný nákladu pojede noční Prahou

V noci z úterý 31. března na středu 1. dubna 2015 bude přes část území Hlavního města Prahy přepravován nadměrný náklad. Průjezd po níže uvedené trase je plánován mezi cca 01.30 a 03.00 hodin. Souprava bude široká 6,90 metru a pojede i protisměrem po některých komunikacích.

Přeprava územím Hl. m. Prahy bude vedena po trase:

D1, hranice Prahy, Brněnská – 5. května – Jižní spojka – Barrandovský most – Strakonická – Zlíchovský tunel – Dobříšská – Radlická – (vpravo) protisměrem Kartouzská – protisměrem V Botanice – Preslova – Arbesovo nám. – Elišky Peškové – nám. Kinských – Holečkova – Kobrova (stavba)  

Jedná se o náklad příčných vazníků určených na stavbu přepravovaný na  soupravě o těchto parametrech:

d x š x v:         21,00×6,90×4,20 m             
hmotnost:       56,40 t

Souprava bude řádně označena obrysovými a výstražnými světly, bude mít vlastní doprovodná vozidla se zapnutými výstražnými světly a současně bude mít i doprovod a asistenci dopravní policie po celé trase.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru