dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Silvestrovské oslavy přinesou dopravní omezení. Václavák se uzavře, přijede Golem
Kamion záchranné služby Golem. Foto: CHmee2 / Wikimedia Commons

Silvestrovské oslavy přinesou dopravní omezení. Václavák se uzavře, přijede Golem

Oslavy začátku nového roku v centru Prahy tradičně omezí dopravu. Od silvestrovského odpoledne až do novoročního dopoledne bude pro automobilovou dopravu uzavřeno celé Václavské náměstí. Na bujaré oslavy se chystají také záchranáři a policisté, na Václavském náměstí bude opět umístěn záchranářský kamion Golem.

Velký nápor návštěvníků se tradičně očekává především na Staroměstském a Václavském náměstí. Hlavní silvestrovská párty na Staromáku začne v 17:30 a koncerty s tanečními vystoupeními skončí až 15 minut po půlnoci.

Další organizovaná zábava se na veřejných prostranstvích v centru Prahy nechystá, řekla ČTK mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková. Davy lidí ale každoročně chodí spontánně slavit také na Václavské náměstí. Kvůli bezpečnosti proto začne na náměstí od úterního poledne platit zákaz parkování, od 16:00 pak bude zakázán vjezd všech vozidel s výjimkou složek integrovaného systému.

Až ve středu ráno se na náměstí dostanou vozy zásobování, zákaz vjezdu a parkování pak skončí v 10 hodin, uvedla Praha 1 na svých internetových stránkách.

Na silvestrovské oslavy se chystají i záchranáři. Na Václavské náměstí chtějí opět umístit kamion Golem, který využívají v případě komplikovanějších zásahů. Na Staroměstském náměstí pak bude postaven zdravotnický stan, posíleny budou i posádky záchranek, řekla mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová.

Z ulic odvezou padesát tun odpadu

Novoroční úklid začne již ve středu ve tři hodiny ráno strojním úklidem horní části Václavského náměstí. Ruční úklid bude zahájen od pěti hodin. Automobily se vrátí do centra kolem osmé. Hlavní plochy v centru budou uklizeny do poledne. Boční ulice budou zaměstnanci společnosti Pražské služby (PSAS) dočišťovat v odpoledních hodinách.

„Novoroční úklid nejnavštěvovanějších míst Prahy bude zajišťovat zhruba 120 pracovníků a 30 úklidových mechanismů různých typů. Minulý rok bylo odvezeno zhruba 50 tun odpadu, toto množství předpokládáme i letos," uvedl mluvčí PSAS Julian Záhorovský. Doplnil, že hlavní město letos vydá na novoroční úklid včetně kompletního dopravního opatření asi milion korun.


Další články
Nahoru