dnes
Čtvrtek - skorojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
Silnice v Praze jsou mokré po chemickém ošetření, někde leží sníh
Vozy pro zimní údržbu pražských silnic. Ilustrační foto: archiv Praha 8

Silnice v Praze jsou mokré po chemickém ošetření, někde leží sníh

Většina silnic v hlavním městě je dopoledne mokrá po chemickém ošetření, na některých místech leží zbytky sněhu po pluhování. Silničáři nabádají řidiče ke zvýšené opatrnosti například na Pražském okruhu. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Situaci na pražských silnicích ráno zkomplikovalo několik nehod. Například v Budějovické ulici zablokovala provoz směrem do centra havárie dvou osobních aut. Na silnici III. třídy u Přední Kopaniny havaroval kamion, silnice byla průjezdná jen pro osobní auta.

Pražští hasiči vyjížděli kvůli počasí v noci jen dvakrát, jednou do Hloubětína a podruhé do Kunratic. „Šlo především o uvolněné reklamní plochy. Častěji jsme kvůli počasí vyjížděli v pátek přes den, registrujeme celkem asi 60 zásahů,“ řekla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Nejvážnější noční výjezd hasičů nesouvisel s počasím, v Praze-Libuši shořel autobus. Škoda je asi 500 000 korun, nikdo nebyl zraněn.

Podle meteorologů se dnes v Praze budou teploty pohybovat od nuly do dvou stupňů Celsia, místy se mohou objevit sněhové přeháňky a večer hrozí tvorba náledí. Vítr by měl během dnes zvolna slábnout.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru