Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Silvestr a příchod nového roku z pohledu středočeských hasičů

Poslední den roku 2021 zaznamenali středočeští hasiči více událostí, než bylo v předešlých letech. Za celý pátek 31. prosince zaznamenalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru(HZS) Středočeského kraje 50 událostí, z toho 21 požárů.

Od brzkých ranních hodin vyjížděli především na technické zásahy a dopravní nehody. V odpoledních hodinách narůstal počet požárů odpadkových košů a lesního porostu spojených s oslavami posledního dne v roce.

Operační středisko středočeských hasičů přijalo pár minut před půl dvanáctou hodinou oznámení o požáru ubytovny v obci Lobeček v okrese Mělník. K události byly vyslány profesionální jednotky ze stanic Kralupy nad Vltavou a Mělník a dále jednotky podnikových hasičů Synthos Kralupy a.s. a Správa železnic Kralupy nad Vltavou. Velitel zásahu po příjezdu na místo události upřesnil, že se jedná o požár v 1. patře budovy. 

Ke zdolání plamenného hoření byly nataženy útočné proudy a k odvětrání prostor byla použita přetlaková ventilace. Jednotky provedly násilné vstup do všech pokojů, v kterých se nikdo nenacházel. 

Požár si vyžádal jedno zranění a škoda byla předběžně vyčíslena na 2 miliony korun. Příčina požáru byla stanovena vyšetřovatelem jako nesprávná manipulace s pyrotechnikou. 

Do šesti hodin ranních přibylo do statistik HZS Středočeského kraje 29 událostí s převahou požárů, kterých bylo 20. Hlavní roli opět sehrály petardy, světlice a rachejtle. Jednalo se hlavně o požáry odpadu, plastových kontejnerů, lesního porostu a keřů, do kterých zalétla zábavní pyrotechnika.

Autorkou je por. Ing. Dagmar Zemanová z HZS Středočeského kraje


Autor: red

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Další články
Nahoru