dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Silvestrovské oslavy: na bezpečnost v Praze dohlédnou stovky policistů a strážníků
Ilustrační foto: archiv

Silvestrovské oslavy: na bezpečnost v Praze dohlédnou stovky policistů a strážníků

Na bezpečnost při silvestrovských oslavách v Praze dohlédnou stovky policistů a strážníků. Záchranáři do centra města postaví speciální zdravotnický kamion Golem, pohotovost budou mít i hasiči. Speciální opatření budou platit především v centru města na Staroměstském a Václavském náměstí.

Kvůli oslavám bude pro auta zcela uzavřeno Václavské náměstí. Kvůli oslavám bude také prodloužen provoz metra o hodinu, který skončí hodinu po půlnoci. Vozy pojedou v kratších intervalech než jindy. Na bezpečnost v hlavním městě dohlédnou policisté z pořádkové, dopravní i kriminální služby, celkem jich bude nasazeno asi 200.

Budou dávat pozor na veřejný pořádek, na bezpečnost dopravy, ale i na odhalování kapesních krádeží. Policisté také chtějí společně se strážníky kontrolovat prodej pyrotechniky. Městská policie do ulic pošle 137 strážníků, sdělila ČTK Irena Seifertová z Městské policie hl. m. Prahy.

Zajišťovat budou pořádek především v centru města, budou také hlídat třeba sochy na Karlově mostě. V pohotovosti budou dvě speciální vozidla pro svážení opilých, stejně jako zvláštní vozy určené pro odchyt zvířat.

Omezení na Václavském náměstí

Centrem spontánních oslav bude pravděpodobně opět Václavské náměstí. Praha 1 proto rozhodla o zákazu parkování, od 16 hodin pak na něj budou moct zajet pouze vozidla záchranářů, hasičů a policistů. Uzavřeny budou i všechny příjezdy k náměstí, na některých se bude moct výjimečně jezdit obousměrně. Provoz tramvají v ulicích Vodičkova a Jindřišská má zůstat zachován. Kvůli bezpečnosti bude oplocen prostor kolem sochy sv. Václava, uvedl v tiskové zprávě magistrát.

Pražská záchranná služba se na oslavy, které pro ni znamenají nejvytíženější službu v roce, chystá stejně jako v minulých letech. Jako mobilní stanoviště jí v horní části Václavského náměstí poslouží kamion Golem, další posádky budou rozmístěny na Můstku a na Staroměstském náměstí. Posíleny budou výjezdové základny a služba na dispečinku.

„Poslední noc v roce bude sloužit asi 120 zaměstnanců,“ uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová. Tradičně jsou hlavní příčinou výjezdů zdravotní potíže nebo úrazy spojené s konzumací alkoholu a poranění způsobené zábavní pyrotechnikou. Do centra města pošlou své hlídky i hasiči. Dohlížet budou především na oslavy na Staroměstském náměstí a na dolní části Václavského náměstí.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru