dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Silvestr pražských hasičů: Hlavně hořící kontejnery, ale i návrat papouška k Papouškovi
Ilustrační foto: HZSR

Silvestr pražských hasičů: Hlavně hořící kontejnery, ale i návrat papouška k Papouškovi

Pražští hasiči museli při službě během Silvestra a v noci na Nový rok vyjíždět k několika desítkám případů. Většinou likvidovali požáry kontejnerů. Zasahovali také při evakuaci lidí kvůli údajnému nástražnému systému na Smíchově nebo odchytávali papouška.

„Za směnu A, která sloužila na Silvestra 2014, máme celkem 37 případů, od půlnoci do dnešní šesté hodiny ráno 18 případů,“ uvedla mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.

Největší škoda vznikla za posledních 24 hodin v Parkhotelu ve Veletržní ulici, kde v masérně chytnul od svíčky závěs. Místnost byla naštěstí vybavena kouřovým hlásičem, který požár včas indikoval a personál oheň od svíčky zlikvidoval práškovým příručním hasicím přístrojem. Vznikla škoda asi 50 000 korun.

Hasiči také museli před půlnocí pomáhat policii při evakuaci domu na Smíchově v ulici U Klikovky. Ta byla nařízena kvůli údajnému nástražnému systému. Z objektu muselo být evakuováno 50 lidí.

Během noci byl také poničen automobil od hořícího kontejneru. Popelnic během noci chytlo, pravděpodobně od zábavní pyrotechniky, celkem třináct. Šlo o nejčastější důvod zásahu hasičů.

Na konci roku hasiči zaznamenali i několik kurióznějších případů. Během silvestrovského odpoledne jeli do Modřan k papouškovi na stromě. Odchytili ho a předali majiteli, který se představil jako pan Papoušek.

Na Černém mostě v Pospíchalově ulici pomáhali desetileté holčičce, která došla po ledu na ostrůvek a pak se bála přejít zpět. Hasiči použili při záchraně raftový člun a děvčátko preventivně předali do péče záchranky.


Další články
Nahoru