dnes
Úterý - oblacno
26°C
zítra
Středa - skorojasno
29°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
30°C
Pražské krimiZpravodajství

Silvestr policistů: Potyčky, dron, pistol, drogy, kapsáři

Na bezpečný průběh silvestrovských oslav v centru metropole dohlíželo téměř 500 policistů a strážníků. Ti ve valné většině řešili drobné potyčky, přestupky v dopravě nebo přestupky proti občanskému soužití či majetku.

Do tohoto výčtu policisté řadí i nepovolené použití dronu nad památkovou zónou Staroměstského náměstí nebo použití plynové pistole v jednom z barů v Krakovské ulici.

„Kriminalisté v civilu se pro změnu zaměřovali na odhalování případné trestné činnosti. V této souvislosti zaznamenali hned několik případů krádeže a zneužití cizích platebních karet a zasahovali proti prodejcům drog,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Na policejní služebně skončili tři dealeři cizí státní příslušnosti, kteří nabízeli drogy turistům přímo na Václavském a Staroměstském náměstí. S přicházející půlnocí policie na Václavském náměstí řešila i případ devastujícího poranění ruky zábavní pyrotechnikou.

Zraněná žena s největší pravděpodobností neodborně manipulovala s takzvanou římskou svící a tato ji explodovala v ruce. Přišla bohužel o pár prstů. „Žena skončila v péči záchranářů a policisté případ vyšetřují jako těžké ublížení na zdraví z nedbalosti,“ dodala policejní mluvčí.


Anenskou si spletl s veřejnou toaletou

Včera ve 13:41

Běžný přestupek proti veřejnému pořádku mohl skončit jen tisícikorunovou pokutou. Dvaatřicetiletý cizinec však situaci vyhrotil a skončil s pouty na rukou. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu útoku na úřední osobu byl předán policistům.

Strážníci našli v křižovatce ležet cyklistu

Včera ve 13:27

O velkém štěstí může mluvit cyklista, kterého našla hlídka strážníků ležet v křižovatce ulic na Praze 5. Když strážníci chtěli zkontrolovat jeho životní funkce, probral se a začal jim nadávat.

Další články
Nahoru