Dnes Pondělí - zatazeno 12°C
Zítra Úterý - oblacno 15°C
Pondělí 19. 4. 2021
Svátek má Rostislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Silný vítr škodil od nedělního odpoledne i v Praze, na Žižkově poškodila uvolněná část střechy auta
Na Žižkově spadla při silném větru část střechy domu na zaparkovaná auta. Foto: HZS Praha

Silný vítr škodil od nedělního odpoledne i v Praze, na Žižkově poškodila uvolněná část střechy auta

Česko zasáhl v neděli odpoledne a v noci na pondělí silný vítr, na některých místech dosáhl síly orkánu, podobně jako při bouři Sabine před dvěma týdny. Napilno měli hasiči i v Praze a Středočeském kraji.  

„Ve 22 hodin jsme evidovali 19 výjezdů kvůli silnému větru. K uvolněným plechům přibývají i popadané stromy. Třeba teď aktuálně zasahujeme na Novodvorské ulici, kde větve stromu poškodily zaparkované auto,“ uvedl v neděli večer mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Ve dvou případech hasiči odřezali nebezpečně nakloněný strom, v centru metropole zajistili uvolněnou reklamní ceduli na fasádě hotelu.

„Od neděle do pondělního rána zasahovali pražští hasiči u celkem 33 událostí, spojených se silným větrem. Jednalo se o uvolněné plechy a popadané stromy, v několika případech na osobní auta," upřesnil v pondělí.

V ulici Cimburkova na Žižkově zasahovala kolem půlnoci jednotka z centrální stanice u pádu části rozestavěné střechy, která se zřítila dolů na komunikaci a poškodila několik aut. Policisté museli uzavřít ulici, protože hrozilo další nebezpečí pádu trámů a krovů. Hasiči na střeše zajistili zbytky poškozené střechy a případ předali policistům, kteří vyrozuměli stavební firmu.

„Při silném větru nedoporučujeme chodit do lesů a parků, protože silný vítr láme větve a vyvrací stromy a může dojít ke zranění. Pokud máte zahradu, tak se po ní projděte a zjistěte, co můžete uklidit před silným větrem. Třeba zahradní nábytek. Ten může uletět a někoho třeba i zranit. V případě, že se budete cítit ohroženi, nebo bude ohrožen váš majetek, volejte linku 112,“ dodal mluvčí hasičů Martin Kavka.

Středočeští hasiči zasahovali od nedělní dopoledne do pondělního rána u 240 událostí v souvislosti se silným větrem. „Nejčastěji jsme likvidovali popadané stromy na pozemních komunikacích. Nejvíce zasaženými oblastmi jsou Benešovsko, Praha-východ a Praha-západ,“ uvedli na Twitteru.

V Česku je v pondělí ráno bez dodávek elektřiny 38 000 domácností. Jde zejména o odběratele ve Středočeském, Pardubickém a Jihomoravském kraji. Přestalo ale foukat a energetikům se daří poruchy opravovat. „Situace se již uklidnila i ve středních Čechách, zde evidujeme jen čtyři poruchy na vedení vysokého napětí a bez elektřiny je 1200 odběrných míst," uvedla v pondělí v osm ráno mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.


Před ruskou ambasádou se sešlo zhruba sto demonstrantů

Včera v 16:43

Přes sto demonstrantů se dnes odpoledne sešlo před budovou ruské ambasády v Praze a provolávalo Rusku hanbu. Demonstranti tak reagovali na důvodné podezření, že do výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích v roce 2014 jsou zapleteni ruští agenti.

Do soutěže Adapterra Awards je přihlášeno 101 projektů zlepšujících klimatickou situaci

17. dubna 2021 v 11:25

Do třetího ročníku soutěže Adapterra Awards, která hledá inspirativní projekty na zvládání dopadů klimatické změny, jako jsou zhoršující se sucho, horko nebo přívalové deště, je přihlášeno celkem 101 projektů. Mezi nimi je 19 řešení z hlavního města. Přihlášky posoudí odborná porota, ty nejlepší...

Veřejnost může ovlivnit budoucí podobu Jarovské třídy

17. dubna 2021 v 10:36

Jarovská třída má propojit území Žižkova směrem na východ k Českobrodské ulici a budoucímu Městskému okruhu a odlehčit dopravu stávajících přetížených komunikací. Praha 3 chce získat podněty a požadavky zejména místních obyvatel, na jejichž základě vznikne finální podoba studie...

Farmářské trhy na náplavce v sobotu nakonec nebudou

16. dubna 2021 ve 21:29

Farmářské trhy, které na podskalské náplavce v Praze pořádá spolek Archetyp, se zítra konat nebudou, i když to bylo po skončení nouzového stavu v plánu.

Praha 1 rozdělila dotace na podporu kulturních, sportovních a volnočasových projektů

16. dubna 2021 ve 21:04

Více než pět milionů korun, přesně 5,34 milionu. Takovou částkou Praha 1 podpoří divadelní projekty, vizuální umění, hudbu, literaturu, projekty, které přispějí k ochraně jejího kulturního dědictví, kroužky, volnočasové organizace pro děti a mládež anebo třeba specializované sportovní...

Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

16. dubna 2021 v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

16. dubna 2021 v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

15. dubna 2021 ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Další články
Nahoru