Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Čtvrtek 18. 8. 2022
Svátek má Helena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Silný vítr v Praze poškodil především stromy, hasiči zasahovali u více než dvaceti událostí
V ulici Drnovská bylo potřeba odstranit strom, který částečně spadl na vozovku. Foto: HZS Praha

Silný vítr v Praze poškodil především stromy, hasiči zasahovali u více než dvaceti událostí

Předpoklady meteorologů se potvrdily a Prahu v průběhu dnešního dne zasáhl silný vítr. V důsledku toho zasahovali hasiči ke dvacáté hodině už u čtyřiadvaceti událostí, které s větrem souvisely.

„Jednalo se o vyvrácené, popadané nebo nalomené stromy a větve, převážně na komunikacích nebo v parcích,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

K největšímu počtu případů vyjely jednotky v průběhu odpoledne. Mimo stromy museli hasiči také zajistit uvolněný reklamní banner a plachtu. 

Magistrát před víkendem doporučil Pražanům, aby byli obezřetní a během soboty a neděle se nezdržovali v blízkosti starých a vysokých stromů v parcích a aby se vyhýbali starším lesním porostům, ze kterých mohou padat větve.

Půda je po letošní zimě poměrně nasáklá vodou, to výrazně zvyšuje riziko vývratů celých stromů. Minulý víkend došlo například k vyvrácení celé višně v Letenských sadech, a to žádný velký vítr nebyl. Strom přitom nevykazoval žádné známky poškození.


Autor: red

Zemřel Vladimír Prchlík, Sokol a čestný občan Prahy 4

Včera v 10:17

Ve věku 93 let zemřel čestný občan Prahy 4 Vladimír Prchlík, rodák ze Spořilova a dlouholetý aktivní člen spořilovského Sokola. U příležitosti životního jubilea – 90 let, obdržel Vladimír Prchlík v prosinci 2019 uznání za zásluhy o rozvoj sokolského hnutí stříbrný odznak Zasloužilého člena České...

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

16. srpna 2022 ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru