Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Silvestr: Stovky policistů budou v Praze dohlížet na dodržování zákazu pyrotechniky
Policisté v centru Prahy. Ilustrační foto: archiv

Silvestr: Stovky policistů budou v Praze dohlížet na dodržování zákazu pyrotechniky

Stovky policistů budou v ulicích hlavního města během silvestrovských oslav dohlížet na bezpečnost a dodržování zákazu odpalování pyrotechniky. Zákaz platí v centru metropole a také v parcích, v blízkosti nemocnic, domovů pro seniory či v okolí zoo. Za porušení hrozí pokuty. Informoval o tom mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

V souvislosti s oslavami Nového roku připravila pražská policie standardní bezpečnostní opatření. Stovky policistů budou po celý den a noc v ulicích metropole dohlížet na bezpečnost všech obyvatel a návštěvníků hlavního města a taktéž se zaměří na dodržování veřejného pořádku. 

Jelikož již druhým rokem platí nová vyhláška hlavního města Prahy upravující používání volně dostupných pyrotechnických výrobků v citlivých oblastech města, zejména v centru města, na náplavkách, v parcích a blízkosti nemocnic a dalších zařízení, jakými jsou například domovy pro seniory, v okolí Zoo Praha, útulky pro zvířata a zařízení poskytující veterinární pohotovost, policisté se zaměří i na tuto problematiku. 

„Policisté služby pořádkové, dopravní, a cizinecké policie spolu s kolegy služby kriminální policie a vyšetřování, speciální a krajské pořádkové jednotky a se strážníky Městské policie hl. m. Prahy budou v oblastech dohlížet na dodržování vyhlášky a aktivně řešit její porušení,“ slíbila Kropáčová.

V případě zjištění přestupku souvisejícího s použitím pyrotechniky v zakázané oblasti fyzické, právnické nebo podnikající fyzické osobě hrozí ve správním řízení pokuta do 100 000 korun. Na místě však mohou policisté uložit v příkazním řízení pokutu do výše až 10 000 korun.

„Upozorňujeme občany, že na celém území hlavního města také stále platí zákaz používání takzvaných lampionů štěstí. V případě potřeby jsou připraveni na hladině Vltavy, ale i pod ní, poskytnout pomoc policisté z poříčního oddělení spolu se strážníky Městské policie hl. m. Prahy a vodními záchranáři,“ sdělila mluvčí Kropáčová.

„Na základě zkušeností z posledních dnů předpokládáme, že může dojít na Silvestra ze strany občanů k navýšení volání na tísňovou linku, a to v souvislosti s použitím pyrotechniky a možným podezřením na střelbu. V žádném případě taková oznámení nepodceníme a budeme na ně reagovat," dodala.


Autor: Hla

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru