dnes
Úterý - obcasny-dest
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
1°C
Pražské krimiZpravodajství

Silvestr policistů: Potyčky, dron, pistol, drogy, kapsáři

Na bezpečný průběh silvestrovských oslav v centru metropole dohlíželo téměř 500 policistů a strážníků. Ti ve valné většině řešili drobné potyčky, přestupky v dopravě nebo přestupky proti občanskému soužití či majetku.

Do tohoto výčtu policisté řadí i nepovolené použití dronu nad památkovou zónou Staroměstského náměstí nebo použití plynové pistole v jednom z barů v Krakovské ulici.

„Kriminalisté v civilu se pro změnu zaměřovali na odhalování případné trestné činnosti. V této souvislosti zaznamenali hned několik případů krádeže a zneužití cizích platebních karet a zasahovali proti prodejcům drog,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Na policejní služebně skončili tři dealeři cizí státní příslušnosti, kteří nabízeli drogy turistům přímo na Václavském a Staroměstském náměstí. S přicházející půlnocí policie na Václavském náměstí řešila i případ devastujícího poranění ruky zábavní pyrotechnikou.

Zraněná žena s největší pravděpodobností neodborně manipulovala s takzvanou římskou svící a tato ji explodovala v ruce. Přišla bohužel o pár prstů. „Žena skončila v péči záchranářů a policisté případ vyšetřují jako těžké ublížení na zdraví z nedbalosti,“ dodala policejní mluvčí.


Řidič, který unikal v kradeném autě, byl obviněn z několika trestných činů

Včera v 10:33

S mužem, který byl v noci na neděli zadržen po divoké honičce v kradeném autě, bylo zahájeno trestní stíhání pro trestné činy krádež, obecné ohrožení, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci. Sdělil to dnes mluvčí pražské policie Jan...

Dezorientovaný cizinec skončil na psychiatrii

7. prosince 2018 ve 13:03

Ve čtvrtek odpoledne přijali strážníci z Prahy 11 oznámení, že ve stanici metra Háje je dezorientovaný muž. „Hlídka podivně se chovajícího muže oslovila, ten však nereagoval, odmítal komunikovat a nekontroloval své chování,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Agresivní schizofrenička zaútočila na strážníky

7. prosince 2018 v 08:59

V pátek večer doručovali strážníci z Prahy 9 písemnost v ulici U Kloubových domů. Hlídka zaslechla hlasitý křik a volání o pomoc z nedaleké Odlehlé ulice. Byt otevřela rozrušená seniorka a sdělila jim, že je s ní její dcera, která trpí schizofrenií a začíná být...

Další články
Nahoru