Dnes Středa - prehanky-dest 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 5°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Silvestr a příchod nového roku z pohledu středočeských hasičů

Poslední den roku 2021 zaznamenali středočeští hasiči více událostí, než bylo v předešlých letech. Za celý pátek 31. prosince zaznamenalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru(HZS) Středočeského kraje 50 událostí, z toho 21 požárů.

Od brzkých ranních hodin vyjížděli především na technické zásahy a dopravní nehody. V odpoledních hodinách narůstal počet požárů odpadkových košů a lesního porostu spojených s oslavami posledního dne v roce.

Operační středisko středočeských hasičů přijalo pár minut před půl dvanáctou hodinou oznámení o požáru ubytovny v obci Lobeček v okrese Mělník. K události byly vyslány profesionální jednotky ze stanic Kralupy nad Vltavou a Mělník a dále jednotky podnikových hasičů Synthos Kralupy a.s. a Správa železnic Kralupy nad Vltavou. Velitel zásahu po příjezdu na místo události upřesnil, že se jedná o požár v 1. patře budovy. 

Ke zdolání plamenného hoření byly nataženy útočné proudy a k odvětrání prostor byla použita přetlaková ventilace. Jednotky provedly násilné vstup do všech pokojů, v kterých se nikdo nenacházel. 

Požár si vyžádal jedno zranění a škoda byla předběžně vyčíslena na 2 miliony korun. Příčina požáru byla stanovena vyšetřovatelem jako nesprávná manipulace s pyrotechnikou. 

Do šesti hodin ranních přibylo do statistik HZS Středočeského kraje 29 událostí s převahou požárů, kterých bylo 20. Hlavní roli opět sehrály petardy, světlice a rachejtle. Jednalo se hlavně o požáry odpadu, plastových kontejnerů, lesního porostu a keřů, do kterých zalétla zábavní pyrotechnika.

Autorkou je por. Ing. Dagmar Zemanová z HZS Středočeského kraje


Autor: red

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru