dnes
Středa - zatazeno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - skorojasno
30°C
Zpravodajství

Silvestr na Salabce: Vstupte do nového roku s výborným jídlem a vínem

Na rozlučku s rokem 2016 připravila trojská restaurace Salabka  vybrané delikatesy, které do svátečního menu zakomponoval šéfkuchař Petr Kunc. K novoročnímu přípitku bude to nejlepší z produkce tamního vinařství. Pro milovníky hudby a tance je připravena kapela a na své si přijdou i milovníci masek. Letošní silvestrovská noc bude ve stylu benátského karnevalu.

salabka-silvestr-nahled „Během silvestrovské noci se s námi přenesete do prostředí italských Benátek v době proslulého karnevalu a společně projdeme z historických časů až do současnosti, a hlavně do nového roku 2017. Vedle toho jsme pro vás připravili několik tanečních představení a karnevalový rej masek,“ zvou provozovatelé Salabky.

K restauraci Salabka neodmyslitelně patří vinařství a vinice, která je svou rozlohou největší v Praze. Na ploše 4,5 ha je pěstováno 15 odrůd vinné révy (na tento počet odkazuje 15 diamantů, které jsou součástí loga vinařství). Právě produkce tohoto vinařství bude doplňovat a podtrhovat chuť svátečního menu.

„Od začátku večera až do novoročního rána budou vaše chuťové pohárky hýčkány. A samozřejmě se můžete těšit na novoroční přípitek sektem Le Diamant Sekt Salabka Blanc de Blancs,“ dodávají zástupci Salabky. 

Silvestrovské menu

Welcome drink – La Perle Sekt Salabka Rosé de Noirs Canapé

Amuse bouche

Čerstvé ústřice, zelené jablko, nakládaný zázvor, citronová tráva,banán, mléčná pěna
La Philo Salabka Ryzlink rýnský

Foie gras crème brûlée, gel z dezertního vína, nakládané houby,brusinkový gel, divoké bylinky, brioška
Le Poete Salabka Pinot Blanc

Bouillabaisse, šafránové brambůrky, aioli, sýr gruyère, toast

Intermezzo – Trou Salabka

Jelení hřbet, zauzená řepa, černý kořen, pyré z jelítka, řepová emulze,nakládané houby, aronie jus
Ton Sourire Salabka Pinot Noir reserva

Yuzu meringue, bílý jogurt, rebarborový sorbet, vinaigrette, pistáciová drobenka, malinový gel, divoké bylinky
Prècieux Salabka likérové víno

Petit four / Káva a čaj

O půlnoci

Le Diamant Sekt Salabka Blanc de Blancs

Po půlnoci

Polévka vinaře Jakuba Salaby v kotlíku
Domácí pečivo
Svařené víno Salabka


Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Dnes v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Dnes v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Dnes v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru