dnes
Pondělí - obcasny-dest
10°C
zítra
Úterý - oblacno
16°C
pozítří
Středa - polojasno
16°C
Silný vítr škodil od nedělního odpoledne i v Praze, na Žižkově poškodila uvolněná část střechy auta
Na Žižkově spadla při silném větru část střechy domu na zaparkovaná auta. Foto: HZS Praha

Silný vítr škodil od nedělního odpoledne i v Praze, na Žižkově poškodila uvolněná část střechy auta

Česko zasáhl v neděli odpoledne a v noci na pondělí silný vítr, na některých místech dosáhl síly orkánu, podobně jako při bouři Sabine před dvěma týdny. Napilno měli hasiči i v Praze a Středočeském kraji.  

„Ve 22 hodin jsme evidovali 19 výjezdů kvůli silnému větru. K uvolněným plechům přibývají i popadané stromy. Třeba teď aktuálně zasahujeme na Novodvorské ulici, kde větve stromu poškodily zaparkované auto,“ uvedl v neděli večer mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Ve dvou případech hasiči odřezali nebezpečně nakloněný strom, v centru metropole zajistili uvolněnou reklamní ceduli na fasádě hotelu.

„Od neděle do pondělního rána zasahovali pražští hasiči u celkem 33 událostí, spojených se silným větrem. Jednalo se o uvolněné plechy a popadané stromy, v několika případech na osobní auta," upřesnil v pondělí.

V ulici Cimburkova na Žižkově zasahovala kolem půlnoci jednotka z centrální stanice u pádu části rozestavěné střechy, která se zřítila dolů na komunikaci a poškodila několik aut. Policisté museli uzavřít ulici, protože hrozilo další nebezpečí pádu trámů a krovů. Hasiči na střeše zajistili zbytky poškozené střechy a případ předali policistům, kteří vyrozuměli stavební firmu.

„Při silném větru nedoporučujeme chodit do lesů a parků, protože silný vítr láme větve a vyvrací stromy a může dojít ke zranění. Pokud máte zahradu, tak se po ní projděte a zjistěte, co můžete uklidit před silným větrem. Třeba zahradní nábytek. Ten může uletět a někoho třeba i zranit. V případě, že se budete cítit ohroženi, nebo bude ohrožen váš majetek, volejte linku 112,“ dodal mluvčí hasičů Martin Kavka.

Středočeští hasiči zasahovali od nedělní dopoledne do pondělního rána u 240 událostí v souvislosti se silným větrem. „Nejčastěji jsme likvidovali popadané stromy na pozemních komunikacích. Nejvíce zasaženými oblastmi jsou Benešovsko, Praha-východ a Praha-západ,“ uvedli na Twitteru.

V Česku je v pondělí ráno bez dodávek elektřiny 38 000 domácností. Jde zejména o odběratele ve Středočeském, Pardubickém a Jihomoravském kraji. Přestalo ale foukat a energetikům se daří poruchy opravovat. „Situace se již uklidnila i ve středních Čechách, zde evidujeme jen čtyři poruchy na vedení vysokého napětí a bez elektřiny je 1200 odběrných míst," uvedla v pondělí v osm ráno mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.


Úřad městské části Praha 6 omezí provoz

Dnes v 10:17

Z důvodu voleb do Senátu PČR bude v pátek 2. a 9. října omezen provoz budovy Úřadu městské části Praha 6, včetně detašovaných pracovišť.

Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

26. září 2020 v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

26. září 2020 v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Volby: Telefonní čísla pro hlasování doma do přenosné volební schránky

24. září 2020 v 09:05

Ve dnech 2. a 3. října a v případě druhého kola ve dnech 9. a 10. října 2020 se v Praze uskuteční ve třech volebních obvodech volby do Senátu Parlamentu České republiky. Voličům v nařízené karanténě nebo izolaci je podle v srpnu schváleného zákona umožněno hlasovat u drive-in volebního stanoviště...

Další články
Nahoru