Dnes Sobota - polojasno 21°C
Zítra Neděle - polojasno 20°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Šíření covidu v Praze zrychluje, opakovaně padají denní rekordy nakažených
Covid-19 je infekční onemocnění, které způsobuje koronavirus SARS-CoV-2. Ilustrace: zschvaleticka.cz

Šíření covidu v Praze zrychluje, opakovaně padají denní rekordy nakažených

V Praze tento týden padl třikrát po sobě rekord v denním počtu nově prokázaných případů nákazy koronavirem. Maximem od začátku epidemie je středečních 8848 případů. V přepočtu na 100 000 obyvatel odhalily testy v metropoli za posledních sedm dní 2818 nových případů koronavirové infekce. Je to nejvíc ze všech krajů v České republice.

Celostátní hodnota incidenčního čísla je 2030 případů. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Statistika nezahrnuje opakované infekce, kterých v posledních týdnech v souvislosti s šířením varianty omikron v Česku přibývá.

Nové denní maximum případů zaznamenali hygienici v hlavním městě v tomto týdnu hned v pondělí, kdy potvrdili 5952 nákaz. O den později přibylo do statistik téměř 6200 nově nakažených a ve středu rekordních více než 8800. Nové denní maximum tak tento týden nepřinesl jen čtvrtek se zhruba 5000 případy.

Celkem se za posledních sedm dní v Praze prokazatelně nakazilo novým typem koronaviru 37 621 lidí. Bylo to zhruba o čtvrtinu více než v předchozím sedmidenním období.

Velmi vysokým denním přírůstkům odpovídá i sedmidenní incidence. Tuto středu se dostala až na 2877 případů na 100 000 obyvatel, což je nejvíc od začátku epidemie.

Žádný kraj tak vysokého incidenčního čísla dosud nedosáhl. Nejblíže mu jsou střední Čechy s aktuální týdenní incidencí nových 2475 případů na 100 000 obyvatel.

Od začátku epidemie v březnu 2020 prokázaly testy v hlavním městě 375 827 případů nákazy covidem.

V souvislosti s covidem dosud zemřelo v hlavním městě 3295 lidí. Podobně jako v ostatních částech Česka jsou i v Praze v posledních týdnech počty úmrtí poměrně nízké. V šesti z posledních sedmi dní zemřel s covidem vždy jeden člověk.

Pouze v sobotu přibyly do statistik dva případy za den. Prosincový průměr byl 7,5 případu za den.


Autor: ČTK

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru