Dnes Úterý - zatazeno 4°C
Zítra Středa - oblacno 3°C
Úterý 25. 1. 2022
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Silný vítr v Praze poškodil především stromy, hasiči zasahovali u více než dvaceti událostí
V ulici Drnovská bylo potřeba odstranit strom, který částečně spadl na vozovku. Foto: HZS Praha

Silný vítr v Praze poškodil především stromy, hasiči zasahovali u více než dvaceti událostí

Předpoklady meteorologů se potvrdily a Prahu v průběhu dnešního dne zasáhl silný vítr. V důsledku toho zasahovali hasiči ke dvacáté hodině už u čtyřiadvaceti událostí, které s větrem souvisely.

„Jednalo se o vyvrácené, popadané nebo nalomené stromy a větve, převážně na komunikacích nebo v parcích,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

K největšímu počtu případů vyjely jednotky v průběhu odpoledne. Mimo stromy museli hasiči také zajistit uvolněný reklamní banner a plachtu. 

Magistrát před víkendem doporučil Pražanům, aby byli obezřetní a během soboty a neděle se nezdržovali v blízkosti starých a vysokých stromů v parcích a aby se vyhýbali starším lesním porostům, ze kterých mohou padat větve.

Půda je po letošní zimě poměrně nasáklá vodou, to výrazně zvyšuje riziko vývratů celých stromů. Minulý víkend došlo například k vyvrácení celé višně v Letenských sadech, a to žádný velký vítr nebyl. Strom přitom nevykazoval žádné známky poškození.


Autor: red

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Další články
Nahoru