dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Silvestrovská pitka a novoroční bitka vyvrcholila pádem, ze kterého se nyní stala vražda
Tragédie se odehrála v Petrské ulici. Foto: Bachelot Pierre / Wikimedia Commons

Silvestrovská pitka a novoroční bitka vyvrcholila pádem, ze kterého se nyní stala vražda

Ve výčtu silvestrovských a novoročních událostí informovala pražská policie o pádu šestačtyřicetiletého muže z okna ve 3. patře domu v ulici Petrská v Praze 1. Při vyšetřování se ukázalo, že se asi nejednalo o nešťastný pád, ale vraždu.

Jelikož přivolaný lékař na těle muže nalezl bodnořezné poranění, kriminalisté od samého počátku případ vyšetřovali jako podezřelé úmrtí s možnou účastí cizí osoby. Sestavili mimo jiné časový sled události a prověřovali poslední hodiny života zemřelého.

„Na základě toho detektivové opakovaně vyslechli jeho známé, rusky hovořící cizince ve věku 41 a 43 let, kteří s poškozeným krátce před neštěstím v bytě oslavovali silvestr a popíjeli alkohol,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Zřejmě právě alkohol sehrál v celém případu klíčovou roli. Mezi známými došlo ke vzájemné potyčce, která vyústila ve fyzické napadení. Oba cizinci krátce po čtvrté ranní na muže zaútočili fackami a pěstí, přičemž mladší útočník své jednání završil bodnutím nožem. Napadený nešťastník ve snaze uniknout proskočil skleněnou výplní okna na balkon, kde jej násilník dohnal a podle všeho úmyslně shodil dolů.

Vyšetřovatel na základě zjištěných skutečností obvinil jednačtyřicetiletého cizince z trestného činu vraždy a podal podnět k jeho umístění do vazby. Soudce návrh akceptoval. Detektivové se mimo jiné budou zabývat i mírou zavinění jeho krajana.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru