dnes
Pátek - polojasno
18°C
zítra
Sobota - skorojasno
16°C
pozítří
Neděle - polojasno
22°C
Silný vítr škodil od nedělního odpoledne i v Praze, na Žižkově poškodila uvolněná část střechy auta
Na Žižkově spadla při silném větru část střechy domu na zaparkovaná auta. Foto: HZS Praha

Silný vítr škodil od nedělního odpoledne i v Praze, na Žižkově poškodila uvolněná část střechy auta

Česko zasáhl v neděli odpoledne a v noci na pondělí silný vítr, na některých místech dosáhl síly orkánu, podobně jako při bouři Sabine před dvěma týdny. Napilno měli hasiči i v Praze a Středočeském kraji.  

„Ve 22 hodin jsme evidovali 19 výjezdů kvůli silnému větru. K uvolněným plechům přibývají i popadané stromy. Třeba teď aktuálně zasahujeme na Novodvorské ulici, kde větve stromu poškodily zaparkované auto,“ uvedl v neděli večer mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Ve dvou případech hasiči odřezali nebezpečně nakloněný strom, v centru metropole zajistili uvolněnou reklamní ceduli na fasádě hotelu.

„Od neděle do pondělního rána zasahovali pražští hasiči u celkem 33 událostí, spojených se silným větrem. Jednalo se o uvolněné plechy a popadané stromy, v několika případech na osobní auta," upřesnil v pondělí.

V ulici Cimburkova na Žižkově zasahovala kolem půlnoci jednotka z centrální stanice u pádu části rozestavěné střechy, která se zřítila dolů na komunikaci a poškodila několik aut. Policisté museli uzavřít ulici, protože hrozilo další nebezpečí pádu trámů a krovů. Hasiči na střeše zajistili zbytky poškozené střechy a případ předali policistům, kteří vyrozuměli stavební firmu.

„Při silném větru nedoporučujeme chodit do lesů a parků, protože silný vítr láme větve a vyvrací stromy a může dojít ke zranění. Pokud máte zahradu, tak se po ní projděte a zjistěte, co můžete uklidit před silným větrem. Třeba zahradní nábytek. Ten může uletět a někoho třeba i zranit. V případě, že se budete cítit ohroženi, nebo bude ohrožen váš majetek, volejte linku 112,“ dodal mluvčí hasičů Martin Kavka.

Středočeští hasiči zasahovali od nedělní dopoledne do pondělního rána u 240 událostí v souvislosti se silným větrem. „Nejčastěji jsme likvidovali popadané stromy na pozemních komunikacích. Nejvíce zasaženými oblastmi jsou Benešovsko, Praha-východ a Praha-západ,“ uvedli na Twitteru.

V Česku je v pondělí ráno bez dodávek elektřiny 38 000 domácností. Jde zejména o odběratele ve Středočeském, Pardubickém a Jihomoravském kraji. Přestalo ale foukat a energetikům se daří poruchy opravovat. „Situace se již uklidnila i ve středních Čechách, zde evidujeme jen čtyři poruchy na vedení vysokého napětí a bez elektřiny je 1200 odběrných míst," uvedla v pondělí v osm ráno mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.


Praha 6 nakoupí respirátory a roušky

Včera ve 22:43

Radnice šesté městské části nakoupí dalších více než 6 tisíc kusů respirátorů a přes 200 tisíc kusů jednorázových roušek. Reaguje tak na prodloužení nouzového stavu do konce dubna a zároveň na možnost otevření škol a školek. Nákup dnes schválili radní.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny agendy CzechPOINT

Včera v 07:37

Od středy 8. dubna radnice Prahy 6 rozšířila úřední hodiny agendy CzechPOINT.

Magistrát rozšiřuje úřední hodiny kontaktních míst veřejné správy Czech POINT

8. dubna 2020 v 07:45

S platností od 8. dubna zavádí Magistrát hl. m. Prahy rozšířenou provozní dobu odboru služeb pro agendy Czech POINT, ověřování, evidence vozidel taxi a hlavní podatelny ve Škodově paláci. 

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude ve středu uzavřen

7. dubna 2020 ve 23:02

Virus napadl počítačovou síť radnice Prahy 3. Lidé se proto nemohli s úřadem elektronicky spojit. Radnice bude kvůli kybernetickému útoku ve středu uzavřena, technici třetí městské části stále pracují na nápravě.

Další články
Nahoru